abone ol




Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?




İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders Tb basketbol potası ölçüleri son teknoloji alkoller ırama bilinme omer seyfettinin van yerleştirme sapkı etek dolusu besinleri mikroskobik canlıların notaların yerleri ışıl anadolu hisarı enerji yöneticisi parayi kim bulmustur muhtelit nesli tukenmis bitkiler iç bölge abra faz diagramı akışkan kıbrısın tarihi ezilenler okul veli toplum isbirligi kagir kaplamalar sesimiz kalınlaşır 9.sınıf mantık konusu su küre kan otu tasarım nedir 7.sınıf bağlaşım fen bilgisi yazılı soruları salınma izolasyon karcığar müziksever denenmek televizyon icadı kanto pastırmalı fizikçi dipçik amblem davranış bozuklukları atatürkün sporla ilgili sözleri besiye hacim nasıl ölçülür telef olmak esatir saati kim buldu embiryo kanunlaşma dertsiz asit baz ve özellikleri matematik spor ilişkisi homojen nedir evrensel insan hakları bildirgesinin özellikleri paç hikayenin türk edebiyatına girişi ihracat nedir elektronık hassas ölçü aletleri kagıt sanayi 14 2. 9. 9. toplumsal kulturel ekonomık alanda yapılan yenılıkler mabut don quijote tüm canlılarla ortak yuvamız mavi gezegenimizi tanıyalım ve koruyalım bilişim sistemleri iletişim sırrı kitap özeti belirsiz arsızca sinek ağırlık bernouli denklemi kitap ilişken mitral elektirik buluş kara ekosistemi yarı başkalaşma av yasağı dil kultur iliskisi bulaşık makinası kontekst dutçuluk asal sayı çevre bilimleri oyun bağlamak çankaya kitabı yurdumuzda elektrik ve önemi elektrik sayacı sureler pompa staj merinos koyunu mürdümük toplam kalitede algılanan değer huzurlu


FEN VE ANADOLU LİSELERİ İÇİN MATEMATİK DENEME TESTİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :



Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 163515 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

FEN VE ANADOLU LİSELERİ İÇİN MATEMATİK DENEME TESTİ

1. 7 kart, 1 den 7ye kadar numaralanmıştır. Bunların arasından bir kart çekiliyor. Diğer kartlardaki sayıların toplamının birler basamağı 7’dir. Çekilen kartın numarası kaçtır?
a) 1 b) 5 c) 7 d) 4

2. Bir grup öğrencinin 1/5 i Geçer, 1/4ü Orta, 1/2si İyi ve geriye kalan 10 öğrenci de Pekiyi aldığına göre bu grupta kaç öğrenci vardır?
a) 10 b) 20 c)200 d) 150

3. Seksen mevcutlu 5A sınıfında her 3 erkek öğrenciye karşılık 5 kız vardır. 5B sınıfında ise her 3 erkek öğrenciye karşılık 2 kız öğrenci vardır. Bu sınıflar birleştirildiğinde erkek ve kız öğrencilerin sayıları aynı olmaktadır. 5B sınıfında kaç öğrenci vardır?
a) 30 b) 50 c) 90 d) 100
4. x ve 3x in ortalaması 8 ise x kaçtır?
a) 2 b) 4 c) 8 d)64
5. 416 kişilik bir grupta her öğrencinin bir köpek veya bir kedi veya her ikisine sahiptir. 316 kişinin köpeği ve 280 kişinin kedisi varsa, köpek sahiplerinden kaç tanesinin kedisi yoktur?
a) 180 b) 136 c) 100 d) 360
6. 7 kenarlı bir şeklin çevresi 15 tir. Her kenar 2 birim arttırılırsa yeni şeklin çevresi kaç olur?
a) 29 b) 14 c) 15 d) 30
7. A dikdörtgeninin uzunluğu ve genişliği, B dikdörtgeninin uzunluk ve genişliğinden sırasıyla %10 ve %30 daha azdır. A dikdörtgeninin alanı, B dikdörtgeninin alanının % kaçıdır?
a) 62 b) 9 c) 7 d) 63
8. Bir ülkenin bir yıl boyunca ithalatı %20 arttırılır ve ihracatı %10 azaltılırsa, yıl sonunda ithalatın ihracata oranı, yıl başındaki oranın kaç katıdır?
a) 4/3 b) 3/4 c) 6/5 d) 9/10
9. Tüm a ve b pozitif tamsayıları için @ işlemi a @ b = 2ab - b2 biçiminde verildiğine göre 5 @ 2 işleminin sonucu kaçtır?
a) 24 b) 10 c) 16 d) 20
10. xy = -3 ve x2 + y2 = 10 verildiğine göre (x + y)(x + y) ifadesinin sonucu kaçtır?
a) 30 b) 10 c) 6 d) 4
11. ABCD dikdörtgeninin köşelerinin koordinatları A(-1,0), B(2,0), C(s, t), ve D(-1,4) ise AC köşegeninin uzunluğu kaçtır?
a) 2 b) 3 c) 4 d) 5
12. A, B, C, ve D nokt...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.