abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dünya klasikleri öyküleri özetlenmek apıştırmak tok treasure island icra müdür ve müdür yardımcılığı ısıgın kırılması yarış tabancası aksungur cami röportaj nedir irade dışı tasarruf atasözleri alifatik ve aromatik hidrokarbonlar menalaus nükleik asitler üstüne atmak silindir hacim boya anlatım bozuklukları fazıl hüsnü dağlarca marketing for non profit organizations soyadı kanunu soyut sanat 4 mevsim kümeler ile ilgili testler tiyatroda orta oyun temel düzey lisans yazılım staj ingilizcede geniş zaman tozlaşma geometri paralel kenar eski türk ölçü birimleri filtrasyon tortu zarar görmek 1950 liler ankara şiirleri vatandaşlık ödevi birlikten kuvvet mutluluk roman örgütlerde büyüme imtiyazlı abidin dino resimleri geometri piramit analitik bütçe erişte duyulmamış tamam 7. sınıf matematik permütasyon benzetilmek has to fiili bozuk bürolarda otomasyon beklenen kurtarıcı adb toprak nedir uluslararası pazarlama kısa hikayeler epigram amonyak kümes projesi 1.dünya savaşı nedenleri akdeniz bölgesi the colossus of rhodes çemberin analitiği ayrancı zonguldak affedilme ölçü devrimi milli gelir kalınmak oracle üçüncü yerleştirme sonuçları bükmek proctor standart düz tümleç kaolinit taraklama spazm uyarı tepki gelecek eğitimle gelecek eteneli elma şurubu mikroskobik raporlamak staj defteri hazırlama fışıltı çimleme taşıyış dilaltı classification essay eş zaman şapkalı cumhuriyet yönetimi katiyet Ganalı kutup ayıları asp nedir her karşı tarafın bir karşı tarafı vardır


KİTAP KARŞILAŞTIRMASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 162570 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KİTAP KARŞILAŞTIRMASI

KARLIŞATIRILACAK KİTAPLAR:

-SİMYACI / Paulo Coelho
-SİDARTA / Herman Hesse

YAZARLAR:

PAULO COELHO: Rio de Janeria’da doğdu. Roman yazarlığına başlamadan önce, oyun yazarı, tiyatro yönetmeni ve sevilen bir şarkı sözü yazarıydı. Coelho, gençliğinde bir hippiydi. 1986 yılında Hıristiyanların, Batı Avrupa’da başlayıp İspanya’da Santiago de Compostela kentinde sona eren geleneksel hac yolculuğunu yaptı; bu deneyimini 1987 yılında yayınladığı ‘The Pilgrimage’ (Hac) adlı kitabında anlattı.
1988 yılında yayınlanan üçüncü kitabı ‘Simyacı’ Coelho’yu en çok okunan çağdaş yazarlardan biri yaptı. Öteki kitapları ‘Brida’, ‘Piedra Irmağının Kıyısında Oturdum, Ağladım’dır. ‘Simyacı’ 42 ülkede yayınlandı ve 26 dile çevrildi. Yazarın son kitabı ‘ Veronika Ölmek İstiyor’ da tüm dünyada çok satan kitaplar listesinde dolaşıyor. Paulo Coelho, Gabriel Garcia Marquez’den sonra en çok okunan Latin Amerikalı yazar olarak kabul ediliyor.
HERMANN HESSE: Alman-Estonya kökenli bir misyon papazıyla , Doğu Hindistan’da büyümüş İsviçre kökenli bir misyoner kızının oğlu olarak 1877 yılında doğdu. Çocukluğu 3 öz, 2 üvey kardeşiyle birlikte geçti. Teoloji alanında bir kariyer yapmayı reddeden Hesse, sinir buhranları, intihar teşebbüsleri ve sanatoryumda geçirilen günlerden sonra teknisyen ve kitapçı olarak çalıştı. İlk şiir kitabı ‘Romantik Sesler’i 1904 yayınladı.
20. Yüzyıl Avrupa yazarları arasında yer alan Hermann Hesse, klasik geleneklere bağlı olan yapıtlarında savaşa karşı cephe alarak hümanizmi savundu. Burjuvaziye yönelttiği karamsar eleştiriler 1968 öğrenci hareketlerine özdeşleşme olanakları sağladı. 1962 yılında ölen şair ve yazarın ‘Çarklar Arasında’, ‘Klingsor’un Son Yazı’, ‘Sidarta’, ‘Boncuk Oyunu’ gibi şiir, roman ve öykü kitapları vardır.
KARAKTERLER:
SİMYACI:
-SANTİAGO: Seyahat etmek ve dünyayı görmek için çoban olmaya karar vermiş, hikayenin ana kahramanı. Hikayenin başında sadece Endülüs’te çobanlık yapan bir kişilik olarak geçmektedir. D...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.