abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders cümlenin öğeleri taraça özel ad gündüzlü iletkenlik control center akdeniz tarımı spc bozukluk sesli film türk alfabesi araştırma yöntemi cumhuriyetten öncesi eğitim ve öğretim cihannuma turkiyenin ortadogu politikasi neresi liberallik bilinçli demir bilek yardımlaşmanın önemi edebiyat nazım şekilleri photoshop soruları gazların kullanım alanları sinir nedir selçuklu motif ersatz hırıltılı biyolojik alanda yapılan yenilikler göçürülme biyoloji öss soruları yeni tck eski tck inci istihza yardımlaşma ile ilgili tekerleme öss çözümleri oğmak lise 1 fizik dersi konular nereli takdirname Acem halayı iran mitolojisi çiğ süt madde kavram haritası resim agv afiş çalışmaları mıknatıs nerelerde kullanılır value toprak bilimi müzakere anı örnekleri cimri moliere özet salıncak Koreli kutsal emanetler üretimdeki planlar azerbaycan ekonomisi ekşime eski uygarliklarda sayi ve sistem ayak divanı brülör istanbulun eski adları sakal çıkma paslanma nedir küfretmek gen ayakkabıcı paşa çayı rituel integre donanım staj defteri anne ile ilgili şiir 2007 seçimleri tertipçi gol yapmak demokrasi türleri sarı bez çürükçül iç gerilmeler ermeni beden dili nedir ölçme savakları tefecilik türkiyedeki yeni pazarlama teknikleri seren kus açılı gönye sel nedir düğün mektup temsilciler 1 ar kaç kilometredir tarifname sembol aritmetik soruları fahim bey ve biz vektörler sıhhî bağdat nerede 2. sınıflar zümre toplantı tutanağı yumurta tavukçuluğu


KEYBOARD


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 160329 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti
Keyboard un Özellikleri
Çoklu ortam aksesuarlarının şüphesiz ilk bilgisayarlardan bu yana kullanılan en önemlisi ve ilki keyboard (klavye) dur. Günümüzde artık bütün klavyeler PS/2 bağlantı şeklini kullanmaktadır ancak kablolu keyboardlara karşı piyasada kablosuz bağlantılılar oldukça yaygınlaşmıştır. Bu tür kablosuz keyboardlarda IR (InfraRed) teknolojisi kullanılmıştır. Multimedya klavyeler CD-Rom kontrolünden tutun birçok flaş fonksiyonu üzerlerinde bulundurabiliyorlar. Buna göre 105,110,112,125,133 vs. sayıda tuşa sahip keyboardlar mevcuttur. Aynı zamanda bilgisayara USB arabirimi üzerinden bağlanan multimedya keyboardlar, sahip oldukları iki adet ekstra USB çıkışı ile de genişleme imkanı sunuyorlar. BU USB girişleri, klavye ile beraber satılan yine USB uyumlu Intelli Mouse (fare) u bağlamak için kullanabilirsiniz.

Keyboard un Bilgisayara Bağlanması
Keyboardunuzun kablosunun PS/2 ucunu bilgisayarınızın arkasındaki serial port kısmına takıyoruz. Eğer işlem tamamlanmışsa ve doğruysa bilgisayar açıldıktan itibaren keyboardu otomatik olarak algılar. Aksi takdirde ise keyboard bağlı değilse bilgisayar açılış ekranında hata mesajı verir.

Keyboard Sorunlarının Onarımı
Keyboard tamiri için öncelikle hatanın ne olduğunu bulmamızda yardımcı olacak olan bir software kullanmalıyız. Bu konuda en kolay ve güvenli shareware olan CHECKIT (by Bill Rice) hem bilindik hem de uygun bir uygulamadır. Öncelikle keyboardumuzu takıyoruz ve programda Tests / Input Devices / Keyboard sekmesine gidiyoruz ve Enhanched Keyboard (101) seçeneğini seçiyoruz. Daha sonra üç aşamalı bir test başlıyor.
Press Each Key
 İlk aşamada sırasıyla ve yavaşça, sertçe basmadan tuşların tamamına basıyoruz.
Eğer tuşlardan birinin belirgin problemi varsa program ekranında o tuşun simgesi yanıp sönmeye başlar. Ancak eğer zor basan tuşlar olursa bu aşamada test durdurulur. Bu durumda artık keyboardumuzu açmamız gerekir. Önce eğer mümkünse keyboardu kablosunu jakından (ve...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.