abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ahlat özdeşleştirme generatör pirosfer radyoloji şirket nedir üçgen kare çemberi kanaviçe atatürk çocuklar altın ışığın kısa özeti cd rom sürücüsü nedir 16f877 seri port kız taşı cünun şeker hastalığı lagrange dekovil dede korkut özeti acıkögretim konuları 10. sınıf test hazır para milli hedef hersey seninle baslar muhtasar hollanda giysileri buğday zararlıları şimşek akıbet bugünün işini yarına bırakma mastarla yüzey kontrolü almanya tarihi hitler insan kulağı 19 mart programı hazırlanması görkemli yüzüne kan gelmek düzenlik the old man iyodür mehmet kapla ordu ve dil bedenin dili elma asidi dört mevsim altay kül filiz vermek hizipçilik mira sıkılganlık tımarlı papirüs türk büyükleri defterin serüveni ortak yapım gelendost tari haritacılık tarihinde romanesk öpülmek minerolog beyinde yüzde kaç su var makine tasarımı uçan sınıf kitabı, denemeler kilerci aday öğretmen gıpta etmek koı assai sağın divan çocuk gelişim oryantasyon siyasi entegrasyon fön rüzgarları erozyon en çok hangi bölgelerde gerçeklemek eline çabuk fen animasyonları matematik anket soruları ergonomi işletme vak theory dönem ödevi nötralizasyon çanakkale savaşı şehitleri 6 sınıf sorular matematik kınnap dilsiz bağcılık mısra 19.yüzyıl fransa moda tekel cirit ucu anadolu kenti pontus sorunu unvanlı 93 harbı esnek yaylar küreselleşme,kültür demokrasinin tarihsel gelişimi akım makinaları taraf


İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 163297 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

VATANDAŞLIK VE
İNSAN HAKLARI EĞİTİMİ
SINIF 7

Ders Notları

Hazırlayan: Fazıl Mustafa TAŞÇI
Site Editörü

ÜNİTE I
İNSANLIĞIN ORTAK MİRASI

A. KAVRAMLAR
*İnsan Kavramı
İnsan kavramının tanımı değişik şekillere yapılabilir:
*İnsan, doğan, büyüyen ve ölen canlı bir varlıktır.
*İnsan, düşünme yeteneği olan akıllı bir varlıktır.
*İnsan, duygusal yanı olan, bir tarihi olan ve geçmişini bilen bir varlıktır.
*İnsan alet yapan, kullanan, bilim, sanat, düşünce ve edebiyatla uğraşan varlıktır.

İnsanın, diğer canlılarla benzer tarafları da vardır:Doğmak,beslenmek, yaşlanmak ve ölmek gibi..İnsanı diğer canlılardan ayıran önemli özellikler ise; çevreyi kendine uydurması, aklını kullanması, duygusal değerlerinin (sevinç, üzüntü,barış,özgürlük, eşitlik, hak vb.) olmasıdır.

*İnsanlık Kavramı
İnsanlık, tüm insanları içine alan bir kavramdır.Bu kavramın içine, geçmişte yaşamış, bugün var olan ve gelecekte de yaşayacak bütün insanlar girmektedir.
İnsanlık, bütün insanlar tarafından ortaklaşa paylaşılan bir niteliktir.İnsanlık kavramı, barış, hoşgörü, kardeşlik, dayanışma, özgürlük, yardımlaşma gibi düşüncelerin ortaya çıkışına temel olmuştur.İnsanlık, bütün insanların, insana yaraşır bir yaşam sürdürmeleri için ulaşılmak istenen bir amaçtır.

*Ortak Miras Kavramı
Miras, bir neslin kendisinden sonra gelecek kuşaklara bıraktığı her şeydir.Bu miras bir ev, bir sanat eseri olabileceği gibi; "demokrasi" ve "özgürlük" gibi bir düşünce ürünü ya da doğal güzellikler de olabilir.
Ortak miras ise daha kapsamlıdır.Ortak miras, geçmişteki bütün insanlık tarihini ve geleceği de içine alan maddi ve manevi değerlerin tümüdür.Bilim, teknoloji, sanat ve edebiyat ürünleri ve düşünceler sadece üretildikleri toplumlarda değil , tüm toplumlarda bir değer taşır.B...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.