abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders uranyumlu kasıt avlanmak çocuklar abdulkadir geylani oys sınavları ne zaman bağdaştırma araba tamiri eylemsıler ve türleri bayrak şiiri beden eğitimi 2007-2008 ders planları kaymak gibi türkiyede işsizlik 18. yy Kantçılık 12 hayvan resimli türk katılımcı iş iklimi su kirliligi et bilimi baş kesmek gömlekli eşekçe kaza durumunda uygun davranış gösterme ağaç sakızı programın değerlendirilmesi solak ahmet hamdi tanpınar huzur romanı saf boğmak boğmak ateş hattı teknoloji yönetimi bakalit nedir orta direk elastisite modülü döl döş kaşık böbrek sağlığı ordu evi salkım küpe hacet romen rakamı tez yazım klavuzu 4. ve 5. sınıf fen konuları sanat okulu ortak yaşam alanlarımız ölçü alanındaki yenilikleri kimya mühendisi molar hacim nedir psikiyatri fikra nedir zekat vermek ati bekas 2. dönem sınav sonuçları evlilikle ilgili hadisler eğitim politik temelleri kremalı doçentlik bulaşık makinasının çalışması da vinci emval şaşırma exzel izmirdeki liseler hicran incil eşlenmek iklim ve insan pabuçlu hertz trigonometri soruları günöte arazi kara baht amyotrofik lateral skleroz sahmeran atatürkün okuduğu okullar enöte vadetme aksak ölçü sanatın ve sanatçının rolü 3 kademeli redüktör boxes ülkemizde misafirperverlik ilk telefon ne zaman cikti elektrik santrellerinin yeri makam otomobili beslenme çantası beden eğitimi kitabı üniversite ağrı dağı nermin abadan unat kinin gibi boylu beydeba hakkında bilgi çıplak gözle (bakmak) peygamber efendimizin hayatı antant bitkiler nasıl büyür atatürk spor resimleri


AYA TRİADA MANASTIRI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 162561 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AYA TRİADA MANASTIRI


Manastırın yeri:
Aya Triada Manastırı, Marmara Denizinde İstanbul Adalarından büyüklük bakımından ikincisi olan Heybeliada’ nın kuzeybatı yönünde çamlarla kaplı Ümit Tepesinde bulunmaktadır. Çamlar ve deniz bu manastıra dünyada eşine az rastlanır bir güzellik katmaktadır.
Manastırın kuruluş tarihçesi:
Birçok yazılı kaynak ve tarihçi manastırın ilk defa İstanbul Patriği Aziz Fotios tarafından 9.yy.da kurulduğunu belirtmektedirler.Bu gelenek günümüzde de sürmekte olup her yıl 6 Şubat günü Ortodoks inancına göre Aziz Fotios yortusu Manastırın kuruluş bayramı olarak kutlanmaktadır.Manastır Hristiyanlığın Kutsal Üçlüsü’ ne (Aya Triada ) ithaf edilmiştir.
1O63 yılında Bizans İmparatoriçesi Katerina Komnini tarafından bu manastıra hediye edilmiş olan el yazması bir İncil üzerinde Heybeliada (yunanca adı ile “Halki” ) Aya Triada Manastırı ifadesi kullanılmıştır.
Bizans döneminde manastır bazen bir ibadet ve dinlenme yeri; bazen de saraydan ve üst düzeyden kişilerin sürgüne gönderildiği bir yer olarak yaşamını sürdürmüştür.
İstanbul’ daki Alman Kilisesinin Başrahibi Stefanos Gerlach’ın 16. yy.da İstanbul’ da bulunan kilise ve manastırları kapsayan ünlü listesinde Heybeliada’daki Aya Triada’nın da adının bulunması manastırın İstanbul’un Osmanlılar tarafından fethinden sonra da varlığını sürdürdüğünü göstermektedir.
Eski yıllardan beri varolan bu manastırın kilisesi birçok defa tahrip olup, yeniden inşa edilmiştir. Bugün kullanılan kilise, sağ yan duvarında bulunan yunanca mermer kitabeden anlaşılacağı gibi, Patrik IV. Germanos ve Padişah Abdülmecit’ in saltanatları sırasında 1 Mayıs 1844 Pazartesi günü açılmıştır.
Manastırın Kütüphanesi:
Manastırın zengin kütüphanesinde bugün 120 binin üstünde kitap bulunmaktadır. Teoloji ilmi dışında Yunan ve Latin klasikleri, Bizans ve Roma tarihi, Kilise Mimarisi, Kilise İlahileri, Hukuk, Arkeoloji, Sanat Tarihi gibi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.