abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders sekreterlik hizmetleri nişasta bakteri ekim yöntemleri eğik atış andre gide milli mücadele yılları kokain şimalî roze etcil ve otcul hayvanlar ultrason nasıl çalışır voleybolun kuralları ermeni marmara bolgesinin gelenek gorenekleri geçerlilik ve güvenirlik söz dalaşı saatın tanımı rasyo analiz kanlı topraklar avuç dolusu ak basma amish silindir tekel basınçlı döküm safha maliyet sistemi ıs-lm dem çekmek dikilme kara borsacı ulaşım araçlarının tarihi denklem problemleri hayat hikayeleri derin uyku 1994 yerel seçimleri sıfatlar (almanca) sistem eski uygarlıklarda sayı sistemleri savaş ve barış romanın özeti öğle tatili sifiliz pırlanta aycan istanbul hakkında tarihi bilgiler kinli ovulma ahenk almak eskiler gırt gırt havan boru içindeki akışkan hızı tarikatçı krizalit arazi açma acilen sunulma bilsem adî adım euthanasia ekol excel 2003 endüstriyel tasarım sigara resmi yurtdışı dergileri immunoloji nesep okumuşluk dış donanım sürücüleri katı cisimlerin alanları ve hacimleri çanaksı goethe faust iş ilanı amerikan savaşı kitap keklik ingilizce kural dışı fiiller meleş sinir ilâcı gerunds meslekler süje işletme yöneticiliği süreç kontrol mesleklerle ilgili özenme şeritleme traffic calming eksikli yapılandırmacılık basınç ile ilgili sorular ekşi maya excell akşamcılık aşınmak top etmek sayrıl üçer hz ibrahim tarım arabaları kafası kazan olmak


RÜZGAR GİBİ GEÇTİ KİTAP ANALİZİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 161801 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Rüzgar Gibi Geçti
b. Yazarı : Margaret Mitchell
c. Tercüme Eser İse Tercümanı : Fuat İstanbullu
d. Yayınevi : Marpa Kültür Yayınları
e. Yayın Yılı : 1936
2. KAYNAK İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME:
a.Yazar : Margaret Mitchell kendi ismini kullanmıştır. 1900 – 1949 yılları arasında yaşamıştır. Atlanta’da doğmuştur. Atlanta’daki eğitiminden sonra Northamptom daki Simit Collepede 1922 – 1926 yıllarında Atlanta’da Journal da gazeteci olarak çalışmıştır. Uluslar arası alanda tanınmaktadır. Zaten bu kitap da dünya klasiklerindendir. Yazarın Amerikan iç savaşının ve savaş sonrasını anlatan tek kitabıdır.
b.Çevirmen:
c. Yayınevi: Morpa Kültür yayınları Ankara caddesi 4611 posta kodu 34410 Cağaloğlu İstanbul. Dizgi görsel düzen: Murat Dizgi kapak düzeni Murat Savaşkan baskı eko matbaası İstanbul 2001 cilt 7 gün mücellithanesi
3. KONU İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME :
a. Kitapta tarih ve sosyal bilimler üzerine yazılmış bir romandır.
b. İki ciltten oluşur. Her iki ciltte 450 şer sayfadır. İkinci kalitede kagıtta yazılmış ve ebatları 15x20’dir.
c. Ücret karşılığı satılıyor iki cildin değeri 10.000.000 dur.
4. İÇERİK İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME:
a. Kitabın İçerik ve Üslubunun Propaganda Teknikleri açısından Değerlendirilmesi:
(1) Kitap eğitim amaçlı
b. Kitapta İncelenen Konular:
(1) Konu-1: Savaş konusu yazılmıştır.
(2) Konu-2: Aşk konusu da işlenmiştir.
(3) Konu-3: Ekonomi konusu da yer almıştır.
c. Kitapta İşlenen Temalar:
(1) Tema-1
(a) Savaş konusunda : Savaşın insanları nasıl etkilediğini hayatlarında bir anda nasıl olumsuz etkiler yarattığını insanların bir birleri ile nasıl bağlandığını yada bir birlerini zorunlu sebeplerden dolayı nasıl unuttuklarını işlemiştir.
(b) Aşk konusunda : İnsanların aşkları uğruna neler yapacağını nasıl değişeceklerini olumsuzluklardan dolayı aşklarını arka plana attıklarını yada kendilerine sunulan aşkları göremediklerini aşktan dolayı insanların yaptığı hataları göstermiştir.
(2...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.