abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders çay nasıl yetiştirilir erkân liderlik ve koçluk türkiyenin turistik yerleri dil cambazı seçal matematik rasyonel sayılar tacikistan pamuk metod etüdü medeniyetler çatışması çantasız öğretim bilgisi nâzım denetim raporu özenli küresel sunular koçma nihal atsız cnc azdırma hücre organel organizma arasındaki ilişki muhip fabrika staj rapor mafsal avrupa birligi besin maddeleri 0 12 yaş cocuklarının gelişim özellıkler pilâv sağır dere muhasebe staj dosyası kayıt koymak ortalıkçı alelumum organizational ölçme değerlendirme das brot itaat etmek pişirme atatürkün spora verdiği önem dekont curtius saçma salname kesme makasları pırnallık yumru topu sefillerin özeti iliştirme açıklanmak tüketim degişik canlı türleri yakıt pilleri izlence dağ sıçanı hücre test soruları latifi yoksuz pusu teknoloji tarihi protein tablosu anjiyo ahşap malzeme özellikleri yol almak beydeba hayatı kuantum öğrenme çamaltı tuzlası on parmak klavye düzlenme serap gece mavisi örtülme ne ekersen onu biçersin romanlar ısı cam temizleyiş kıdem devalüasyon egitsel oyun algılama sürecini etkileyen faktörler microsoft excel anne çoçuk sağlığı elinde milletvekilinin gorevleri soğuk oda hesabı 0 264 aöf soru cevap abilities delegasyon bitmeyen oyun tılsımlı reflexiv gümrük çapaklanma beydaba hayatı ve eserleri seloteyp yanlışlık atatürk ve çocuklara verdiği önem beslenme nedir


DİZİLER


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 162446 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DİZİLER
Bu bölümde reel değişkenli fonksiyonların limitlerinin hesabında yararlanacağımız reel sayı dizilerini inceleyeceğiz.
A. DİZİ
N+ = {1,2,3,...} olmak üzere f: N+ R şeklinde tanımlanan her fonksiyona reel sayı dizisi denir.
f fonksiyonunun tanım kümesi N+ olduğuna göre, değer kümesinin elemanları f(1), f(2), f(3), ..., f(n), ... dir.
Değer kümesinin elemanları f(1) = a1, f(2) =a2, f(3) =a3, ..., f(n) =an, ... şeklinde gösterilir. Dizinin 1. terimi, 2. terimi, 3. terimi, ..., n. terimi, ... adı verilir. Dizinin 1. terimine ilk terim, n. terimine de genel terim denir. a1, a2, a3, ..., an, ... terimlerinden oluşan dizi (a1, a2, a3, ..., an, ...) şeklinde gösterilir. Bu dizi kısaca (an) şeklinde gösterilir. Buna göre, (an) = (a1, a2, a3, ..., an, ...) dir.
Bir dizi genel terimi ile belirlidir. Yani, dizinin genel terimi dışında bir kısım teriminin verilmesi diziyi belirtmek için yeterli olmaz.
ÖRNEK
f(n) = an = (2n+1)/n dizisini inceleyelim.
a1 = (2.1+1)/1 = 3 ilk terim ; a2 = (2.2+1)/2 = 5/2 İkinci terim ; a3=(2.3+1)/3 =7/3 Üçüncü terim. an=(2n+1)/n n. terim. Buna göre, (an)=(2n+1)/n=3,5/2,7/3,....(2n+1)/n,...)’dir. Dizinin terimlerini Venn şemasıyla gösterelim.
Dizinin terimlerini sayı ekseninde gösterelim.
(an) = (2n+1)/n dizisinin terimlerinin, (2n+1)/n = 2+1/n olduğu için 3’ten başlayarak azalan değerler aldığına ve giderek 2 ye yallaştığına dikkat ediniz. Kısaca  n  N+ için 2 < an  3 olduğuna dikkat ediniz.
B. EŞİT DİZİLER
 n  N+ için, an = bn ise (an) ve (bn) dizilerine eşit diziler denir ve (an) = (bn) şeklinde gösterilir.
ÖRNEK:
(an) = (n2) ve (bn) = [1+3+5+...+(2n – 1)] dizileri eşitmidir?
 n  N+ için 1+3+5+...+(2n – 1) = n2 dir. Yani bütün sayma sayıları için an = bn dir. Bunun için (an) = (bn) dir.
C. SABİT DİZİ
Bütün terimleri birbirine eşit olan diziye sabit dizi denir.
ÖRNEK
(an) = (c) , (bn) = 5 , (cn) = (sin n) dizileri birer sabit dizidir. Çünkü, (an) = (c, c, c, ..., c,...)
(bn) = (5,5,5,...,...)
(cn) =...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.