abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders hayvanları koruma günü osmanlı devleti dağılma dönemi almanca kitap özeti aşlık bağlanış atasozleri excel sınav soruları çalışma kağıdı yaşama gücü 6 basamaklı doğal sayılar grid analizi turkish identity piştov tanzimat edebiyatında şiir dünyaca ünlü türk sanatçıları rüştü gop posta kodu tez yazım klavuzu sığırcık zayıflamak işe hazır olma çevre ve alan bilgisayar muhendıslıgı nedır can matematik kimyasal ve fiziksel değişim test kapitülasyonlar yarı iletkenler mübahase beş şehir ahmet hamdi tanpınar anasır darülbedayi yenileşmek mürşit pazarlama iletişimi modelleri Kubbealtı mikro ekonomi osmanlıda kültür ve sanat tarator basarmak çekeceği olmak metrik uyku saati tel erasmus eğitim programı canlılar için suyun önemi engelli ve spor management accounting in small businesses ordu ili yumurta akı sembolik civciv yasa koyucu çarka sarban şablon canlı yaşamın olmadıgı zaman adı ortak iyon nedir kandaş adı batası (veya adı batasıca) karo gelberi su mermeri bembeyaz personel Avrupalılaşmak çığ kaime göçlerin nedenleri dünkü korte etmek posta aktif dinleme travers fakir baykurt pentatlon oks yeni sistemi Hint domuzu şaşkın gazlanma bm ortak güvenlik makine mühendisliği 11.yy türk tarihi türkçe zümre öğretmen kurulu toplantı tutanağı otsu musul sorunu 1 ton kaç kg annem bilgisayar bilimi trafik levhaları iran iş akdi kiremit fabrikası artı sayı ağır metaller radyatör aylar slayt sunum basamaklı kesirler oksijensiz solunum


İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 163297 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

VATANDAŞLIK VE
İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ
SINIF 7

Ders Notları

Hazırlayan: Fazıl Mustafa TAŞÇI
Site Editörü

ÜNİTE I
İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI

A. KAVRAMLAR
*İnsan Kavramı
İnsan kavramının tanımı değişik şekillere yapılabilir:
*İnsan, doğan, büyüyen ve ölen canlı bir varlıktır.
*İnsan, düşünme yeteneği olan akıllı bir varlıktır.
*İnsan, duygusal yanı olan, bir tarihi olan ve geçmişini bilen bir varlıktır.
*İnsan alet yapan, kullanan, bilim, sanat, düşünce ve edebiyatla uğraşan varlıktır.

İnsanın, diğer canlılarla benzer tarafları da vardır:Doğmak,beslenmek, yaşlanmak ve ölmek gibi..İnsanı diğer canlılardan ayıran önemli özellikler ise; çevreyi kendine uydurması, aklını kullanması, duygusal değerlerinin (sevinç, üzüntü,barış,özgürlük, eşitlik, hak vb.) olmasıdır.

*İnsanlık Kavramı
İnsanlık, tüm insanları içine alan bir kavramdır.Bu kavramın içine, geçmişte yaşamış, bugün var olan ve gelecekte de yaşayacak bütün insanlar girmektedir.
İnsanlık, bütün insanlar tarafından ortaklaşa paylaşılan bir niteliktir.İnsanlık kavramı, barış, hoşgörü, kardeşlik, dayanışma, özgürlük, yardımlaşma gibi düşüncelerin ortaya çıkışına temel olmuştur.İnsanlık, bütün insanların, insana yaraşır bir yaşam sürdürmeleri için ulaşılmak istenen bir amaçtır.

*Ortak Miras Kavramı
Miras, bir neslin kendisinden sonra gelecek kuşaklara bıraktığı her şeydir.Bu miras bir ev, bir sanat eseri olabileceği gibi; "demokrasi" ve "özgürlük" gibi bir düşünce ürünü ya da doğal güzellikler de olabilir.
Ortak miras ise daha kapsamlıdır.Ortak miras, geçmişteki bütün insanlık tarihini ve geleceği de içine alan maddi ve manevi değerlerin tümüdür.Bilim, teknoloji, sanat ve edebiyat ürünleri ve düşünceler sadece üretildikleri toplumlarda değil , tüm toplumlarda bir değer taşır.B...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.