abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders sirke sineği osmanlı devleti 19. yy sorular nazım terzioğlu aile hekimliği sporun tarihçesi fruktoz golg büyüme modelleri öss sorulari türkce eleştirel kuram matematik ve güven İsrafil futbol elektrikle ilgili basit deneyler endometriozis mürt olmak şömiz temel haklarımız tatbik imzası merkezleşme kaynakça nedir misyon koruma genel muhasebe soruları okul deneyimi dosyası plotter kapmak veli toplantısı endustriyel elektrık rulet 2.dunya savaşı çevre temizligi hidratlı ergenlik dönemi ile ilgili kitap özeti perde gözü çıkmak bilgisayarın faydaları dünyanın şekli hakkında eski görüşler basın sorunları agırlık merkezi dunya folklor kurumlari... çıkarsama lineer şeniyet sacayak kail olmak elektrik staj dosyası kabl 100 yıl önceki iletişim araçları ilaç sektöründe pazarlama Maniheizm kan çekmek radyo tv yayın latife ve fikriye hanım tezler abd ve petrol bir boyda dostluk tek yanlı besinler ve mikroskobik canlılar sakarya mercimek kadar panel yazıları turizm türkiyede atatürk ve teknoloji antrok rop günlük hayatta kullanılan bilgisayarlar sinirsel denetim aldanmak fotoseller şaraphane yayılmak poliester onluk bozma 10.yıl nutku celil zabit nemrut dağı bor enerji grafik tarihi şamil pot yapmak atatürk ve sosyal bilim çalışma soneler varyant fosforlu sons olta takımı hareke sermaye piyasası sınav soruları değinme kemal tahir hayatı ve eserleri propaganda filmi koşma haberleşme hakkı beş altı türk bayrağı doğusu mahalle mektebleri tek evlilik


DÜNDEN BUGÜNE EKONOMİDE YAPILAN DEVRİMLER VE AÇILAN KURUMLAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 158231 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DÜNDEN BUGÜNE EKONOMİDE YAPILAN DEVRİMLER VE AÇILAN KURUMLAR

TÜRKİYE İŞ BANKASI


Kuruluş: Cumhuriyet döneminin ilk ulusal bankası, Atatürk’ün direktifleriyle İzmir Birinci İktisat Kongresi’nde alınan kararlar doğrultusunda 26 Ağustos 1924 tarihinde kuruldu. İş Bankası ilk Genel Müdürü Celal Bayar’ın liderliğinde 2 şube ve 37 personel ile hizmete başladı. İş Bankası 1 milyon TLlik nominal sermaye ile kuruldu. Bu sermayenin fiilen ödenen 250 bin TLlik bölümü ise bizzat Atatürk tarafından karşılandı.


Cesur bir girişim: Türkiye’de tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmek, sınai gelişmeyi başlatmak, ulusal tasarrufları harekete geçirmek, temel ekonomik atılımları finanse etmek ve kredi ihtiyaçlarını karşılamak, yeni kurulan bir ülke için yaşamsal önemde etkinliklerdi.
I. Dünya Savaşı sonrasında dünyada pek çok alanda olduğu gibi finansal sektörde de hızlı gelişmeler kaydedilmiş, yeni teknolojiler, kriterler ve metotlar oluşturulmuştu. Ülkemiz bu yenilik ve gelişmelerden tümüyle yoksun olduğu gibi bu alanda çalışacak yetişmiş elemanımız da yoktu. İş Bankası dönemin zor ekonomik koşulları altında çalışmalarına başladı.


Türkiye İş Bankası’nın İlkleri:
İşte İş Bankası’nın Türk bankacılığına getirdiği ilklerden birkaçı:
Tasarruf alışkanlığını yaratmak ve yaygınlaştırmak amacıyla halkımıza kumbarayı tanıtması.
Günlük harcamalarda çek uygulamasını başlatması.
Ülkemizde elektronik bankacılığın temellerini atması.
İş Bankası’nın isimlendirdiği ve yaygın bilinen adıyla Bankamatikleri hizmete sokması.
Avrupa ve Kıbrıs’ta şubeler açması.
Yatırım Hesabı.
Yatırım Fonu.
Bünyesinde menkul kıymet alım satımını düzenlemesi.
1996 yılının Temmuz ayında hizmete sunduğu İnteraktif Bankacılık Sistemi.
Kişisel bilgisayarı olmayan müşterilerinin de İnternet Bankacılığının olanaklarından yararlanabilmesi için Netmatikleri hizmete sokması.
WAP ile bankacılık işlemlerini Türkiyede ilk olarak cep telefonlarına taşıması.


TÜRKİYE...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.