abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gezinmek kilit 4 bağ kapatılmak henry yasası 10. sınıf çocuk ruh sağlığı sürdürümcü tanıtma klavye tanımı start yeri jet motoru pazarlama staj dönüt samsun iklimi ve özellikleri şikeste türk ingiliz ilişkileri ultrason fümerol direksiyon insan, sanat ve müzik pazarbaşı 0177 hayat arkadaşı elektronlar aman bulmak uyur göz şevkli insanların doğaya zarar avrupa balkan gulyabani romanı hüseyin rahmi gürpınar bölücü karpuz şuuraltı nereden alt jimnastikçi sayfa bağlamak su bidonu fötr ofis otomasyonu müzayede 7. sınıf soru 9.sınıf tarih festival öğretmen sevgi fortran su kemeri edimli türev ve grafikleri türkiyenin tarihi yerleri carpim tablosu akümülatörler ikon computer sektoru analiz metodları kimya poli istanbul sokak harıtasi yedekli ekstrem genel görüşlülük astigmat kam mekanizma bimetal muvasalat tekerlek icadı çiçeğin görevi nedir hacı arif bey patent konu ve tema özel radyo merkezi ısıtma deli bozuk litre nedir mektup örneği bilinç kaybı davul gibi hızölçer fotosel devreler eski uzunluk ölçü aletleri turkiyenin orta asya politikasi dış kaynaklardan faydalanma terazıler çerkezistan milli kültür osmanlı yeniçağ 5. sınıf kuvvet ve hareket ısı miktarı ve ölçülmesi ag sistemleri istika gül bitkisi savsak dünya savaşı afişin tanımı ve işlevi montaj teknik bilgi biniş atatürkün türk milletinden betimlemek kül tablası belit ali ziya salman


ÜRÜN KALİTESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 159336 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Güçlü bir rekabet avantajı sağlayan ürün kalitesi artık arka planda düşünülmemektedir. Eğer bir şirket ucuz mal üretme yerine yüksek kaliteli bir ürün üretmeye karar verirse buna uygun imalat planı ve stratejisi uygulamalıdır. Kalite sonuç olarak müşteri tarafından belirlenen bir değerdir. İç kalite ölçümleri müşterilerin açıkça değer verdiklerilerinin vekil değerlerle ifadesidir. Müşterilerin kaliteye önem vermelerinin nedeni düşük kalitenin oluşturduğu kötü sonuçlardır. Şirketler, dolaylı zararları garanti dışı tutarak düşük kalitenin maliyetini dolaylı olarak anlayabilirler. Sadece tamirat veya ürün değişimi yapılır, ürün yeteneksizliğinden oluşan dolaylı ve kayıp fırsatları muhafaza için çalışılmaz.

Maliyet-yarar analizi kalitenin iyi bir yatırım olduğunu gösterir. Kaliteye harcanan her dolar pek çok dolar birikimi sağlar. Çoğu firma kaliteye harcadıklarının veya kalite eksikliğinin önemini anlayamamışlardır. Düşük kalitenin maliyetlerinin başında fırsat maliyetlri vardır. Sonra geri dönen yeteneksiz ürünün tamiratı veya değişiminden doğan garanti malliyeti gelir. Denetim istasyonları ve kk peroneli birer maliyettir, hele hataları bulamazlarsa maliyetleri artmış olur. Bulduklarında da hurda ve yeniden işleme yine ek maliyet oluşturacaktır. Bunlara rağmen kalite kontrol çalışmalarının önemi yeterince anlaşılmamıştır. Geliştirilen kalitenin de sağlayacağı potansiyel birikimin farkında değiller.

Geleneksel kk manuel denetleme metodları ve istatistiksel örneklem prosedürleriyle yapılmaktadır. Manuel denetleme hassasiyet isteyen, zaman tüketen ve monoton bir iştir. Gecikmelere ve darboğazlara sebebiyet verir. İstatiksel örneklem prosedürlerinin özü bazı kusurlu parçaların geçtiğ ihtimalini kabullenmektir. Aslında üretimde, beklenen veya ortalama bir hata oranı garantilemeye çalışmaktadır. % 100 den az, iyi kaliteye müsade edilmiştir. Geleneksel kk denetlemesinin diğer bir negatif tarafı kalitenin olaydan sonra beliğrlenmesidir. Kusurlu oldiuğunda hurdaya...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.