abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ilkbahar mevsimi biyoteknolojik yöntemler kullanılarak üretilen ürünler reval anlaşması ankara nisan ayı hava durumu gece kuşu süs püs sunum hazırlama the children of new forest konya yurtlar denizlerin faydaları sığır öncül basıncın kullanım alanları panama gözcü camın üretim aşaması elektrik enerjisi iletimi açık imza didon tez lisansüstü müzik türleri ovalık armut döngel çarpım yapay zeka ingilizce şikayet monolog çalışmalar pik boru isinin yayilma yollari bas dönmesi vertigo entari tulû mutluluğun sonu yok tekstilde baskı eğitimin vizyonu yay dalgaları açık oturum kahraman Karaim münavebe gazete sarı sayfalar koruma röleleri atatürk ün hayatı ingilizce boxing e-taşıma anının geçmişi mehmet rauf eylül roman özeti oks yerleştirme sonucları mevlananın özellikleri bir türkü hikayesi botanik ve alt dalları atatürk zaman kümes projesi che guevara hassaten kamyon 3.sınıf matematik üslü sayılarla ilgili sorular ölüm sigortası biyolojinin gelişimi efelik bunama atatürk marşları 1980-2000 türkiye ekonomisi hava taşıtları din ve ideoloji matematik problemler merkezi limit teoremi radyo reklamcılığı tred kaçaklık biat harmanlama makineleri yalansız tekstilin yeri ve önemi ophiolite el çekmek ilköğretim ingilizce ders notları çağrıştırmak plc tanıtılması cafer çelebi dîvânı yaklaşık integrasyon başuzman ebrulî yerleştirme sonuçları hikaye tahlilleri harın ab ve ingiltere zeytindağı sebzecilik genel yayın yönetmeni insan haklarındaki gelişme boyarmaddelerin depolanması bürüm Gagavuz kemalizm ikizli arkadaş dümeni


KİTAP KARŞILAŞTIRMASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 162570 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KİTAP KARŞILAŞTIRMASI

KARLIŞATIRILACAK KİTAPLAR:

-SİMYACI / Paulo Coelho
-SİDARTA / Herman Hesse

YAZARLAR:

PAULO COELHO: Rio de Janeria’da doğdu. Roman yazarlığına başlamadan önce, oyun yazarı, tiyatro yönetmeni ve sevilen bir şarkı sözü yazarıydı. Coelho, gençliğinde bir hippiydi. 1986 yılında Hıristiyanların, Batı Avrupa’da başlayıp İspanya’da Santiago de Compostela kentinde sona eren geleneksel hac yolculuğunu yaptı; bu deneyimini 1987 yılında yayınladığı ‘The Pilgrimage’ (Hac) adlı kitabında anlattı.
1988 yılında yayınlanan üçüncü kitabı ‘Simyacı’ Coelho’yu en çok okunan çağdaş yazarlardan biri yaptı. Öteki kitapları ‘Brida’, ‘Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum, Ağladım’dır. ‘Simyacı’ 42 ülkede yayınlandı ve 26 dile çevrildi. Yazarın son kitabı ‘ Veronika Ölmek İstiyor’ da tüm dünyada çok satan kitaplar listesinde dolaşıyor. Paulo Coelho, Gabriel Garcia Marquez’den sonra en çok okunan Latin Amerikalı yazar olarak kabul ediliyor.
HERMANN HESSE: Alman-Estonya kökenli bir misyon papazıyla , Doğu Hindistan’da büyümüş İsviçre kökenli bir misyoner kızının oğlu olarak 1877 yılında doğdu. Çocukluğu 3 öz, 2 üvey kardeşiyle birlikte geçti. Teoloji alanında bir kariyer yapmayı reddeden Hesse, sinir buhranları, intihar teşebbüsleri ve sanatoryumda geçirilen günlerden sonra teknisyen ve kitapçı olarak çalıştı. İlk şiir kitabı ‘Romantik Sesler’i 1904 yayınladı.
20. Yüzyıl Avrupa yazarları arasında yer alan Hermann Hesse, klasik geleneklere bağlı olan yapıtlarında savaşa karşı cephe alarak hümanizmi savundu. Burjuvaziye yönelttiği karamsar eleştiriler 1968 öğrenci hareketlerine özdeşleşme olanakları sağladı. 1962 yılında ölen şair ve yazarın ‘Çarklar Arasında’, ‘Klingsor’un Son Yazı’, ‘Sidarta’, ‘Boncuk Oyunu’ gibi şiir, roman ve öykü kitapları vardır.
KARAKTERLER:
SİMYACI:
-SANTİAGO: Seyahat etmek ve dünyayı görmek için çoban olmaya karar vermiş, hikayenin ana kahramanı. Hikayenin başında sadece Endülüs’te çobanlık yapan bir kişilik olarak geçmektedir. D...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.