abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders mimar sinan hayatı kağıt nasıl yapılır 1994 öss vestel staj raporu duygulanma rahip bağımsız idari otoriteler katrak ilk kadın belediye başkanı geometrik tolerans sapık çinili okul şiirleri ilk arabayı kim bulmuş italyanca civatalar müzecilik mıknatıs nerelerde kullanılır haklarımı öğreniyorum atatürkün bilimsel resimleri dershane planları çokgenlerin özellikleri yalan çıkmak başarı hakkında makaleler insanlarda kalıtsal hastalıklar nazım hikmet atomu ilk kim buldu curtius raptetmek biyolojik ruam hatta apse halojen minüskül yatay atışlar atomik emisyon spektroskopisi anîde andorra koministlik şişkinlik lâborant klasik dönem methetme fransız ihtilalinin osmanlı devletine etkileri 1960 siyasi olaylar fuarcılık logo nedir babam! pudra kalemi kim buldu bal başı pürtük manzum ve mensur santigram tam rekabet ve monopol bihter hikayenin unsurları ohp ikirciklik dışında yasama organı deney raporları anonim halk edebiyatı hak kavramı Karaçaylı namık kemal vatan şairi 10 kasım örnek kompozisyon eteklik meyve suyu kanuncu edebiyatta ölüm teması nehir öğür canlıları gruplandıralım eski ölçü resimleri ceramic silâhsızlandırma sıkılık motorlu taşıt sürüçü sınav soruları photoshop nedir temyiz fatih sultan mehmet mizahi müphemlik 1947 7. sınıf açılar konusu dev anası türkiyenin yeni dış politikası perılı kösk menfa çanakkale savaşının dünya üzerindeki etkisi haşarı ms access atatürkün çocukluk hayatı sporun önemi seramik tetre dekagram


ABDULLAH ÇATLI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 157097 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Abdullah Çatlı

1956 yılında Nevşehir’de doğdu. Ülkücü militan.1977de Ülkü Ocakları Ankara İl Başkanı, 25 Mayıs 1978te de Ülkücü Gençlik Derneği Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. Çok sayıda siyasi cinayet, bombalama, kahve taranması ve hapsten adam kaçırma olayının düzenleyicisi olmakla suçlandı. 11 Temmuz 1978de Ankarada Hacettepe Üniversitesi Öğretim üyelerinden Doç. Dr. Bedrettin Cömertin öldürülmesi olayının faili olarak Ankara 5. Sulh Ceza Mahkemesince hakkında gıyabi tevkif kararı verildi.23 Ağustos 1978de Sakarya ilinde 06 PD 137 plakalı otonun içinde Ülkücü Nevzat Bor ile birlikte yakalandı ve gözaltına alındı. ÜGD Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun "Ankaranın her tarafında bomba patlatırız" tehdidi yüzünden serbest bırakıldığı da iddia edildi.

Abdullah Çatlının, 9 Ekim 1978de de Ankara ili Bahçelievler semtindeki 7 TİPlinin katledilmesi olayının planlayıcısı ve baş sorumlusu olduğuna ilişkin tutuklama kararı olayın üzerinden 4 yıl, 4 ay geçmesinden sonra 4 Mart 1982de çıkartılabildi.1979 yılında İstanbula yerleşen ve Hasan Kurtoğlu sahte kmlğn kullanan Çatlı, burada silah ve uyuşturucu kaçakçıları ile yakın ilişkiler kurdu. Emniyet tarafından hazırlanan bir belgede, 16 Mart katliamında kullanılan TNT kalıplarının Çatlı tarafından satın alındığı ettiği ifade edliyor.Çatlı, İstanbulda kaldığı dönemde Ağcanın hapisten kaçma eylemini Oral Çelik ile birlikte organize etti, Milliyet Gazetesi Başyazarı Abdi İpekçinin öldürülmesinden sonra Abdullah Çatlının, Mehmet Ali Ağca ve arkadaşlarına sahte pasaport temin ettiği, hatta Mehmet Ali Ağca, hapisten kaçtıktan sonra Çatlının evinde kaldı.

Çatlı, Nevşehir Emniyetinden sağladığı pasaport ile 12 Eylülü izleyen aylarda yurt dışına çıktı. Bulgaristan ve Viyanada bir süre kaldı. 13 Mayıs 1981de Ağca tarafından gerçekleştirilen Papa Suikastı tertipçilerinden olduğu ileri sürüldü. 22 Şubat 1982de İsviçrede Mehmet Saral adına düzenlenmiş sahte pasaport ile yakalandı, ancak serbest bırak...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.