abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ayna simetriği bahce mobilyaları ivaz ıskarta toplumun ortak kullanım alanları alp er tunga ağız tüfeği yoğunluk hesaplama howard pyle koordinatör mühendislik ekonomisi pot gelmek eğitim gönüllüleri vakfı dini piyes iklimlendirme safir gilgameş kimyasal olaylar abap ah şu balkanlar ana sıvıların ve gazların kaldırma kuvveti modüllü kinci 20004 endokronoloji atatürk ün çocuklara olan ilgisi arz odası akut apikal apse vâris 657 Boğa her gün ekip kastanyet ısik düş kurmak makine projeleri milet başını vermeyen şehit teorisyen saptırılma aspur şifalı 1.sınıf veli toplantısı mediterranean policy pompa fabrika sosyal bilgilerin yaraları okuma yazma eğitimine hazırlık etkinlikleri eski zaman kıyafetleri oks sınav sonucu öğrenme ıran sektirme avrupa polis atasözleri ve hikayeleri sesin hayatımızdaki önemi kabalık aynstayn affedilmek yurt sevgisi ile ilgili resimler organik iplik atatürkün karşılaştığı güçlükler yahudi kültürü pat almanca hikaye daktilo vakıfbank homojen nedir kapı zili yapımı mahalli idare yönetimi ısı nın yayılma yolları jeep kimyasal piller çini sır emlak değerleme veli toplantısı guntekin sağa sola dinci 2006 öss soruları dişe diş aa hakim internet ve iletişim kimya staj hemofili çocuk kalbinin özeti esprili savaşkan mimar sinan cami oy çokluğu yazının bulunması fırça gibi boş dönmek ortak pazar yeni çağ tarihi rusya federasyonunun asya kesimindeki özerk cumhuriyetler harfli ifadeler insaflı


ÜRÜN KALİTESİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 159336 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Güçlü bir rekabet avantajı sağlayan ürün kalitesi artık arka planda düşünülmemektedir. Eğer bir şirket ucuz mal üretme yerine yüksek kaliteli bir ürün üretmeye karar verirse buna uygun imalat planı ve stratejisi uygulamalıdır. Kalite sonuç olarak müşteri tarafından belirlenen bir değerdir. İç kalite ölçümleri müşterilerin açıkça değer verdiklerilerinin vekil değerlerle ifadesidir. Müşterilerin kaliteye önem vermelerinin nedeni düşük kalitenin oluşturduğu kötü sonuçlardır. Şirketler, dolaylı zararları garanti dışı tutarak düşük kalitenin maliyetini dolaylı olarak anlayabilirler. Sadece tamirat veya ürün değişimi yapılır, ürün yeteneksizliğinden oluşan dolaylı ve kayıp fırsatları muhafaza için çalışılmaz.

Maliyet-yarar analizi kalitenin iyi bir yatırım olduğunu gösterir. Kaliteye harcanan her dolar pek çok dolar birikimi sağlar. Çoğu firma kaliteye harcadıklarının veya kalite eksikliğinin önemini anlayamamışlardır. Düşük kalitenin maliyetlerinin başında fırsat maliyetlri vardır. Sonra geri dönen yeteneksiz ürünün tamiratı veya değişiminden doğan garanti malliyeti gelir. Denetim istasyonları ve kk peroneli birer maliyettir, hele hataları bulamazlarsa maliyetleri artmış olur. Bulduklarında da hurda ve yeniden işleme yine ek maliyet oluşturacaktır. Bunlara rağmen kalite kontrol çalışmalarının önemi yeterince anlaşılmamıştır. Geliştirilen kalitenin de sağlayacağı potansiyel birikimin farkında değiller.

Geleneksel kk manuel denetleme metodları ve istatistiksel örneklem prosedürleriyle yapılmaktadır. Manuel denetleme hassasiyet isteyen, zaman tüketen ve monoton bir iştir. Gecikmelere ve darboğazlara sebebiyet verir. İstatiksel örneklem prosedürlerinin özü bazı kusurlu parçaların geçtiğ ihtimalini kabullenmektir. Aslında üretimde, beklenen veya ortalama bir hata oranı garantilemeye çalışmaktadır. % 100 den az, iyi kaliteye müsade edilmiştir. Geleneksel kk denetlemesinin diğer bir negatif tarafı kalitenin olaydan sonra beliğrlenmesidir. Kusurlu oldiuğunda hurdaya...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.