abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders sırım gibi öss problemler matematik soruları hacet yok subra itilaf devletleri okan yıldız trigonometrik fonksiyonlar arpa turgut zaim eserleri ezberlenme toplantı netekim halı dokumacılığı yetenek yalan haber tallahi motora yol verme nankör rahim ısık kamus-ı türkî ağaç dikelim asal sayı testi telepati hale arsenik kroşe hitap döndürülme derlem performance management ısı miktarının ölçülmesi nüfuzlu cross match iflâs ev ev dolaşmak (veya gezmek) çemberde uzunluk tam sayıları kim buldu selam ingilizce sıfatlar müsellem damgalanmak ıska yönetim kavramı dik üçgenlerin eşliği ayarlı antik kent bilgisayar resmi mersin gebelık hesaplaması yonga levha 1. sinif turkce ders pasif taşıma kopernic ve kepler tanzimat bölge analizi debağ kolay ingilizce özgeçmiş printer o kadar rölyef baz ve tuzlar class problem page kara cahil döş karadeniz sahil yolu kaliborit bağışlanma ay resimleri alüminyum toz metalurjisi ekonami frenleyici atatürk ve iletişim bevvap seyreltilme panjur harcama düzeyi bilgisayarın kullanım amaçları idmanlı iplikçilik edebiyat sosyal hayat software radyo tavukculuk ulaşım yolları ilkokul 3 matematik soruları kritisizm atatürkün planlı çalışması sesin yayılması fiziksel değişme sürümek birinci çağ akdenizin bitki ve hayvan türleri göğüs tır 2. mahmud yenilikleri çember tekniği elektro pnomatik sistemleri banka sınav soru morötesi doğru grafiği


ATATÜRK’ÜN İLKECİLİK YÖNÜ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 162196 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti


ATATÜRK’ÜN İLKECİLİK YÖNÜ

Türk Milletinin bugün ve gelecekte tam olarak bağımsızlığa, huzur ve refaha sahip olması, devletin millet egemenliği esasına dayandırılması, aklın ve ilimin rehberliğinde Türk kültürünün çağdaş uygarlık düzeyi üzerine çıkarılması amacı ile temel esasları yine ATATÜRK tarafından belirtilen devlet hayatına ve ekonomik hayata, toplumun temel kurallarına ilişkin gerçekçi fikirlere ve ilkelere ihtiyaç olduğunun bilinci ile yola çıkan Atatürk bu konuda önemli adımlar atmıştır..

Atatürk’e göre, oluşturulan ilkelerin, kişi ve millet olarak benimsenmesi, mevcut ve gelecekteki saptırıcı ve tutucu akımlara karşı korunması, Türk Devletinin gelişmesinin, güçlenmesinin ve parlak geleceğinin güvencesidir.

Çünkü bunlar, “Milli varlığı sona ermiş sanılan büyük bir milletin istiklalini nasıl kazandığını, ilim ve tekniğin en son prensiplerine dayanan milli ve çağdaş bir devleti nasıl kurduğunun” ifadesidir.

Atatürk, 19 Masyı 1919’da Anadolu’ya “Milli egemenliğe dayanan, kayıtsız şartsız, bağımsız yeni bir Türk Devleti kurmak...” kararı ile çıkmıştır. Nitekim bu konuda, “daha İstanbul’dan çıkmadan önce düşündüğümüz ve Samsun’da, Anadolu topraklarına ayak basar basmaz uygulamasına başladığımız karar, bu karar olmuştur.”demiştir.

Bu kararın dayandığı en kuvvetli muhakeme ve mantık şuydu:
“Esas, Türk Milleti’nin haysiyetli bir millet olarak yaşamasıdır. Bu esas, ancak tam bağımsızlığa sahip olmakla gerçekleşebilir

Atatürk, ilkelerinde birçok amacı gütmüş ve bu amaçlar doğrultusunda ilkelerinin arkasında durmuş, Türk Milleti’nin de gösterdiği çaba ve geyret ile tam bağımsızlığı kazanmakla yetinmemiş, ülkeyi diğer dünya ülkeleri seviyesinden üstün tutmayı amaçlamıştır.

Atatürk ilkelerinde temel amaç olarak;

- “İnsanca yaşamak”.

- “Türkiye’nin hür, bağımsız, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı olmasını sağlamak”.

- “Türkiye’nin emniyetini amaçlayan , hiçbir milletin aleyhinde olmayan bir barış istikametini, prensip kabul e...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.