abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders bostancılık mustafa kemalin hayatı almanca sözlük fizik elektrik akredi daralış doktor amblemi aydınlatma teknolojisi yazılı iletişim dökümanları harim okul öncesi eğitim programı drama masal tipoloji staj hotel içi geçmek dişbudak sürgit yapmak lamark evrim teorisi çınlatmak bilgisayar final ilk okul 3. sınıf testleri bankamatik periyodik tablonun tanımı mikroklima iklim birlesik faiz ihracatcı romen rakamları işaretçiler ateş gibi devletlerin spor oyunları pamuk prenses avagadro sayısı yaşam düzeyi biyo çözünür materyaller eski dönemlerde haberleşme atatürk biyografisi kimyacılık el altında uydu fotografları pc arızaları zenginlik kaynakları tasarım elemanları ruba iznik kültürü kardeş katli 2003 server mor salkım kitap ciltleme tuzlu suyun elektrolizi döküm staj kimse beni anlamıyor sigorta aracıları para dökmek fıkır fıkır parafudr inkübasyon nice atatürkün sanat severliği aile tarihi 1 sınıf matematik 1..dünya savaşı adliye nezareti okyanus bilimi adam smith olur olmaz seçal edebiyat mor karaman sava ülkelere göre hedef pazar tabla metodik suyolu yasa önerisi 2004 kpss sonuçları potalı ittihatçılık cekic atma gülle atma fotosel devreler küçükçe betonda vibrasyon deniz altında 20000 fersah trıgonometrık fonksiyonlar performance artırma yöntemleri 1997 öys soruları payidar saplama mesneviler bayi konferans orman isimleri ünlü ressamlar sasani devleti suyuk bilinmeyen şaheser fikir işçisi döküm kodlama 61 anayasası sıcak su ve soğuk su torbaları


BABİLİN ASMA BAHÇELERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 161543 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Babilin Asma Bahçeleri
Meyveler, çiçekler... Şelaler... Saray balkonlarına asılı bahçeler... Egzotik hayvanlar... Babilin Asma Bahçeleri denince, bir çok insanın aklına böyle bir görüntü gelir. Ama gerçek öykü, hatta Babilin Asma Bahçelerinin gerçekte var olup, olmadığı bile oldukça tartışmalıdır.
Babil Krallığı, ünlü kral Hammurabinin (MÖ 1792-1750) yönetiminde gelişmeye başlamıştı. Ama Babil uygarlığının yükseliş dönemi Yeni-Babil hanedanından Naboplashnarın (MÖ 625-605) iktidarı sırasında başlar. Babilin Asma Bahçelerine inşa edenin de Naboplasharın oğlu II. Nabukadnozor olduğu söylenir. Kral II. Nabukadnozorun yönetimindeki Babil, gezginler için dünyanın en güzel kentlerinden biriydi. M.Ö. 450 yılında tarihçi Herodotus kent için, "büyüklüğü dışında, bilinen dünyadaki bütün kentlerin ötesinde bir güzelliğe de sahip" diye yazıyordu.

Herodotus, kentin dış duvarlarının 90 km uzunluğunda, 26.4 metre kalınlığında ve 106 metre yüksekliğinde olduğunu öne sürüyordu. Herodotus, duvarların, üzerinden dört atlı bir arabanın geçmesine izin verecek kadar kalın olduğu iddiasındaydı. İç duvarlar ise "ilk duvar kadar kalın olmasa bile, onun kadar dayanıklıydı". Kent duvarlarının içinde som altından dökülmüş devasa heykellerle süslü tapınaklar ve kaleler vardı. Tanrı Mardukun tapınağı ünlü Babil Kulesi ise kentin üzerine, adeta göklere yükseliyordu.
Arkeolojik kazılarda bulunanlar Herodotusun iddialarının abartılı olduğunu gösterdi. Dış duvar sadece 16 km uzunluğundaydı ve Herodotusun iddia ettiği kadar yüksek değildi. Yine de Herodotusun anlatımından, kentin, gezginlere ne kadar ihtişamlı ve etkileyici gözüktüğünü anlamak mümkün. Bu açıdan Herodotusun kentin en önemli özelliklerinden birinden, Babilin Asma Bahçelerinden söz etmemesi oldukça şaşırtıcı.
Efsaneler, tarihi öykülere göre Babilin Asma Bahçelerini inşa ettiren kişi Kral Nabukadnozordur.* Nabukadnozor, M.Ö. 605 yılından itibaren 43 yıl süreyle kenti yönetmiştir. Nabukadnozorun iktidarı, kent...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.