abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders simsar paradigma nedir güderi 1. meşrutiyet dönemi taşlıcalı yahya proctor standart yukarıdan ingiltere tarımı çinin teknolojisi ceza satış elemanı müşteri ilişkisi dik silindir nedir tanzimat edebiyatında şiir semi bağıntılar harf inkilabı element sembolleri avustralya yağsız yaş sınırı abartma şiirleri dil anlatımı 2. mahmut dönemi yenilikleri denetçilik internette pazarlama ölçü kanunu ve önemi 10 sınıf dersi anne çoçuk sağlıgı amaç ne demektir pırıltılı emisyon kontrast arkadaşlık ilişkileri hatırlatma flip flop nesnelleşme çevre kirliliği ve zararları 2004 kpss sınav soruları organ sistemleri akdenızde bulunan hayvan batıl samsun mutaassıp hakaniye lehcesi pazarlamada pazarlama temel ilkeleri deve yapmak yazılım nedir pastal atma iş ilanı sayfası mürit atatürkün yaptıgı inkilaplar kadın sağlığı ve hayatı belirtiler gülistan sadi roma imparatorluğu yüzölçümü Oltu taşı 1989 krizi patlamak orhan pamuk kar şeyh saıt cumhuriyet mah. hidrolik fren sistemi başlıca sosyal haklar tıbbı cihazlar frankfurt seyahatnamesi çilehane divan-ı hikmet duruslar e-pazarlama anket meta 59 hükümet kabuklaşma edebiyatta tiyatro fizyonomi sergi evi kimya staj defteri jeolojik zamanlar cetveli başkalaşım fen bilgisi tekstilde üretim planlama haince lablace kalipso bilgi teknolojisi kullanımının muhasebe etkisi abat etmek e-işe alım püskürtmek fen proje ödevleri ilk insan ingilizce essay türk mantıkçılar çevrecilik mukaddesat 24 kasım ile ilgili yazılar england coğrafi bölgeler ile ilgili test soruları enerji üretiminde kullanılan üniteler itfaiye erleri oturtulma isabetli insaat projesi


OYUN ARAÇ-GEREÇLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 160552 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

OYUN ARAÇ-GEREÇLERİ
Oyun araç gereçleri konusu üç başlık altında ele alınacaktır.

1) Çocuğun okul öncesi araç- gereç veoyuncakları

2) Açıkhava oyunları ve etkinlikleri için araç-gereçler

2) Çocuğun gereksinmeleri-ilgi-etkinlikleri


0 Çocuğun Okul Öncesi Araç-Gereçleri Ve Oyuncakları

En iyi ve uzun süreli eğitim,eğitilen ya da öğrenenin yaptığı işi isteyerek,severek mutlu bir ortamda uygulamasıyla gerçekleşir.Çocuk,oyunda öğrenmeyi öğrenir,kendini tanır,yaşamın gereklerini kavrar özgüvenini geliştirir.
Çocuk oyununun en yüksek düzeyde yarar sağlayabilmesi için ona gereken yaş ve gelişimini çok yönlü etkileyen alan,gereç ve olanakları çok yönlü oluşturmak gerekir.
Sağlıklı gelişme için çocuğun dengeli beslenmesi gerekir.aynı biçimde çocuğun bulunduğu evrenin gerektirdiği aşama ve becerileri geliştirmesi ve sağlıklı büyüyebilmesi için çeşitli nitelikte oyun araç-gereçlerine gereksinmesi vardır.Çocuğun oyuncakları,belli bir amaca yönelik,onun gelişim düzeyine uygun ve ileri aşamalara hızlandırıcı olmalıdır.
Çocuk oyuncaklarını seçerken ve yaparken aşağıda belirtilen noktalar önemle gözönünde tutulmalıdır.
-Oyuncak sade,ayrıntıları az,iyi zımparalanmış,sivri köşeleri yuvarlatılmış, pürüzü,çatlağı olmayan gereçlerden olmalı,sivri,keskin ve kesici yanları olmamalıdır.
- Çocuğun yaş- gelişim-ilgi-gereksinmelerine uygun olmalı; boyuna uygun boyutlarda ve kullanışlı olmalıdır.
- Biçimi ve boyutları kullanılacağı amaç ve oyun sahasına uygun olmalıdır.
- Çocuk oyuncağı gördüğünde yapısal özelliklerini ve kullanılışını kolayca kavrayabilmeli ,çalıştırabilmelidir.
- Dayanıklı,sağlam,bakım-tutum ve temizliği kolay olmalıdır.
- Hava koşullarına ve uzun süreli kullanılmaya elverişli olup çok yönlü kullanılabilmelidir.
- Yanıcı,patlayıcı nitelikte olmamalı,eğer boyanırsa kolay çıkmayacak, parlak, canlı renklerde,zehirsiz ya da vernikle boyanmış olabilir.
- Göze hoş görünmeli,dengel...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.