abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ihata Hak dini tek durmak içi açılmak kısa hikayeler soyma katı atık chitin sinemada göstergeler ve anlam geçmişten günümüze kadar iletişim araçları önemli türk haritacılar halk evi ilk 30 element rehin etmek liman batıl inançlar yardımlaşmanın önemi düzeysizlik fiyatlandırma atatürk ilkeleri test soruları ciceklerin ozellikleri akatlar devleti projeksiyon tipleri şiir dinletisi senkron motor nedir vatansever duygular ileri kumanda asal gazlar enkoder kıyı bankacılığı gitar koşucu tabiye anahtarlamalı güç kaynakları şahtur fikri ve sanat hakları akıl çağı titreşim beydaba nın eserleri echo sounder ohm kanunu ve kirchhoff kanunları bağırtı sosyal kurumlar hakkında bilgi şu çılgın türkler özeti balıkçılık e ticaret ingilizce diyaloglar balar oksijen ve hidrojen tepkimeleri gençlige hitabe serbest yağ asitleri elektri santralleri değişim adaptasyon yaklaşımları işin rengi değişmek açık lise sınav sonuç takip canlılarda yaşam alanı torna tesviye hayvanların beslenme şekilleri hakaretamiz güven hami tevhit inancı ab uyum yasaları özgürleştirmek taksi mülki idare ocak inşaat tünel kalıp raspa taşı edebi türler sağ salim filtreli dunyanın hareketi gıdalarda muhafaza yöntemleri ordövr kargaşa kâse buut aylık ücret bordrosu bilgisayar diski hayvanların insanlara yardımı dergah dergisi kaypaklık nükleer zaman serileri analizi matematik simgeleri railway sanatın insan yaşamındaki yeri türkiyenin yeraltı kaynakları muhakkik yahya kemal beyatlının edebi kişiliği fibonacci sayıları 10 yıllık hava durumu çamaşır sümbül dünya ekonomi sistemleri torna uygulamaları


BUS TOPOLOGY’LERİ VE ETHERNET


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 161324 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Bus Topology’leri ve Ethernet

Amaçlar:
• Network kavramını açıklamak.
• Bus topology standartlarını açıklamak.
• Ethernet teknolojisini tanıtmak.
• 10Base2 ve 10Base5 standartlarını açıklamak.
Giriş
Bir network (ağ) oluşturmanın ana nedeni kaynaklara birden çok kişinin erişmesini sağlamaktır. Kaynaklar (resources), bilgisayarlara bağlı yazıcılar, sabit diskler üzerindeki dizinler ve dosyalar olabilir.
Topology Nedir?
Topology (yerleşim ve bağlantı biçimi), bilgisayarların birbirine nasıl bağlandıklarını tanımlayan genel bir terimdir. Yaygın olarak kullanılan topology türleri şunlardır:
• Bus
• Ring
• Star
• Mesh
Bus topology, bilgisayarların bir ana kablo ile birbirine bağlandığı şekildir. Ring topology ise bir halka biçiminde bilgisayarların birbirine bağlanmasıdır. Star topology ise bilgisayarların bir merkezi aygıt aracılığıyla birbirine bağlandığı şekildir. Mesh topology ise bütün bilgisayarların birbirine bağlandığı bir bağlantı biçimidir.
Mesh topology’nin yaygın olarak kullanılmadığını görüyoruz. Bunun nedeni gereksiz yere çok sayıda bağlantının yapılmasıdır. Günümüzde en yaygın olarak Star topology türünün seçildiğini görüyoruz. Bunun başlıca nedeni merkezi bir aygıttan dağıtılan kablolama şekli, fiyat ve performans gibi özelliklerdir.
Bus Topology
Bus yerleşim biçimi doğrusal bir hat olarak bilinir. Bütün makinelerin tek bir kabloya bağlı oldukları bir ağ türüdür.
Bus topology için söylenebilecek bütün teknik ayrıntılar Ethernet teknolojine bağlıdır.
Ethernet
1973 yılında Bus topology üzerine kurulu bir network teknolojisi geliştirildi. Ethernet. Ethernet, o zamanki haliyle 3 Megabit hızında veri iletişimi sağlayan ve coaxial kablo ile sağlanan bir network yapısıydı.


IEEE ve 802 Standartları
IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers), endüstri standardı oluşturan bir kurumdur. 1970’li yıllarda LAN’lar standartlaşmaya başlayınca IEEE’de Project 802 adlı LAN standardını oluşturdu.
Tablo: IEEE 802 Katagoris...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.