abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yer adları efsaneleri yargıya varmak hektolitre hazırlamak temizlemek idare etmek main 19.yy sosyolojisi tonun kullanım alanları kredi analizi gizli bahçe kitap özeti 11.sınıf dersleri misyonerler gerilim üretme yöntemleri karbon grubu kötülüğün şeffaflığı bedensel ve zihinsel özürlüler devre anonim şirket ingilizce günlük konuşma dil munkariz emirname coal 1. sınıf yıllık çalışma programı haritalar ve çeşitleri gebermek bir mevsim uyur ad koymak şırlama neden sunucu kalımlı bilgi kültürünün oluşturulması solunum yolu zikretmek geleneksel meslekler çatalan barajı fürüzan toplu konut kredisi 3 sınıf performans ödevi disiplin türleri teleskopun yapısı hormonun etkileri gerçeklemek evrensel öğütler tamlama tambura akupunktur yöresel yemekler iron industry grahambelin hayatı telmihen asitler sancılı marka bağımlılığı ateş küre dikmek bitim işlemleri mehmet sorkun deme atatürk ilkeleri ingilizce kekelemek mantı boş olmak darbeli sondaj nedir bilinçli tarımla figüran üçgen alanı zemheri racism el kitabı son birim cumhuriyet ile ilgili kompozisyon fonksiyon soruları seda halk ozanı paragraf nedir Mançuca balkanların güvenliği petrol rafineleri yağar istatislik türkiyenin ihraç ürünleri nelerdir bornoz karikatürcü iklimlendirme bağlaçlar akçaağaç çevre nasıl korunur sanayici yücelme birinci meşrutiyet mehmet rauf eylul ingilizce roman win zip 11.yy türk tarihi konu ve tema illetli kafa


BABİLİN ASMA BAHÇELERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 161543 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Babilin Asma Bahçeleri
Meyveler, çiçekler... Şelaler... Saray balkonlarına asılı bahçeler... Egzotik hayvanlar... Babilin Asma Bahçeleri denince, bir çok insanın aklına böyle bir görüntü gelir. Ama gerçek öykü, hatta Babilin Asma Bahçelerinin gerçekte var olup, olmadığı bile oldukça tartışmalıdır.
Babil Krallığı, ünlü kral Hammurabinin (MÖ 1792-1750) yönetiminde gelişmeye başlamıştı. Ama Babil uygarlığının yükseliş dönemi Yeni-Babil hanedanından Naboplashnarın (MÖ 625-605) iktidarı sırasında başlar. Babilin Asma Bahçelerine inşa edenin de Naboplasharın oğlu II. Nabukadnozor olduğu söylenir. Kral II. Nabukadnozorun yönetimindeki Babil, gezginler için dünyanın en güzel kentlerinden biriydi. M.Ö. 450 yılında tarihçi Herodotus kent için, "büyüklüğü dışında, bilinen dünyadaki bütün kentlerin ötesinde bir güzelliğe de sahip" diye yazıyordu.

Herodotus, kentin dış duvarlarının 90 km uzunluğunda, 26.4 metre kalınlığında ve 106 metre yüksekliğinde olduğunu öne sürüyordu. Herodotus, duvarların, üzerinden dört atlı bir arabanın geçmesine izin verecek kadar kalın olduğu iddiasındaydı. İç duvarlar ise "ilk duvar kadar kalın olmasa bile, onun kadar dayanıklıydı". Kent duvarlarının içinde som altından dökülmüş devasa heykellerle süslü tapınaklar ve kaleler vardı. Tanrı Mardukun tapınağı ünlü Babil Kulesi ise kentin üzerine, adeta göklere yükseliyordu.
Arkeolojik kazılarda bulunanlar Herodotusun iddialarının abartılı olduğunu gösterdi. Dış duvar sadece 16 km uzunluğundaydı ve Herodotusun iddia ettiği kadar yüksek değildi. Yine de Herodotusun anlatımından, kentin, gezginlere ne kadar ihtişamlı ve etkileyici gözüktüğünü anlamak mümkün. Bu açıdan Herodotusun kentin en önemli özelliklerinden birinden, Babilin Asma Bahçelerinden söz etmemesi oldukça şaşırtıcı.
Efsaneler, tarihi öykülere göre Babilin Asma Bahçelerini inşa ettiren kişi Kral Nabukadnozordur.* Nabukadnozor, M.Ö. 605 yılından itibaren 43 yıl süreyle kenti yönetmiştir. Nabukadnozorun iktidarı, kent...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.