abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ağırlığını (ortaya) koymak üstüne gitmek titizlikle dönüşlü sarı ırk köyleri akarsu cesitleri cpfr seciyeli kristof kolomb plastik malzemeler siyasi haklar ekşilik yarıntı dadaizm uranyumlu pervasızlık baskı çeşitleri 6. sınıf gol yemek isdihdam nedir ideolojik afiyetle sürfile merceklerde görüntü yargıç beta ışınları göğüs sesi çiroz benim adim kirmizi sesin yayıldığı yerler zaman eki opak maddeler empati nedir düzenbaz fagositoz mikrometre nedir sembolist yeridir akrilonitril butadien 1992 öys soruları allah sevgisi görelik oğulcuk atatürk ilkeleri ve inkilap tarihi irtifak mikroskobun kısımları ödül vermek röprodüksiyon anadoluda yaşamış uygarlıklar günü geçmiş tasarım elemanları antagonizma endemik hayvanlar piyes ler osmanlıda hayat 3. sınıf proje ödevi sosyal bilgiler ders kitabı ayıltma sefir siparişçi vatan ve millet sevgisi ışıl küf ab ve sağlık politikaları öğünme önde gelmek 2001 kriz kuduz otu golfçü aspirin yapımı afiş anlamı örücülük efsane resimler akhisar gözlük çerçevesi biyoloji zümre tiyatro eserleri ay ve evreleri pilot kabini taraklı yergici kalp resmi yüz yıl savaşları astronom kimya projesi iletişim sorunları ve çözüm yolları coca cola masal nedir iki efendinin uşağı taşlamacı reçete gibi fiil nedir cografi kesifler finasman kardelen devlet türleri ağız nişanı trigonometrik denklemler ingilizce ödevler


AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 163513 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE

1. Giriş

Son dönemde Türkiye’de en fazla tartışılan konuların başında hiç kuşku yok ki, Avrupa Birliği geliyor. 11-12 Aralık 1999 tarihlerinde gerçekleşen Helsinki Zirvesi’nde Avrupa Birliği nin Türkiye‘yi diğer aday ülkeler ile aynı kriterlere tabi olarak aday ilan etmesi ve Avrupa Birliği Komisyonu’nun 8 Kasım 2000 tarihinde Türkiye’nin yol haritası olarak açıklanan Katılım Ortaklığı Belgesi’nin ardından tüm kamuoyu ve kitle iletişim araçlarında Türkiye- Avrupa Birliği ilişkilerinin çeşitli boyutları ele alındığı görülmektedir.

2. Avrupa Birliği Türkiye ilişkilerinin tarihsel gelişimi

“Avrupa Birleşik Devletleri” hayali,yaklaşık iki yüzyıllık bir hayaldir. Victor Hugo, 1869’da Paris’te yaptığı barış konuşmalarında bu deyimi kullanmıştır. Ancak Avrupa’nın bütünleşme ihtiyacını duyması, uzun yıllar devam eden savaşlardan, özellikle İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra zaruret haline gelmeye başlamıştır. 1949’da NATO’nun oluşumundan sonra, Almanya, Fransa, İtalya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg ‘dan oluşan altı ülke tarafından, Avrupa Birliği’nin ilk adımı kabul edilen “Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu” (AKÇT) 1951’de Paris’te teşkil edilmiştir. Bu anlaşmanın ekonomik sonuçlarının oldukça iyi olması, bu kartelleşmenin sınırlarının daha da geliştirilmesi fikrini ortaya çıkarmış ve aynı ülkeler 25 Mart 1957’de Roma’da imzaladıkları ve 1 Ocak 1958’de yürürlüğe giren Roma Antlaşması ile Avrupa Ekonomik Topluluğu (AET) ve Avrupa Atom Enerjisi Topluluğu (AAET) adı altında iki ayrı birlik daha kurmuşlardır.

15 Temmuz 1959’da Yunanistan ve 31 Temmuz 1959’da Türkiye AET’ye ortaklık için resmen başvurmuştur. Böylece Türkiye’nin uzun ve zorlu Avrupa Birliği macerası başlamıştır. Türkiyenin başvurusunu değerlendirmeye alan Topluluk, uzun süren müzakereler sonunda, Türkiyenin kalkınma düzeyinin tam üyeliğin gereklerini yerine getirmeye yeterli olmadığını bildirmiş ve tam üyelik gerçekleşinceye kadar geçerli olacak bir ortaklık anlaşm...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.