abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders numen elektrik ark kaynak kimyasal bağ ferah ferah idil barok dönemi öncesi sosyal örgüt isimleri müze nedir yazmak hayvanların yaşantıları af buyurun! cennet düşü elazığ ili tanıtımı cv yazma atatürk ün basın ile ilgili görüşleri düğün telgraf iç anadolu bölgesi halk oyunları zulmetmek güvenme take galileo hayatı coins şeritli içi geniş kanaat ağır su insan kaynakları yönetiminde kariyer amerikan edebiyati ranza akarsularının oluşturduğu şekiller eski yazı dili hazırbulunuşluk göz ucu buzlu cam iadeli ritm ezgi kar planlaması isitma sistem kontra eytişimsel anadolu selçuklu devletınde kültür ve sanat eski ulaşım araçları akdeniz bölgesinin tarihi yerleri edebiyatta ilkler silâhşor dalgıç paleografya modern tıyatro icaz safsatacı heyelan kutsallaştırmak okuma bayramı afacanlar çetesi kitap incelemesi türkiyede demokratikleşme hareketleri 18 martın önemi dişli imali atatürkün yardımseverliği leonardo köy seyirlik oyunu kelimeler hatun üretim yönetimi kavak yelleri türk sanat musikisi cumhuriyet öncesi resimler kuru bakliyat murassa anımsatmak gazoz yalaka olmak bir hayli ergitmek 18. yy sis okul deneyimi sinmek virüs biyoloji matematik rasyonel sayılar kanaviçe iller toprak sınıfları toksikolog işletmelerde satış öngörülmesi mühlet pıtrak gibi emniyet amiri ce işa parabol mehmet avan çatı havalandırma 1980 sonrası harcama vergileri frank m. white ırksal alt geçit açkılama önce basit tepkime su ve mineraller


KÜRESEL AYNALAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : PowerPoint Slaytı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 164951 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KÜRESEL AYNALAR
Ayna; ışığın % 100e yakın bir kısmını düzgün olarak yansıtan cilalı yüzey. Metal yüzeylerin parlatılmasıyla ilk ayna elde edilmiştir. Daha sonraları ise, cam levhaların bir yüzeyleri civa amalgamaları ile kaplanarak, ayna elde edilmiştir. Günümüzde ise, genellikle cam levhaların bir yüzü, ince bir gümüş tabakası ile sırlanarak elde edilir. Bazan gümüş yerine alüminyum, altın, hatta platin dahi kullanılır. Alüminyum sırlı aynalar, dalga boyu 0,4 mikrondan küçük olan morötesi ışınları da yansıtırlar. Aynalar; düzlem, küresel ve parabolik diye üç gruba ayrılırlar.
...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.