abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders düztaban pas geçmek enver paşa avrupa kalite yönetim organizasyonu dinamizm eylemsi artan oranlı hamiyet günöte rus jeopolitiği pöf idare etmek bloom 19.yy dünya edebiyatı ahmet karaman yaya nedir canterville ghost henri bergson cam oluşumu emniyet kemeri ihsas etmek fuar çeşitleri açı kenar bağıntıları büyüme ve gelişmeyi etkileyen faktörler geometrik orta dünya çocukların olsa resim almak para kısıtlayıcı bilim teknoloji ankaranın tarihi yerleri 10.sınıf teknik lise matematik türkçede drama timur pozisyonlar korozyon kök boya atmosferin yapısı tok tutmak icabında matematik kare topografi işe hazır olma farksızlık hücre zarı oluşumu nedir yedek subay soru mal rejimi matematik çarkı bilgisayar nedir ve tarihce embriyo nedir falaka kitabı çiziktirme merkantalizm sanayi yapılaşması bölünme serisi anut ata sözleri 1. dünya savaşının nedenleri düşme adamcağız özel kesim tembel hidrolik yön valfleri ağaç balı havhav teflon kaplama haricen ağyar babilde ölüm ıstanbulda aşk proje yazma basamakları solid ferli is anadolu liseleri ikda sistemi inatçılık kas sağlığı halk bilimi lala mustafa paşa kaolinit müzikte rönesans 1921 anayasasının önemi belirlilik tapu öss 1990 rodyum Avrupalılaşmak özel okul şafak ağırlık enlem zengin erki yusuf has hacip anket tasarımı mühendislik hizmetleri etüd aldehit, gereksiz paçalı tornada uygulamaları ilgi avize ağacı


AZ YAKIT TÜKETMENİN PÜF NOKTALARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 160411 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti
AZ YAKIT TÜKETMENİN PÜF NOKTALARI
Akaryakıt fiyatlarına her geçen gün periyodik olarak gelen zamlar herkesi canından bezdirdi. Yakıt tüketimini minimuma indirmek elinizde. Eğer otomobiliniz son günlerde fazla yakıt tüketmeye başlamışsa vakit geçirmeden servisinizin yolunu tutun. Çünkü birkaç küçük önlemle yakıt tüketimini kontrol altında tutabilirsiniz.

Tedbirinizi almadan önce otomobilinizdeki onarılması gereken yerler hakkında teşhisinizi doğru koyun. Bazı basit onarım teknikleri ile aşırı yakıt tüketiminde tasarrufu kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Bütün iş bunun yöntemini iyi bilmekte yatıyor.

Aracınız fazla yakıt harcıyor mu? Otomobilin konforu, çekişi, aksesuarlarının nasıl olduğundan önce, belki de ilk sorulan soru bu. Çoğumuz, süper ama kilometre başına fazlaca yakıt tüketen bir otomobille dolaşmak istemez. Lüksünün yanında, yakıt tüketimi de otomobillerin tercih edilirliğini arttırıyor. Öte yandan hep merak edilen konular, aracın ne kadar benzin yaktığı, eğer fazla yakıyorsa bunun nedenleri ve yakıt tüketimini en aza indirmenin yolları oluyor. Örneğin aşağıdaki belirtileri hissettiğinizde, aracınızın fazla yakıt yaktığını anlarsınız.


Nasıl anlayacaksınız?
• Motorun çekişinde azalma olur.
• Egsoz gazı siyah, göz yaşartıcıdır, benzin kokar.
• Egsoz kuyruk borusu içinde karbon isi oluşur.
• Egsozda patırtılı sesler olur
• Motor soğukken kolay, sıcakken güç çalışır.
• Bilinen miktarda benzinle yapılan kilometrede azalma olur.
________________________________________

Teşhisi doğru koyun
Aracınızın fazla yakıt yakıp yakmadığının tespitini yapmak için, bir litre benzinle kaç kilometre yol gittiğinizi bilmeniz gerekiyor. Bunun için yakıt deponuzu, tabanca otomatik olarak yakıtı kesinceye kadar doldurun. Bu sırada kilometre saatinizi okuyun.

Diyelim ki; 58.500 km.de olsun belirli bir yol gittikten sonra aynı istasyonda ve aynı tabancadan yine tabancanın otomatik durmasını esas alarak deponuzu bir kere daha tam doldurun. Kaç...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.