abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders wireless üreme sistemi açıklamak ülkelere göre hedef pazar dinç ırmaklarımız teknolojinin yararları joan miro veri yapıları ve algoritmalar tefe yozlaşmak çevre projesi ısı yalıtım malzemeleri nübüvvet süt mavisi fen ve teknoloji grubu müsamahasız döl almak geleneksel el sanatları karaman soyu buğdaysı 19 mayıs le ilgili yazı edebiyatın bilimle ilişkisi mahkeme çeşitleri talaşsız sekillendirme su sarnıcı kabara ricardo modeli tasarruf nedir sağlama kasem peseta anjiyo olmak verimli savaşın olumsuz etkileri halkacı deve kervanı faraziye iftihar besin kaynakları seçtirme işletme birleşimi yunak gelibolu kınalı eller fiyatlandırma kimya izoton izobar atom çin medeniyeti görüşme holding hatırlamak gömleklik homur homur tabak bitirme projesi bira üretim avukat tutmak hayvanların yaşadığı yerler atatürkün bilim ve sanat neşter tohumlu bitkiler boya sanayi günlü ayvan hizipleşme göreneksel konjoint yakma kimya fikir işçisi cimnastikte duruşlar tartarak yenme kumanda çizimi golgi cisimciği sürgü kolu proje yapmak eğitim fakültelerinin kuruluşu huri gibi afyon ruhu aksak ölçü alkalinite meriç nehri süpervizör sistem analizi ve tasarımı açılarla tepme Hint yağı türkleşmek,islamlaşmak,muasırlaşmak yüzünü görmemek okul ve çevre atıksu arıtımı biniş parantez om öğretim birliği ve fırsat eşitliği silindir hacmi hesaplama staj makina şarampol kuyu gibi turizm nedir


AİDS


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 159203 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AIDSe neden olan virüs ilk defa 1983 yılında Dr.Luc Montagnier tarafından kaydedilmiş daha sonra Paris Pasteur Enstitüsündeki bilim adamları tarafından izlenmeye devam edilmiştir.Enstitü araştırmacıları virüse Lymphadenopathy-AssociatedVirüs (LAV) adını vermişlerdir.Çünkü bilim adamları virüse bir hastanın lenf düğümlerinde rastlamışlardı. Bu araştırmalarla aynı zamanlarda, başka bir yerde Dr.Robert Gallo ve meslekdaşları Ulusal Kanser Enstitüsünde yaptıkları araştırmalarda AIDS virüsünün izine rastladılar.Dr.Gallo ve meslekdaşları virüse Human T-Cell Lymphotropic Virüs III (HTLV-III) adını verdiler.Gallo ve personeli yeni tanımladıkları bu virüse benzeyen diğer virüsleride ayırarak ayrılan virüsler HTLV-I ve HTLV-II isimlerini verdiler.Yeni tanımlanan bu virüsün etiketlenmesinden sonra Uluslararası Virüs Sınıflandırma Komitesi (International Commite on The Taxonomy of Viruses) virüsün adını Human Immuno Deficiency Virüs HIV olarak belirledi. Halen tıbbi topluluklar virüsün tanımlanmasında bu ismi kullanmaktadır.
HIV diğer virüslerden çok farklıdır.HIV virüsü retrovirüsler olarak bilinen özel bir aileye mensuptur. Retrovirüslerde diğer virüsler gibi sıkıca paketlenmiş bir genetik yapıya ve protein kılıfına sahiptir. Retrovirüsler genetik bilgilerini Deoxiribonukleikasit DNA yerine Ribunükleikasit RNA larında saklarlar. Retrovirüsler kendilerini eşlemek, yani viral RNA larından yeni bir DNA oluşturmak için "reverse transcriptase" adı verilen bir enzimi kullanırlar.Yani oluşturulan DNA virüsün etkilemek istediği hücrenin DNA sıyla birleşir.Virüsün oluşturduğu DNA ile birleşen hücre DNAsı provirüs olarak adlandırılır.

Yukarıdaki şekilde hücre RNAsının (RU5-U3R) konak hücreyle (LTR) birleşerek provirüsü (U3RU5LTR) oluşturması gösterilmektedir.Provirüs hücrenin genetik yapısının tamamını kendi kendini sürekli yenilemek için kullanır.Bu durumda retrovirüsler diğer virüslerde olduğu gibi yeni virüsler oluşturabilmek için gerekli mekanizmayı bulaştıkları hücreden...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.