abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders isleme vygotsky iş sözleşmesinin sona ermesi kazılma uygarlıkta sanat oliver twist özeti karagöz haciva bağdaşmazlık dini piyes paragöz setir hümayun egemenlik nedir atatürk yenilikleri giydirme cephe akarsu çeşitleri çiğin akdeniz heykeli timur telâşe zehirli yilanlar yönetişim maniyerizm su verme düze insaat staj defteri pandomim insan beyni tebşir birinci dereceden iki bilinmeyenli eşitsizlikler macit gökberk karar verme aydınlatma teknolojisinin hayat önemi dünyanın en büyük penisi örnek özgeçmiş 10.sınıf ders notları su gücünün ekonomik etkileri spesifik film türleri art oda faz diagramı havâs türkçe dersi metin inceleme disiplinsiz ateşten gömlek sektör kara yüz mobilya tarihi ayrıca meşhur özgürlük üstüne maddenin 5. hali diril ısı içkici dünyayı etkileyen önemli olaylar siyasi entegrasyon atatürk ve edebiyat 10. sınıf geometri sabote aöf l makas payı çınarlı duyu organımız psikonevroz edilgenlik eki sarımsak hardalı iletişim araçları tarihçesi bütünleme benzetilmek lezzetli staj mühendisliği staj defteri endustriyel elektrık örüntü nedir keçeleşmek dgs bab-üs selam enjektör fahim bey ve biz türkiyede zeytincilik fabllar osmanlı ekonomisi azol elektronik devre elemanları vatan kavramı teraslama eflâk yat işletmeciliği 17,yüzyıl ustura taşı acı karpuz devletlerin başkentleri rousseau mesai fransız ihtilalinin etkileri kerem ile aslı kitap özeti dolayı hayvan iskeleti odaklama savaşın zararları


EUGENE DELACROİx


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 157789 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Eugene Delacroix

Hayatı:
26 Nisan 1798 Charenton-Saint-Maurice doğumlu olan Ferdinand-Victor-Eugene Delacroix 13 Ağustos 1863te Paris’te ölmüştür. Yapıtlarındaki renk kullanımıyla hem izlenimci, hem de ard izlenimci ressamları etkileyen Fransız ressam.Konularını daha çok tarihsel ve güncel olaylarla edebiyattan seçmiştir.1832’de Fas’a yaptığı gezi, daha egzotik konulara yönelmesine yol açmıştır.

Gençliği:
Ailenin dördüncü çocuğu olan Delacroix’nın babası 1798’de Flemenk elçiliğinde bulunmuş, 1805’te de Bordeaux belediye başkanıyken ölmüştü. Ama asıl babasının devlet adamı Charles-Maurice de Talleyrand-Perigord olduğu da söylenir.On yedi yaşına değin klasik konular üzerine eğitim gördü . Seçkin ve sanatsever aile ortamında müzik ve tiyatro sevgisi kazandı ; edindiği davranış biçimleri ve ilişkilerle tam bir salon adamı oldu. 1815’te akademik eğilimli ünlü ressam Baron Pierre-Narcisse Guerin’den ders almaya başladı. Bu arada tarihsel konuları işleyen Antoine-Jean Gros ile tanıştı , kral yanlısı ressam Baron François Gerard’ın toplantılarına katıldı .1882 gibi erken bir tarihte devlet adamı ve tarihçi Louis Thiers’nin desteğini kazandı.1830’larda içişleri bakanlığı yapan Thiers onu mimari ve dekorasyon işlerinin başına getirdi.
Napolyon Savaşları’nın ardında bıraktığı hüzün duygusuyla büyüyen Delacroix, Fransız ressam Thedore Gericault , İngiliz ressam Richard Parkes Bonington , Polonya asıllı besteci ve piyanist Frederic Chopin ve Fransız yazar George Sand gibi romantik sanatçılardan etkilendi.Ama Romantik hareket içindeki , Victor Hugo , Hector Berlioz gibi sanatçıların yer aldığı kavgalara katılmadı.Delacroix’nın güçlü bir düş gücü ,ince bir zekası ve az bulunur bir duyarlılığı vardı.bu özellikleriyle yüzyılın belki de en az anlaşılan sanatçısı oldu.

Ünlü Eserleri:
Dante ve Virgilius Cehennem’de (1822)
Sakız Adası Katliamı (1824)
Nancy Çarpışması (1831)
Poitiers Çarpışması (1830)
Halka yol gösteren özgürlük (1830)
Sardanapalos’un Ölümü’ndeki (1827)
Liege Piskoposunun Öldürülmesi’ndeki (1829)
Taillebourg Çarpışması (1837)
Haçlıların İstanbul’u Alışı (1840)

D
...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.