abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dinamometrenin yapılışı siyasal ve sosyal haklar sonsuzluk ısı iletkeni rafinasyon barometre nedir özleştirmek peyami safanın kitapları vakta ki yerel seçim bağırma semboller ortalama stratejik planlam süreci beden eğitimi ve spor arasındaki ilişki türkçe kaynak kitap kalkışma termal kaplama sıcaklık çakmaklı Orta Çağ savaşım 7. sınıf yıl sonu rehberlik raporu Mars patriklik muharebe tastir dizi değişkeni şoför rollerin değişimi asit baz ve tuzların genel özellikleri kamikaze çatal sakal gır gır geçmek felek ne yüzle dikilmek maliyet tablosu oyma teknikleri yazıcı nedir ingilizce saatler peri bacalarının oluşumu özelleşme konut değerleme anaç çoklu regresyon hazine arazisi kirli çıkı aristo teles kimdir okan yıldız continuous 316 kör çapa muhrik milletvekili olmak iğne yastığı akma basıncı depolanma buğday zararlıları telekom staj gönende çevre temel elektrik bilgisi istiklal marşı söz sanatları istanbul fiziki haritası basit kesrin tanımı insafsızca 2004 kpds sorulari yataş süsleyici trigonometrik fonksiyonların görevi futbol saha ölçüleri hz. muhammet oks yerlestırme tekalifi milliye mevzulu göz yanılmaları geri dönüşümlü kağıt havadar tanzimattan günümüze ortak miraslar hazım makina döküm iplikçi niccolo machiavelli dünyadaki bitki toplulukları 65 doygun arpa suyu sosyal turizm 6. sınıf test gençleşme çöküş pulcu gramer elementlerin sınıflandırılması otomobil reklamı fransız ihtilali bilmiş sardalye bilgisayar ders etkinlikleri köpürtme


AYA TRİADA MANASTIRI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 162561 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AYA TRİADA MANASTIRI


Manastırın yeri:
Aya Triada Manastırı, Marmara Denizinde İstanbul Adalarından büyüklük bakımından ikincisi olan Heybeliada’ nın kuzeybatı yönünde çamlarla kaplı Ümit Tepesinde bulunmaktadır. Çamlar ve deniz bu manastıra dünyada eşine az rastlanır bir güzellik katmaktadır.
Manastırın kuruluş tarihçesi:
Birçok yazılı kaynak ve tarihçi manastırın ilk defa İstanbul Patriği Aziz Fotios tarafından 9.yy.da kurulduğunu belirtmektedirler.Bu gelenek günümüzde de sürmekte olup her yıl 6 Şubat günü Ortodoks inancına göre Aziz Fotios yortusu Manastırın kuruluş bayramı olarak kutlanmaktadır.Manastır Hristiyanlığın Kutsal Üçlüsü’ ne (Aya Triada ) ithaf edilmiştir.
1O63 yılında Bizans İmparatoriçesi Katerina Komnini tarafından bu manastıra hediye edilmiş olan el yazması bir İncil üzerinde Heybeliada (yunanca adı ile “Halki” ) Aya Triada Manastırı ifadesi kullanılmıştır.
Bizans döneminde manastır bazen bir ibadet ve dinlenme yeri; bazen de saraydan ve üst düzeyden kişilerin sürgüne gönderildiği bir yer olarak yaşamını sürdürmüştür.
İstanbul’ daki Alman Kilisesinin Başrahibi Stefanos Gerlach’ın 16. yy.da İstanbul’ da bulunan kilise ve manastırları kapsayan ünlü listesinde Heybeliada’daki Aya Triada’nın da adının bulunması manastırın İstanbul’un Osmanlılar tarafından fethinden sonra da varlığını sürdürdüğünü göstermektedir.
Eski yıllardan beri varolan bu manastırın kilisesi birçok defa tahrip olup, yeniden inşa edilmiştir. Bugün kullanılan kilise, sağ yan duvarında bulunan yunanca mermer kitabeden anlaşılacağı gibi, Patrik IV. Germanos ve Padişah Abdülmecit’ in saltanatları sırasında 1 Mayıs 1844 Pazartesi günü açılmıştır.
Manastırın Kütüphanesi:
Manastırın zengin kütüphanesinde bugün 120 binin üstünde kitap bulunmaktadır. Teoloji ilmi dışında Yunan ve Latin klasikleri, Bizans ve Roma tarihi, Kilise Mimarisi, Kilise İlahileri, Hukuk, Arkeoloji, Sanat Tarihi gibi...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.