abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders disiplinler arası diş tabibi komiser nükleon eğitme mutasyon beydeba hakkında bilgi basel 1 arıtım dünya çocukları giyim bozacı kişiler arası ilişkiler mercimek kadar ödünç alma düğümleme tesirsiz mehmetcik etki analizi enjeksiyon bölümü kaval tedahül hiçleştirme kod Kıpçakça imrahor dil doktoru arama motoru kullanılan yerler sürtmek küçük çaplı dili tutuk yaş seviyelerine göre rehberlik 2.dunya savaşı besinleri koruyabilme diya teknoloji nedir müşteri memnuniyeti ve markalaşma türk büyüklerinin önemi kilokalori şüyu bulmak çirkin dayanılmaz göğem minare boyu yolculuk posta koymak (veya atmak) mantıkut tayr ipi çürük yenibahar kuyruklu yıldız altında bir izdivaç asit anhidrit dişli taşlama sahre dede.korkut yazarı hemofili misafir odası ovuşturma turner sendromu tarh etmek atatürkün türk toplumundaki yeri tavşankanı kararsız soğuk hava depo hesabı iplik boyama bilişim teknolojileri yıllık plan gecmisten gunumuze telefon turleri bamsı beyrek 6183 2001 ekonomik krizi kooperatif muhasebe işlemleri çocuğun gelişiminde aile mi çevre mi önemli 1.dünya savaşı nedenleri atasözleri deyimler kamu personeli 19. yy osmanlı tokalı rakamlı hava hukuku tutarsız tek yanlı nakış nedir bağımsız türk devletleri düzey kirlilik indirgemek tıkaç toplum için çalışanlar elektrik olmasaydı 304 paslanmaz çelik ishak kuşu sağlık işletmelerinde dilekçe nedir ivan bir bilim adamının romanı özet havalandırma alafranga satış becerileri apandisit elektrostatik boyama kasıt kemal çelik


ALKOLE HAYIR!!!


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 158457 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ALKOLE HAYIR!!!

ALKOLİZM;Bireyin beden ve ruh sağlığını-aile,sosyal ve iş uyumunu bozacak derecede sık ve fazla alkol alma;ve bu alkol alma isteğini durduramama ile beliren bir bozukluktur.
ALKOLLÜ İÇKİ; Bileşiminde çeşitli oranda alkol bulunan ve içildiği zaman geçici bir keyif ve sarhoşluk veren , zamanla vücutta zehirleyici tesirler yapan ve bir çok insanda alışkanlık yaratan içkilere denir.
ALKOLOLİK ŞAHIS;Alışılmışın dışında alkol içen, bunun sonucunda bedensel, ruhsal ,sağlığı bozulan , buna karşın alkol alma isteğinde durduramayan, tedavisi gerekli hasta bir insandır. (WHO)

*ALKOL KULLANIMINI ETKİLEYEN ETMENLER KONUSUNDAKİ YAKLAŞIMLAR

PSİKO DİNAMİK YAKLAŞIM
DAVRANIŞÇI YAKLAŞIM
İNSANCI VAROLUŞCU YAKLAŞIM
SOSYO KÜLTÜREL YAKLAŞIM
BİYOLOJİK YAKLAŞIM

*ALKOLİZMİN UYARICI BELİRTİLERİ(intihara ve başkalarını öl. yol açan)
- Her gün alınan alkolün giderek artması
- Alkol etkisiyle taşkın davranışlar gösterme ve duyulan suçluluk.
- Alkol etkisi altında neler yapmış olduğunu hatırlayamama.
- Sabahları da içme.


*ALKOLİZME GÖTÜREN SEBEPLER:
-Destekleyici olarak içenler.
-Rahatlatıcı olarak içenler.
-Kaçmak için içenler .
-Düşmanlık ve şiddetli saldırganlığı bastırmak için içenler.....

*WHO’ ya göre alkoliklerde ki ortak kişilik özellikleri.
- Bencillik - Gerilimlere karşı duyarlılık
- Bir kişiye yada nesneye aşırı bağımlılık
- Kendini büyük yada küçük görme

*KADINLARDA ALKOLİZMİN NEDENLERİ
• Çocuklardan birinin ölümü
• Boşanma
• Evlilik sorunları (şiddetli geçimsizlik)
• Menapoz
• Düşükler ve adet ağrıları v.b.......
* Y.TÜMERDEM ve arkadaşlarının ( Burdur ve İstanbul ‘da) yapmış olduğu bir araştırmaya göre (543 üniver. 1226 lise öğrencisi) şu sonuçlar çıkmıştır
İstanbul’da lise öğr. %4.9 ‘u Burdur’ da %1.8’ i
İstanbul’ da üniv. Genç. % 11.8’i Burdur’ da üniv. Genç. %7.5’ i sürekli alkol kullanmaktadır.

*BİRAZDA İSTATİSTİK !!!!!!!!!
WHO ‘ya göre cinayetlerin %85’i, ırza tecavüzlerin %50’si, trafik kaz.%60’ı
Eşlerini dövenlerin %70’i, suçlarını alkollüyken işlemişlerdir.

*Ülkemizde kişi başına 0alkollü içki miktarı 15 litredir. Ülkemizde 4.5 milyon alkolik, 17 mil. Alkol kullanan mevcut. Dünya alkol tük.. Sıralamasında Türkiye 3. Sırada bulunmaktadır. 1990 yılında ülkemizde alkollü içki tüketimi 1,5 milyar litre olarak tespit edilmiştir.

* VE BİR ARAŞTIRMA !!!!!!!!!!!!!
Araştırma AMATEM’ de alkol bağımlısı tanısı almış yüksek öğre. gurubunu teşkil eden 93 erkek hasta üzerinde yapılmış. Sonuçlar ;

*Tah...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.