abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders özlemek almanyada yargı müstenkif güzel ahlakla ilgili ayet gevher nesibe hatun radius staf dinimizin yasakları dünyamız cansızlar gelgelelim öklid pisagor fen ve teknoloji grubu uydurmacı mevcudiyet 6.cı sınıf test mehmet ural genetik hastalıklar suc ve ceza dostoyevski tartarak yenme okul öncesi bilgisayar destekli eğitim seryum roman özeti 2004 yılı kpss soruları karlanma eksikli tig kaynak tavan profil karacaoğlanın hayatı refik halit karay ilke meşrutiyet mühendislik tarihi 3. derece yarı orta sıklet müzekker çekiş kül veysel çavuş panel nedir duyumsatmak çimento değirmeni tedbirsiz nedır pazarlama satış farkı fiili bozuk rayiç taşıtlar ilkokul metallerde serbest elektron teorisi imza günü önermeler mantıgı atatürk ile ilgili roman kurtuluş savaşı cepheleri revan küflü alçalma kuvayimilli hayvansal yağlar cumhuriyette rejim mihenk teşvik optik emisyon spektrometre kimyasal silah yazının tarihçesi früktoz doğal sayılar nasıl kullanılmıştır little women Vandal ölü dalga cerrahlık taşlanmak karahanlılar gazneliler kızmak gaz ile buhar arasındaki fark dilemma dış donanım sürücüleri dünit 5. sınıf olasılık soruları müstahsil dostoyevski beyaz geceler iskarpin romanın tanımı vatan sevgisi ile ilgili deyimler denizlik sorum tanışık açı ile ilgili sunum 101 pare terörle mücadelede kişilere düşen görevler ghost devirdaim spikerlik kalıp sigarası simple past tense taşımacılık benzerlikle çıkmış sorular moda olmak 7a ve 7b


AYA TRİADA MANASTIRI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 162561 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AYA TRİADA MANASTIRI


Manastırın yeri:
Aya Triada Manastırı, Marmara Denizinde İstanbul Adalarından büyüklük bakımından ikincisi olan Heybeliada’ nın kuzeybatı yönünde çamlarla kaplı Ümit Tepesinde bulunmaktadır. Çamlar ve deniz bu manastıra dünyada eşine az rastlanır bir güzellik katmaktadır.
Manastırın kuruluş tarihçesi:
Birçok yazılı kaynak ve tarihçi manastırın ilk defa İstanbul Patriği Aziz Fotios tarafından 9.yy.da kurulduğunu belirtmektedirler.Bu gelenek günümüzde de sürmekte olup her yıl 6 Şubat günü Ortodoks inancına göre Aziz Fotios yortusu Manastırın kuruluş bayramı olarak kutlanmaktadır.Manastır Hristiyanlığın Kutsal Üçlüsü’ ne (Aya Triada ) ithaf edilmiştir.
1O63 yılında Bizans İmparatoriçesi Katerina Komnini tarafından bu manastıra hediye edilmiş olan el yazması bir İncil üzerinde Heybeliada (yunanca adı ile “Halki” ) Aya Triada Manastırı ifadesi kullanılmıştır.
Bizans döneminde manastır bazen bir ibadet ve dinlenme yeri; bazen de saraydan ve üst düzeyden kişilerin sürgüne gönderildiği bir yer olarak yaşamını sürdürmüştür.
İstanbul’ daki Alman Kilisesinin Başrahibi Stefanos Gerlach’ın 16. yy.da İstanbul’ da bulunan kilise ve manastırları kapsayan ünlü listesinde Heybeliada’daki Aya Triada’nın da adının bulunması manastırın İstanbul’un Osmanlılar tarafından fethinden sonra da varlığını sürdürdüğünü göstermektedir.
Eski yıllardan beri varolan bu manastırın kilisesi birçok defa tahrip olup, yeniden inşa edilmiştir. Bugün kullanılan kilise, sağ yan duvarında bulunan yunanca mermer kitabeden anlaşılacağı gibi, Patrik IV. Germanos ve Padişah Abdülmecit’ in saltanatları sırasında 1 Mayıs 1844 Pazartesi günü açılmıştır.
Manastırın Kütüphanesi:
Manastırın zengin kütüphanesinde bugün 120 binin üstünde kitap bulunmaktadır. Teoloji ilmi dışında Yunan ve Latin klasikleri, Bizans ve Roma tarihi, Kilise Mimarisi, Kilise İlahileri, Hukuk, Arkeoloji, Sanat Tarihi gibi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.