abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders cehov ev çizimi kabuk dönümlük kalkışmak senet maden işletme yöntemleri hazırlık nedret betonarme perde duvarlar atatürk ün yenilikleri lojik ifadelerin sadeleştirilmesi agac baskısı on parmak klavye seramik hammaddeleri kuvars biyoteknolojik yöntemler kullanılarak üretilen ürünler sinekler tekstüre öglena acayip hayvanlar anayasal ehil toplum sözleşmesi yasaklanmak kümeler sorular fişe kampanyalı satışlar meslek liseleri ve puanları mustafa kemalin hayatı saati ilk kim buldu imparator neron yer meşesi kitap araştırması senkromeç yerli ebob manyetik rezonans çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri varoluşçuluk devlet denetleme kurumu doğrunun analitik soruları ormanlar türkiyede demiryolları ılınma ısırmak marka, logo ve semboller hazırda ivedi besinler ve enzimler iffetsizlik anadoluda tarım tasar tenis kortu uluslararası marka yerli bankalar şırınga yapmak dinsizlik karşı görüş 19 mayisin önemi 1 sınıf matematik belirtke tablosu andırma tebahhur veri toplama yöntemleri türkçe öğretimi raporu ıstılah edalı perdesi yırtık düzeltme tıpkıbasım hammaddesi toprak olan ürünler ve fabrikaları pazarlamanın 4psi ingilizce günlük konuşma dil algılamak dağ taş iletişim araçlarında masal anadolunun fethi okullaşma arı türleri kuran ve yorumu boğaç han gelişim raporu atatürk sözleri defne insan heykeli yapmak mithat tay havuz küllü su polarizasyon sena bihter say kurban vermek kesir problemleri ambalaj üretimi fidel castro tutucu canlıların yaşam alanları ve üreme şekilleri bayragımızın özellikleri


CD ROM SÜRÜCÜLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 159341 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

CD ROM SÜRÜCÜLER

Cd rom sürücüler En basitinden disket sürücülere benzetilebilirler.Disket Sürücüden en temel farkı sadece CD leri okuyabilmesidir yani CD Sürücüler CDROM (Compact Disk Read Only Memory) Sadece okunabilir medya ortamlarını bilgisayarda kullanmaya, bu medya ortamlarındaki verileri bilgisayarda işlemeye yarar.
CD ROM sürücüleri teknolojisi günümüzde iyi bir gelişme sergilemiş olsa da yine de bir sabit diske göre çok yavaş çalışmaktadır.150kb/sn veri okuyabilirler ve bu veri okuma hızı Cd ROM sürücünün içindeki CD yi çeviren motorunun devir hızı ile çarpılarak CD ROM sürücülerin günümüzde ayırt edici bir özelliği olan hızı hesaplanır.i lazer ışını vasıtası ile okuyabilen Örneğin 24X olarak adlandırılan bir CD ROM sürücü 24*150=3600 KB/S veri transfer edebilir.

CD ROM sürücüler Internal (dahili) ve External(Harici ) yolları ile bilgisayara monte edilirler.Temelde Çalışma prensipleri aynı olmakla beraber,dizayn mimarilerinde ufak farklılıklar olabilir bu farklılıkta External ve Internal arasındaki farktan kaynaklanır.
• External CD Sürücüler : External CD ROM sürücüler artık günümüzde pek kullanılmamaktadır. Bunun sebebi External (harici) olarak bilgisayara monte edilmeleri ve internallara karşın hem fiyat, hem de performans bakımından dezavantajlara sahip olmalarıdır.Ancak günümüzde bazı notebook üreticileri External CD Rom sürücüleri, ürünlerinde ürünlerinin boyutunu ve ağırlığını azaltması amacıyla kullanmaktadır. External Cd Rom sürücüleri bilgisayara bilgisayarın paralel portundan, kendi arabirim(SCSI ) kartları üzerinden ya da (günümüzde)bilg. USB portlarından monte edilebilirler.
• Internal CD Sürücüler : Internal CD ROM sürücüler günümüzde çok yaygın olarak kullanılmaktadır.Bilgisayar piyasasındaki rekabetin artmasından CD Rom sürücüleri de payını almış ve günümüzde fiyatları 30$-45$ ‘a kadar düşmüştür.Ve CD ROM sürücüleri neredeyse Floppy disket sürücü gibi standartlaşmıştır. Internal CD Sürücüler bilgisayardaki IDE veriyollarını ku...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.