abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders çarpma 1 fazlı motorlar sarım şeması muhtıra ivedilik atatürk ilke ve inkilapları neyleyim iltihaplı seramikçi nal kana kanunlaşma alan ölçümleri kiralık azeotropik karışımlar nesnesiz yüzü açılmak münhasıran paleontolog bil çocuk hakları perspektif resimleri teknik üçgende bağıntılar toprak erozyonu opak maddeler fuhuş kırıcı amalgam hatay sorunu ve çözümleri amme davası kızıştırma electric ruhunu teslim etmek camera 18 yy osmanlı iran ilişkileri sele atatürkün milli kültüre verdiği önem reklamların önemi bıyolojık ıslah calısması ışık bir enerji midir radyo tv yayımcılığı faiz politikası zımpara reyhanlı amor perdesi yırtık bomba yapımı polijini karekoklu sayılar serbest şiir ayaşlı ve kiracıları ivan sergeyeviç turgenyev 8. sınıf fen konuları frezeci bedenli uzun atlama yaşlık kıçın kıçın osmangazi a iptida kurtuluş savaşı konferans parot fırın sektörü evrimci akdeniz bitki örtüsü dagın otekı yuzu düşüt ömer seyfettin diyet betonarme perdeler el katmak akarsuların önemi baba ali baskını haberleşme özgürlüğü cylinder block fosiller pascal prensipleri bankaların özerkliği elhasıl aldırtma tokat ilçeleri eşek davası koylar beyaz balina ölçekler amiral battı hatalı müdevver eline fırsat geçmek su aygırı hidro elektrik taşınmak kan taşı sürülmek biyolojik çeşitlilik sözleşmesi bakınmak eylül roman özeti drog reji odası hamurumsu


OYUN ARAÇ-GEREÇLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 160552 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

OYUN ARAÇ-GEREÇLERİ
Oyun araç gereçleri konusu üç başlık altında ele alınacaktır.

1) Çocuğun okul öncesi araç- gereç veoyuncakları

2) Açıkhava oyunları ve etkinlikleri için araç-gereçler

2) Çocuğun gereksinmeleri-ilgi-etkinlikleri


0 Çocuğun Okul Öncesi Araç-Gereçleri Ve Oyuncakları

En iyi ve uzun süreli eğitim,eğitilen ya da öğrenenin yaptığı işi isteyerek,severek mutlu bir ortamda uygulamasıyla gerçekleşir.Çocuk,oyunda öğrenmeyi öğrenir,kendini tanır,yaşamın gereklerini kavrar özgüvenini geliştirir.
Çocuk oyununun en yüksek düzeyde yarar sağlayabilmesi için ona gereken yaş ve gelişimini çok yönlü etkileyen alan,gereç ve olanakları çok yönlü oluşturmak gerekir.
Sağlıklı gelişme için çocuğun dengeli beslenmesi gerekir.aynı biçimde çocuğun bulunduğu evrenin gerektirdiği aşama ve becerileri geliştirmesi ve sağlıklı büyüyebilmesi için çeşitli nitelikte oyun araç-gereçlerine gereksinmesi vardır.Çocuğun oyuncakları,belli bir amaca yönelik,onun gelişim düzeyine uygun ve ileri aşamalara hızlandırıcı olmalıdır.
Çocuk oyuncaklarını seçerken ve yaparken aşağıda belirtilen noktalar önemle gözönünde tutulmalıdır.
-Oyuncak sade,ayrıntıları az,iyi zımparalanmış,sivri köşeleri yuvarlatılmış, pürüzü,çatlağı olmayan gereçlerden olmalı,sivri,keskin ve kesici yanları olmamalıdır.
- Çocuğun yaş- gelişim-ilgi-gereksinmelerine uygun olmalı; boyuna uygun boyutlarda ve kullanışlı olmalıdır.
- Biçimi ve boyutları kullanılacağı amaç ve oyun sahasına uygun olmalıdır.
- Çocuk oyuncağı gördüğünde yapısal özelliklerini ve kullanılışını kolayca kavrayabilmeli ,çalıştırabilmelidir.
- Dayanıklı,sağlam,bakım-tutum ve temizliği kolay olmalıdır.
- Hava koşullarına ve uzun süreli kullanılmaya elverişli olup çok yönlü kullanılabilmelidir.
- Yanıcı,patlayıcı nitelikte olmamalı,eğer boyanırsa kolay çıkmayacak, parlak, canlı renklerde,zehirsiz ya da vernikle boyanmış olabilir.
- Göze hoş görünmeli,dengel...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.