abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hatiplik 50 yıl önce kadınlar tezekkür ses ile ilgili meslekler kakaolu bağcık romanın çözümlemesi kuru kuyu raf profili bulgaristan sınır kapıları relik bitki kuzeybatı delphi indir proje yapımı vücudumuz travmatoloji emeviler dönemi embiriyo nedir halk sağlığı görüşü the enemy c3 bitkileri 2005 sözel klebsiella ısı kaybı hesabı nezdinde kredi olcme ve degerlendirme ab girme gerekçeleri semantasyon toprak ve su batı anadolu fay hattı kasık bağı meyane temel ilkeler kıyas çeşitleri spiril redresör ayak tradı deniz haberleşmesi enformasyon nedir Özbekçe büyük terim atmosfer basıncını etkileyen gazlar mide ağzı öğretim yöntemleri işletmede insan kaynaklarının önemi paralel ve seri bağlanmalar strateji hataları dokumacılık mamulün nedir matematik sanatı 10. sınıf yeni müfredatı golden bird telefonu icat eden kisi fiziksel ve kimyasal değişimler atatürk ün spora verdigi onem ve sözleri kapalı tohumlu bitkiler inek kaç dişi var mümessil fırt devlet ve işadamları maden yatakları dokuma kumaş analizi nitratin yapay sinir aglari denme ses dalgaları alan matematik konserve nedir yugoslavyada tarım alegorik ikiz atatürkün inkılapları tröst nedir şımarmak otel çarmık böbreğin yapısı sivriç kovan ölçüleri galvanometre ingilizce olarak kendini tanıtma çocuk gelişimi soru fen bilgisi 4 sesin yayıldığı yerler kuş gribi soymetaller hicap lojistik kariyer soğuk presleme trigonometri soruları final öğrenci merkezli eğitim endüstriyel elektronik ödevi göç einstain birey ve toplum ilişkisi sabancı otçullar başakçık


HAVA KIRLILIGI (KİMYA)


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 157880 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

HAVA KIRLILIGI (KİMYA)
Günümüzde, her geçen gün artan çevre sorunlarinin basinda gelen hava kirliligi, gelecegin dünyasini ciddi bir sekilde tehdit etmekte, ekolojik tehlikelerle karsi karsiya birakmaktadir. Dünya nüfusunun hizla artmasina paralel olarak, artan enerji kullanimi, endüstrinin gelisimi ve sehirlesmeyle ortaya çikan hava kirliligi insan sagligi ve diger canlilar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadir.
Hava kirlenmesi, insan ve diger canlilara zarar verecek miktar ve süredeki kirleticilerin, atmosfere karismasi olarak tanimlanabilir. Kirleticiler dogal veya insan aktiviteleri sonucu atmosfere karisabilirler.
HAVA VE KIRLETICILER
Saf hava, basta azot ve oksijen olmak üzere argon, karbondioksit, su buhari, neon, helyum, metan, kripton, hidrojen, azot monoksit, karbon monoksit, ksenon, ozon, amonyak ve azot dioksit gazlarinin karisimindan meydana gelmistir.
Atmosferin %78ini olusturan azot orman yanginlari, simsek gibi dogal atmosfer olaylari ve yanma sonucunda meydana gelir. Atmosferin hacim olarak %21ini ve agirlik olarak %23ünü olusturan oksijen ise oldukça reaktif bir gazdir. Diger gazlar ise atmosfer hacminin %1ini olustururlar.
Atmosferi olusturan bu gazlarin, en kararsiz olanlari su buhari ve karbondioksittir. Atmosferdeki su buhari miktari, denizler, göller, nehirler ve bitkilerden buharlasma ile artar ve bulutlardan sis, çig, yagmur olusumu ile de azalir. Su buharinin bu degiskenligi, uzun sürede, bu olaylarla biribirini öyle dengeler ki, su buharinin atmosferdeki miktari degismez. Karbondioksit ise normalde çok küçük yer teskil eden bir bilesendir. Insan ve hayvanlarin teneffüsü ve bitkilerin fotosentez olayi ile atmosferdeki miktari dengede tutulur.
Dogal olarak saf atmosfer az veya çok miktarda, büyük bölümü suni olan yabanci maddelerin üretimi ile kirletilir. Bunlarin basinda petrol ürünleri ve endüstriyel kirleticiler gelmektedir. Özellikle son yillarda, endüstriyel aktivitenin, sehirlesmenin ve nüfusun artmasi ile kirletici maddel...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.