abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gurbetçi drainage islamiyetten önce türk destanları abdallık hava alanı yer efsanesi avan proje otomobil tarihçesi metabolizma osmanlı özelleştirme makale hele hele 12 hayvan takvimi hassas terazi orman haftası kapan duygu güğüm bilme yargı yeri teyakkuz lüzumsuz car sempatik bosna savaşı resimleri fikra nedir kamu sağlığı ingilizce eğitimin zararları yakıt pilleri sihir alem olmak karakalem ressamları kala 2. sınıf matematik ilaç üretimi tesisi ağız nişanı türk ingiliz anlatımlı tema ön yüzbaşı sümük doku boylu boyunca münakale sigorta firmaları değer yaratma trigonometri ile ilgili sorular basit kesrin tanımı inanmak pasinler savaşı sakin sakin atatürk ve mimari söz bir, Allah bir tazim etmek heidi özet dünyanın 7 harikası neredeyse asansör devreleri asenkro tahakküm yüreği yanmak modernlik agregalar kıyı ticareti bilim felsefesi bilgisayar donanımları atatürk ün yaptığı yenilikler insan ne ile yasar selp etmek sergen ishalli karasal kültür turizmi ontik ışık ve ses hakkında bilgi kalbine göre kaynak asetilen artık iplik bayrakla ilgili özlü sözler imrahor amper yasası günü gününe gönüldaş yasa yurutme yargı nedir itibarsız ömer seyfettin gizli mabet louis pastör kemal tahir yorgun savaşçı ropörtaj makro excel 1.1. internetin tanımı özentisiz hep o şarkı bilgisayarın kullanıldığı alanlar inşaat muhasebesi belediye stajı usanç kilitlemek ideolog alt ırk 354 sığınak


ALKOLE HAYIR!!!


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 158457 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ALKOLE HAYIR!!!

ALKOLİZM;Bireyin beden ve ruh sağlığını-aile,sosyal ve iş uyumunu bozacak derecede sık ve fazla alkol alma;ve bu alkol alma isteğini durduramama ile beliren bir bozukluktur.
ALKOLLÜ İÇKİ; Bileşiminde çeşitli oranda alkol bulunan ve içildiği zaman geçici bir keyif ve sarhoşluk veren , zamanla vücutta zehirleyici tesirler yapan ve bir çok insanda alışkanlık yaratan içkilere denir.
ALKOLOLİK ŞAHIS;Alışılmışın dışında alkol içen, bunun sonucunda bedensel, ruhsal ,sağlığı bozulan , buna karşın alkol alma isteğinde durduramayan, tedavisi gerekli hasta bir insandır. (WHO)

*ALKOL KULLANIMINI ETKİLEYEN ETMENLER KONUSUNDAKİ YAKLAŞIMLAR

PSİKO DİNAMİK YAKLAŞIM
DAVRANIŞÇI YAKLAŞIM
İNSANCI VAROLUŞCU YAKLAŞIM
SOSYO KÜLTÜREL YAKLAŞIM
BİYOLOJİK YAKLAŞIM

*ALKOLİZMİN UYARICI BELİRTİLERİ(intihara ve başkalarını öl. yol açan)
- Her gün alınan alkolün giderek artması
- Alkol etkisiyle taşkın davranışlar gösterme ve duyulan suçluluk.
- Alkol etkisi altında neler yapmış olduğunu hatırlayamama.
- Sabahları da içme.


*ALKOLİZME GÖTÜREN SEBEPLER:
-Destekleyici olarak içenler.
-Rahatlatıcı olarak içenler.
-Kaçmak için içenler .
-Düşmanlık ve şiddetli saldırganlığı bastırmak için içenler.....

*WHO’ ya göre alkoliklerde ki ortak kişilik özellikleri.
- Bencillik - Gerilimlere karşı duyarlılık
- Bir kişiye yada nesneye aşırı bağımlılık
- Kendini büyük yada küçük görme

*KADINLARDA ALKOLİZMİN NEDENLERİ
• Çocuklardan birinin ölümü
• Boşanma
• Evlilik sorunları (şiddetli geçimsizlik)
• Menapoz
• Düşükler ve adet ağrıları v.b.......
* Y.TÜMERDEM ve arkadaşlarının ( Burdur ve İstanbul ‘da) yapmış olduğu bir araştırmaya göre (543 üniver. 1226 lise öğrencisi) şu sonuçlar çıkmıştır
İstanbul’da lise öğr. %4.9 ‘u Burdur’ da %1.8’ i
İstanbul’ da üniv. Genç. % 11.8’i Burdur’ da üniv. Genç. %7.5’ i sürekli alkol kullanmaktadır.

*BİRAZDA İSTATİSTİK !!!!!!!!!
WHO ‘ya göre cinayetlerin %85’i, ırza tecavüzlerin %50’si, trafik kaz.%60’ı
Eşlerini dövenlerin %70’i, suçlarını alkollüyken işlemişlerdir.

*Ülkemizde kişi başına 0alkollü içki miktarı 15 litredir. Ülkemizde 4.5 milyon alkolik, 17 mil. Alkol kullanan mevcut. Dünya alkol tük.. Sıralamasında Türkiye 3. Sırada bulunmaktadır. 1990 yılında ülkemizde alkollü içki tüketimi 1,5 milyar litre olarak tespit edilmiştir.

* VE BİR ARAŞTIRMA !!!!!!!!!!!!!
Araştırma AMATEM’ de alkol bağımlısı tanısı almış yüksek öğre. gurubunu teşkil eden 93 erkek hasta üzerinde yapılmış. Sonuçlar ;

*Tah...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.