abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders mürettip cam elyaf tebeşirli dolaşım sistemi rahatsızlıkları diffüzyon dok atatürkün ölçüleri pişek şeyh sait isyanı kafa tamircisi Malkar borsa nasıl çalışır hatasız cümle düzeyinde anlatım bozukluğu baki nin gazelleri gen aktarımının önemi serum idareten az değil! gauss 19. yüzyılda osmanlı devletinin yaptığı savaşlar çimek güzel sanatların gerekliliği hürriyet kasidesi özellikleri epey dedirtme mamur finans teorisind sekstant acı posta kodu oran ve orantı esox lucius başarı spss analizi Kuzey Kutbu balığın önemi 21 haziran hakkında bilgi iradei milliye tıbbi ingilizce terimler dolaşım sistemi soruları buğu kebabı hanımeli pastal atma haberleşme araçları tarihsel gelişimi 10 yı hava durumu cok aileden kücuk aileye gecis çöle dönmek beni rahat bırak anne bilgisayarın sistem birimleri gönderme bilgisayar güvenliği havi galibiyet fransız sineması pek pek kirli çıkı balkan savaşlarının sonuçları tekemmül biyo gaz iç barış baconun hayat anlamı kimya kanunları juro kuzu fırsat bulmak sosyal bilgilerin önemi pentatlon çimentolar dağ turizmi cümlenin öğeleri günlük plan bütçe yapma muhammed arz yonlu ıktısat sınırlamak romans iyileşme etilen petrol tüketiminin azaltılması satış gücü yönetimi el altında fen ve doğa etkinliklerini gözleme test ingilizce gökçek oyun teorisi sahmeran integral hacim ad koymak ayıplama iletişim sorunları ve sebepleri kaybolan meslekler reklam filmi senaryosu rana nikelaj iyelik süt proses un fabrikası fizibilite raporu kedi gibi örnek olay dürtmek


HAVA KIRLILIGI (KİMYA)


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 157880 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

HAVA KIRLILIGI (KİMYA)
Günümüzde, her geçen gün artan çevre sorunlarinin basinda gelen hava kirliligi, gelecegin dünyasini ciddi bir sekilde tehdit etmekte, ekolojik tehlikelerle karsi karsiya birakmaktadir. Dünya nüfusunun hizla artmasina paralel olarak, artan enerji kullanimi, endüstrinin gelisimi ve sehirlesmeyle ortaya çikan hava kirliligi insan sagligi ve diger canlilar üzerinde olumsuz etkiler yaratmaktadir.
Hava kirlenmesi, insan ve diger canlilara zarar verecek miktar ve süredeki kirleticilerin, atmosfere karismasi olarak tanimlanabilir. Kirleticiler dogal veya insan aktiviteleri sonucu atmosfere karisabilirler.
HAVA VE KIRLETICILER
Saf hava, basta azot ve oksijen olmak üzere argon, karbondioksit, su buhari, neon, helyum, metan, kripton, hidrojen, azot monoksit, karbon monoksit, ksenon, ozon, amonyak ve azot dioksit gazlarinin karisimindan meydana gelmistir.
Atmosferin %78ini olusturan azot orman yanginlari, simsek gibi dogal atmosfer olaylari ve yanma sonucunda meydana gelir. Atmosferin hacim olarak %21ini ve agirlik olarak %23ünü olusturan oksijen ise oldukça reaktif bir gazdir. Diger gazlar ise atmosfer hacminin %1ini olustururlar.
Atmosferi olusturan bu gazlarin, en kararsiz olanlari su buhari ve karbondioksittir. Atmosferdeki su buhari miktari, denizler, göller, nehirler ve bitkilerden buharlasma ile artar ve bulutlardan sis, çig, yagmur olusumu ile de azalir. Su buharinin bu degiskenligi, uzun sürede, bu olaylarla biribirini öyle dengeler ki, su buharinin atmosferdeki miktari degismez. Karbondioksit ise normalde çok küçük yer teskil eden bir bilesendir. Insan ve hayvanlarin teneffüsü ve bitkilerin fotosentez olayi ile atmosferdeki miktari dengede tutulur.
Dogal olarak saf atmosfer az veya çok miktarda, büyük bölümü suni olan yabanci maddelerin üretimi ile kirletilir. Bunlarin basinda petrol ürünleri ve endüstriyel kirleticiler gelmektedir. Özellikle son yillarda, endüstriyel aktivitenin, sehirlesmenin ve nüfusun artmasi ile kirletici maddel...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.