abone ol




Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?




İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders olur almak giray mıchael faraday risale tarihi nesneler goc sorulari hezarfen 1999 oks sonuçları triyaj ihale kanunu türk telekom stajı ölçme cihazlarının tanımı termodinamik konuları hacettepe üniversitesi bir kafada el tutmak tevfik fikret resimleri 1.balkan savaşı akılsız geliştirmek merkezkaç izlence eğitimle ilgili makaleler siper etmek karıma debağ destek ve hareket sistemleri çözümlemeli yapay sinir ağları dünyada ilk yerleşim yerleri minerallerin oluşumu efendice insanlar neden terler voleybolun tarihçesi animasyonlar badire proje yönetiminde toplam kalite yönetimi tenezzüh erzurumlu ibrahim hakkı truva yazar bitki örtüsü ve yağış tasarruf açığı kavis cinlenme demokrasi gelişimi segmentasyon manzara resimleri kalker 1996 türkçe soruları ettirgen çatı elektrik nasıl üretilir atatürkün ölçü exploit 5. sınıf yarışma soruları 2005 lgs sınav sonucları etiketsiz alu uğur çelebi demirciler çarşısı cinayeti geçtiği yoldan geçmek serüven yanma nedir içsel 0342 atatürk ün müzikle ilgili sözleri çağatay boğazlar sorunu adam smith osmanli toprak yonetimi 13. yüzyıl ıslahatları ay ışığı mafsal uluslararası bankacılık venn şeması dedemin evi miktar 12 eylül 1980 darbe çokgenlerle ilgili soru elektrik aydınlatma tez sunum teknikleri alüminyumun milyarlık tarihi metin başka ufku dar sebiha yapış içtenlik müzecilik jale atatürkün milli mücadelede 4. murat muşta ocak eşeği inorganik besin dunyadakı akarsular işinin adamı ipe çekmek


İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :



Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 163297 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

VATANDAŞLIK VE
İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ
SINIF 7

Ders Notları

Hazırlayan: Fazıl Mustafa TAŞÇI
Site Editörü

ÜNİTE I
İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI

A. KAVRAMLAR
*İnsan Kavramı
İnsan kavramının tanımı değişik şekillere yapılabilir:
*İnsan, doğan, büyüyen ve ölen canlı bir varlıktır.
*İnsan, düşünme yeteneği olan akıllı bir varlıktır.
*İnsan, duygusal yanı olan, bir tarihi olan ve geçmişini bilen bir varlıktır.
*İnsan alet yapan, kullanan, bilim, sanat, düşünce ve edebiyatla uğraşan varlıktır.

İnsanın, diğer canlılarla benzer tarafları da vardır:Doğmak,beslenmek, yaşlanmak ve ölmek gibi..İnsanı diğer canlılardan ayıran önemli özellikler ise; çevreyi kendine uydurması, aklını kullanması, duygusal değerlerinin (sevinç, üzüntü,barış,özgürlük, eşitlik, hak vb.) olmasıdır.

*İnsanlık Kavramı
İnsanlık, tüm insanları içine alan bir kavramdır.Bu kavramın içine, geçmişte yaşamış, bugün var olan ve gelecekte de yaşayacak bütün insanlar girmektedir.
İnsanlık, bütün insanlar tarafından ortaklaşa paylaşılan bir niteliktir.İnsanlık kavramı, barış, hoşgörü, kardeşlik, dayanışma, özgürlük, yardımlaşma gibi düşüncelerin ortaya çıkışına temel olmuştur.İnsanlık, bütün insanların, insana yaraşır bir yaşam sürdürmeleri için ulaşılmak istenen bir amaçtır.

*Ortak Miras Kavramı
Miras, bir neslin kendisinden sonra gelecek kuşaklara bıraktığı her şeydir.Bu miras bir ev, bir sanat eseri olabileceği gibi; "demokrasi" ve "özgürlük" gibi bir düşünce ürünü ya da doğal güzellikler de olabilir.
Ortak miras ise daha kapsamlıdır.Ortak miras, geçmişteki bütün insanlık tarihini ve geleceği de içine alan maddi ve manevi değerlerin tümüdür.Bilim, teknoloji, sanat ve edebiyat ürünleri ve düşünceler sadece üretildikleri toplumlarda değil , tüm toplumlarda bir değer taşır.B...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.