abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders vygostky kara zindanlar redaktör ihbar etmek acılaşmak aya ilk ayak basanlar enerji depolama sistemleri ekşi Afşar nur gibi ay örümceği beraberce ilkokul 2 sınıf dersleri elde bulunan bursada zaman şiiri analitik uzanım çizmek lord jim ac motor hız kontrol uygulamaları başında çuval tedbirsiz ishal integral ile hacim takoz araba motorları alelusul kamu mali yönetiminde bütçe dışı ön ödeme 8085 mikroişlemci komutları elektro mekanik kumanda oluşturma mıknatıslar ve kullanım alanları çözeltiler akdenizin hakimiyeti mutavassıt kondasatörler pisboğazlık seyfi baba siiri katranlama kırklareli Moskof camı tasarlamak mühendislik ekonomisi edimli çırpış barro bilgisayar bölümü satış maliyetleri hırslanmak böbrek nakli george orwell içim yakıt mevlananın felsefesi hava kanalı hesap tanzim ağızlık sönme rus dili kuzey kıbrıs türk cumhuriyeti pürüzlenme gezi kolu eski ve yeni ölçü aletleri omuz atatürk ingilizce 0 ı bulan kişi davranış bilimleri kişilik horasanî senatör jet boyama makinası tiyatro afişi gözlem sonuçlarının kayıt yöntemleri kinlenme köprüçük kemiği çolpa tutsak beden eğitiminin yararları amblem sağlık şiirin biçim özellikleri prodüksiyon çok uluslu şirketler ve örgüt yapıları kafa kola almak köselik amortismanlar power point nedir uyarlama 10.yıl marşı salt stratejik boğaç han yasa sözcüsü topkapı sarayının mimarı teadül dunyadaki akarsular diesel motor düve arşivleme küçümen Peştuca


ATATÜRK’ÜN İNSAN SEVGİSİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 158851 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ATATÜRK’ÜN İNSAN SEVGİSİ

İNSAN SEVGİSİ VE EVRENSELLİK

Çağımızda bütün insanların barış içinde, birbirini sevip sayarak yaşama isteği, her gün biraz daha artmaktadır.
İnsanların mutlu olması, onların birbirine yaklaşmalarına, birbirini sevip saymalarına bağlıdır. Aralarında bu sıcak ilişkiler geliştirildikçe; insanlar ihtiyaçlarını gidermek için birbirine destek olacaklardır.
Kurtuluş savaşları gibi halk savaşları da bir çok yıkıma ve ölüme yol açmaktadır. Onun için günümüzde her türlü anlaşmazlıkların ,görüşmeler yoluyla çözüme kavuşturulması istenmektedir.
Atatürk; “Zorunluluk olmadıkça, savaş bir cinayettir.” Demekle,temelde barıştan yana olduğunu hemen belirtmiştir. Bu düşünceye bağlı olarak, sadece yurdumuza saldıran düşmanlara karşı, Türk ulusu ile savaşmıştır. Daha sonra yapılan barışı izleyen yıllarda bu devletlerle, barış içinde yan yana yaşamamızı sağlamıştır.
Yine aynı düşünceyi dile getiren; “Yurtta barış, dünyada barış.” Sözünün de Atatürk’e ait olduğunu biliyoruz.
Atatürk, yalnız Türk Milletinin huzur ve güvenliğini değil tüm dünya milletlerinin mutluluğunu isteyen ve özleyen bir liderdi. Bu düşüncelerini her fırsatta dile getirirdi. Nitekim 1931 yılında yaptığı bir konuşmada; “İnsanları mutlu edeceğim diye onları birbirine boğazlatmak, insanlıkla ilgisi olmayan son derece üzücü bir sistemdir. İnsanları mesut edecek yegâne vasıta, onları birbirlerine sevdirerek, karşılıklı maddî ve manevî ihtiyaçlarını temine yarayan hareket ve enerjidir. Dünya barışı içinde bütün insanlığın hakikî saadeti, ancak bu yüksek ideali taşıyan yolcularının çoğalması ve başarılı olmasıyla gerçekleşecektir.”demiştir.
Görüldüğü gibi Atatürkçü düşüncenin ulusal boyutunun yanı sıra evrensel bir boyutu da bulunmaktadır.
Atatürkçülüğü yürekten benimsemiş olan Türk toplumu, birbirleriyle olduğu kadar, öbür toplumlarla da barış içinde mutlu yaşamak istemektedir.
Her toplum, bu düşünceyi paylaşıp destekledikçe, Atatürk’ün bu düşüncesi, dünya çapında gerçekle...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.