abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atatürk ün cocuklugu fiziksel değişimler deli fişek elini uzatmak minaresiz boyacı hamlaç atatürk hizmetleri fabrika organizasyon staj 657. madde basınç ölçümü onaylatmak otomobil dizayn döke döke atatürkün önem verdiği konular antrenman ödevleri üreticiler kompanzasyon projeleri kalıntı evrensellik kavramı lise 2 müfredatı elektrik projesi yorga take zer seyirmeler ıı.dünya savaşı sonrası türkiye olabilmek tanım sütlük kuyruklu yıldız altında bir izdivaç 1960 siyasi olaylar atatürk bayrak kimyasal tepkimenin önemi gazlaştırma diriliş roman özeti postacılık dokunuş nişanlı hz muhammed, mucize güzel sorular türkiyedeki göller karar defteri 32 altın kural oglena 2. mahmut aheng histerektomi nizip kurbağacık hardal nışadır irade camasır makinası who dhl ar-ge tanımı model takimetre budget kaygan çevre mühendisi kürese ısınmanın ekonomi üzerindeki etkileri dogal afetler türk dilinin dünya dilleri arasındaki yeri mücmel zorlama kreasyon aspen otopark standartları ulaşım aracları aerobik kasa cesitleri tv sistemleri erozyon resimleri kagir duvarlar nama al karısı üstün zekâ kimsesiz çocuk spermatozoit iskonto iktisadi artık sifon oksitlemek göbel kütlenin korunumu ve kanunu finansal analiz yardımlaşma dayanışma boyarmaddelerin depolanması iyodometri ergenokon destanı doğu bölgesi hayvan hastalıkları okutturma amerikanın keşfi etnograf 1435 yılında olan olaylar tarihi eserleri koruma müdürlük katletme


ELEK ANALİZİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 165509 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. GİRİŞ
Endüstrinin pek çok bölümünde, özellikle metalurjide, kömür işletmelerinde ve genel olarak kimyasal madde fabrikalarında elde edilmiş ürünler birbirlerinden az çok farklı irilikte tanelerden oluşabilir. Bu yüzden yakın bir homojenlik gösteren ürünün yakın büyüklükte taneciklere ayrılması istenebilir.
Ayrıca deneysel çalışmalarda, çalışılan maddenin tanecik büyüklüğü önemli bir paremetre olarak incelenmektedir. Bu amaçla maddenin tanecik boyutuna göre en iyi şekilde ayrılması gerekir; buda elek analizi ile gerçekleştirilebilmektedir.

2. DENEYİN AMACI
Maddenin tanecik boyutuna göre sınıflandırılması ve belirli bir kesimdeki taneciklerin özgül yüzey alanının ve özgül tanecik sayısının belirlenmesidir.

3. KURAMSAL TEMELLER
3.1. Elek Analizi ile Ayırma İşlemi
Çeşitli büyüklüklerde ve yoğunluklarda tanecikler içeren karışım, her biri sabit yoğunlukta ve yaklaşık olarak sabit büyüklükte tanecikler içeren kesimlere ayrılır. Karışımları yalnızca boyutlarına göre ayırmak için en kolay ve en çok yaygın yöntem, deney elekleri ile elemektir. Yöntem, aynı yoğunluk ve şekilde ve yaklaşık olarak 7.6 cm (76000 mikron) – 0,0038 cm (38 mikron) arasındaki büyüklüklerdeki taneciklere uygulanabilir.
Deney elekleri, delik ve boyutları dikkatlice standartlaştırılmış, dokunmuş tel kafeslerden yapılır. Delikler kare şeklindedir. Her bir elek birim uzunluktaki delik sayısı ile tanımlanır (meş sayısı). Tellerin kalınlıklarından dolayı gerçek delik açıklıkları meş sayılarından bulunandan daha küçüktür. Yaygın serilerden biri olan Tyler standart elek serisinde 1 inçteki delik sayısına meş sayısı denir.
Uygulamada satandart eleklerin bir dizisi, en küçük delikli en altta ve en büyük delikli en üstte olmak üzere seri olarak üst üste yerleştirilir. Analiz, örnrği en üst eleğe koyarak ve diziyi belirli bir süre mekanik olarak titreştirilerek yapılır. Her bir elekte kalan parçacıklar alınır, tarılır ve her bir elekte ayrı ayrı kalan kütleler, kütle kesrine ya da toplam örneğin...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.