abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders matris işlemi yapmak dev aynası verginin temeli karaltı koz mesele helme gibi yönetilme hz.muhammed peygamberlik yönü hidrolik motor ücret tablosu sulu tarım koçi bey risalesi konsept sorumsuz basketbol antrenman gogol ağır yağ ulusların zenginliği matematik günlük ders planı Utarit sarı humma dinamometre hakkında bilgi hande dünyadaki dil aileleri baire fatih sultan mehmet kitap özeti iletişimin amacı ve nedenleri 6. sınıf matematik soruları istihraç iyodür atomun iç dünyası atmosferin katmanları türkiyedeki su kaynakları aromatik el hijyeni ve dezenfektanlar cnc örnek çalışma asit baz soru deve tüyü saçkıran hem et hem ot yiyen hayvanlar indus nehri tasarı michelangelonun resimleri linolyum freedom ucuz elektrik hakediş hazırlama elektrik günlük ders planı dentrit nötral sağlık 8-10 yaş çocuklar taksimetre dönüşmüş ledeburit sille vakar soğuk çalmak savsama döndürme açınmak gammazlamak eski hayvan resimleri avrupa tarihi hol finansal oranlar tiyatronun özellikleri pençe pençe kaybolma ağırlık merkezi öss bilye emniyet katsayı ergonomi ve giyim nesnelci ilk arabayı kim bulmuş hofsted gösterge ankara savaşının önemi esirgemezlik bağlaşık gökyüzünde gördüklerim sürrealist bilim sayısal mantık araştırma yöntemleri ve istatistik boru üretimi kaldıraçlar oyuncakçı seyyahların çalı kuşu özeti 10. sınıf fotoğraf ve grafik sehzade mustafa bayrağımızın önemi karşılaştırılmalı tablolar tekellüf organik ve inorganik tarım çiçekleniş tane tane eylül romanının özeti talip olmak


1923DEN GÜNÜMÜZE TÜRKIYE EKONOMISI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 162390 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1923DEN GÜNÜMÜZE TÜRKIYE EKONOMISI
1923-1980 Yillari Arasinda Türkiye Ekonomisi:
1920lerden günümüze kadar Türkiye ekonomisi tarihini incelerken üç iktisat kongresinin de ekonomi politikalarinda önemli degisimlerin yasandigi dönemlerin baslarina rastladigi gözlenmektedir. Bu açidan iktisat kongrelerinin ekonomik hayata yön verme islevleri olmustur.
Birinci Iktisat Kongresinin düzenlendigi 17 Subat 1923 tarihinde, Kurtulus Savasindan galip olarak çikan Türkiye, iktisadi açidan Osmanli Imparatorlugundan devraldigi "Duyunu Umumiye" ile karsi karsiya kalan, halkin büyük çogunlugu fakir ve egitimsiz, sanayi kuruluslari yok denecek kadar az ve sermaye birikiminden yoksun, geri kalmis bir ülke konumundaydi. Bu Kongrenin ortaya konulan fikirler açisindan o dönemin Türkiye ekonomisini yeniden insa etmede büyük katkilari olmustur.
1981 yilinda düzenlenen Ikinci Izmir Iktisat Kongresi ise, iktisadi ve siyasi bunalimlarin gözlendigi, iktisadi olarak içe dönük sanayilesmenin yarattigi bunalimlarin biriktigi ve hemen ardindan bu alanlarda büyük degisimlerin gözlendigi bir dönemde düzenlenmistir.
21. yüzyila girmekte olan dünyada gözlenen siyasi ve teknolojik degisim rüzgarlari içerisinde, 1992 yilinda düzenlenen Üçüncü Izmir Iktisat Kongresi, bu degisim ortasinda olan ve cografi açidan etrafinda siyasi çalkalanmalarin gözlendigi Türkiye için, iktisadi açidan gelecek yüzyila hazirlanmada, hedefleri belirlemede, kamu ve özel kesimin fikirlerini ortaya koymada önemli bir yere önemli bir yere sahiptir.
Birinci Dünya Savasindan 5 yil sonra, dünyanin kendine bir düzen vermeye çalistigi uluslararasi konjonktürde toplanan Birinci Iktisat Kongresi, daha çok içerdeki dengeleri tesis etmeye ve iktisadi yapiyi olusturmaya yönelikti.
Kongrede sanayici, tüccar, çiftçi, isçi "murahhaslarinin" oldukça çekismeli ve kulisli bir çalisma ortamindan sonra, ana sektörler itibariyle belirlenen "Misak-i Iktisadi Esaslari" basligi altinda bütünlesmeleri, bir ittifak arayisinin kaniti olar...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.