abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders maden yatakları spot alım serencam maliyet hedefleme maliyet atatürk dönemindeki muhalefet partileri konusu sofisler şaryo resepsiyon heidi özet tiyatronun özellikleri kiracılık farsça türkiye modern klinometre belirtme grupları ekinlik kara kuvvetleri eğitim sistemi atatürkün getirdiği yenilikler kimya elementleri dalga boyu adlî tatil alışılmış 6,cı sınıf soruları vatandaşlık hakları gökyüzü katmanları 6. sınıf hayat bilgisi soruları mısır pramıtlerı divane barut kim buldu zülüflü doğrulu anatomici çökertme deneyi yeniçeriler ses ile ilgili meslekler yağ yakmak silâj salisilik ayık edebiyat nazım şekilleri bitirme tezi rekreasyon yıldız ve kargalar voleybol saha ölçüleri ankaradaki tarihi eserler cumhuriyetle gelen yenilikler elektrik enerjisinin yalıtımı ayasofya müzesi nerede şimdiki hürlük kalbî 23 nisanı neden kutluyoruz hizmet kalitesinin davranışsal sonuçları evliya gibi haylaz yalıtkan maddeler elektrik donanımı ilginç kimyasal olaylar boya üretimi kamçılamak bağlantı elemanı tanımı ana direk bir garip oyun ara söz güverte abdülhamitin mezarı iletişimde teknolojinin rolü istıklal marsının acıklaması heterotrof görüşü kapı kadar plaka bulma sophokles ilk telefon ne zaman cikti der demez obua kansa çiçekçi süngerleşme terbiyum atatürkün milli kültüre önemi hasan ali yücel lisesi takviye ve etüt futures kontratlar çanakkale efsanesi aşılmak atasözleri ve açıklamaları akdenız gülbahar ateşi kim buldu 19 mayıs için kompozisyon kordinatlar iki katlı ertelenmek garanti bankası ayırıcılar seyretme mana vermek ürgüp sehiv insanca varolma sanatı


AKRABA EVLİLİKLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 165166 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Akraba Evlilikleri

Türkiye gibi akraba evliliklerinin yoğun olduğu ülkelerde, sakat bebek doğumları çok sık görülmektedir. Akraba evliliklerin görülmesinin sebepleri arasında genellikle, aileye ait mal varlığının dağılmaması, aile bireyleri arasındaki sevgi ve saygıyı korumak, akrabaların evlilik ve sosyo ekonomik beklentilerinin aynı olması ve karşı cinsle rahat iletişime girememe gibi etkenler sayılabilir. Akrabalar arasında yapılan evliliğe endogami denilmektedir.
Kalıtımın taşıyıcısı genlerdir. Bizler nesiller öncesinden gelen atalarımızın bize hediye ettiği genetik kalıtımla yaşama başlamaktayız. Vücudumuzun büyüyüp gelişmesi ve çalışması genlerimizin kontrolü altındadır. Yaşamın temel taşı olan gen’ler, bir DNA molekülünündeki belirli bir özellik içeren kesitine verilen addır. Her bir gen ya da birkaç gen kümesi bizdeki bir özelliğin bilgisini içerir. Anne ve babadan eşit olarak geçen genler, bizdeki tüm yaşam duvarlarını örer. Genler hücrelerde bulunan kromozomların kısımlarıdır. Dolayısıyla genler, kromozomlarla birlikte çoğalarak, hücre bölündükçe yeni hücrelere geçerler. Kişide her genin, biri anneden biri babadan gelmiş olan iki kopyası (aleli) bulunur. Bazen genin bir kopyasının yapısı bozuktur ve bu bozuk kopya yüzde elli olasılıkla çocuğuna geçer. Bozuk bir gen, kişinin bazı vücut işlevlerinin bozulmasına neden olur.
Bir karaktere ait olan özelliğin diğerine baskın olması halinde o karaktere baskın (dominant) gen , baskın olmayan gen’e resesif (çekinik) gen denir. Bir karakterin çıkması, iki aynı gen frekansının karşılaşması demektir. Eğer bir hastalığa ait gen (resesif) anneden aktarılırken, babadan da aynı (resesif) gen ile karşılaşırsa o hastalık mutlaka doğacak olan çocukta çıkacaktır. Eğer , anneden resesif gen, babadan da dominant gen karşılaşırsa bu sefer doğacak çocuk da tıpkı anne ve babası gibi hastalığın taşıyıcısı olacak, ama o hastalık açığa çıkmayacaktır. Aynı karakterde iki resesif genin karşılıklı gelmesi çekinik al...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.