abone ol




Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?




İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders makine yağı freze vargel taşlama geriletmek tedarik zinciri insan haklarının ulusal düzeyde korunması ahmet lutfi kazanci kanat profili eliptik iftar vakti fütüvvet eğriler teorisi muhasebe defterleri baba hindi emin kıtaların matematiksel konumu biografi okçuluk kaçı goldoni bükücü ayakkabı tarihi asidite türk kimliği bilanço kampanya pazarlama stajı ihtisap çevre kirliliğini etkileyen faktörler bilgisayar donanımları enflasyon ve büyüme iş makinaları hava yolu yararları enlem kambiyo senetleri inme kaşıma özürlü koruculuk ipnoz inci kitap vergi suçları güçlenme kabarık atardamar 1994 öys sonuçları belediye nedir tesis eğitim masrafları kitap ciltleme uyutmak mevlana şiirleri genel kültür soruları hacim ölçüleri 3.mustafa asit ve baz tayini makina mühendisliği staj defteri ite kaka cumhuriyet ve demokrasi arasındaki farklar atmel 1980 sonrası türkiyede gelir dağılımı içkin gelibolu kitabının özeti yama lpg tankları aldatma tahta kurdu lobi bölümü ali nesin okul öncesi program kitabı vatan sevgis bük parkur kav mali analizler atatürk ilkeleri ve önemi grafik tasarım türleri yaprak aşısı kırsal kesimde eko turizm simetri nedir kronoji jen din bilgisi kalkınmak ukalâca internet medyası uzaklar biyomolekül ilköğretim 2.sınıf ceza görmek atatürk ölçü birimleri cinema ın turkey sahabet halk hikayelerine örnekler otomobilin icadı nabız odunculuk sima iso 14001 büyük uyku


OTİTİS MEDİA SEKELLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :



Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 163385 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

OTİTİS MEDİA SEKELLERİ



Otitis media sırasında ortaya çıkan infeksiyon ve inflamasyon süreci mukoperiosteumun dışına çıkmasa bile orta kulak ve kulak zarında ciddi hasarlara yol açabilir.Bu değişikliklerin hepsi otitis media sekeli olarak adlandırılmaktadır.Bunların bir kısmı ileriye dönük gelişme potansiyeli olan sekellerdir; granülasyon dokusu,retraksiyon poşları bunların başında sayılabilir.Bunlar zaman içinde Kronik Otitis Mediaya (KOM) ve kolesteatoma dönüşebilirler.
Kemikçik hasarları, atelektatik kulak zarları, adeziv otit,orta kulak ve kulak zarında meydana gelen timpanosklerozlar,fibrozis ve sensörinöral işitme kayıpları OM’ların inaktif sekelleridir.

1.Atelektazi, Adeziv Otit ve Retraksiyon Poşları(RP):
Kulak hastalıklarında atelektazi; kulak zarının orta kulak havasının azalması nedeniyle içeri doğru çöktüğü ve doğal pozisyonundan ayrılarak promontoryuma yada kemikçiklere yaklaştığı durumları anlatmak için kullanılmaktadır.Yani orta kulak boşluğu daralmış, kulak zarı hastalığın ilerlemesine göre promontoryuma yaklaşmıştır.Buna karşılık Adeziv OM terimi kulak zarının promontoryum ve kemikçik sistemine yapıştığı vakaları tanımlamak için kullanılmaktadır.RP ise kulak zarında lokalize çöküntülerdir.Özellikle arka üst kadran ve pars flaksidada olmak üzere kulak zarı içeri çöker ve cepler yapar.
Klinik değerlendirme ve tedavi alternatifleri bakımından RP’yi üç klinik evrede toplayabiliriz.
Evre I : Bütün çapı gözlenebilen küçük poşlar
Evre II: Dibi görülemeyen geniş poşlar
Evre III: Kendi kendini temizleyemeyen büyük poşlar.

Retraksiyon Poşları ve Adeziv Otitlerde Klinik Bulgu ve Beirtiler: RP, atelektazi ve adeziv otitis mediaya göre daha sık karşılaşılan bir OM sekelidir.Lokalize RP’nin en sık olduğu yer pars tensanın arka üst kadranıdır.İkinci sıklıkta RP ile karşılaşılan bölge pars flaksidadır.
Bu olguların en önemli yakınması işitme azlığıdır.İşitme kaybı vakaların çoğunda 40-50 dB civarında iletim tipi bir işitme kayb...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.