abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yayılmacı abd politikaları 10. yıl marşı önemi gönye yapımı mum boya göl 1957-1960 dönemi soylesi elinde bulunmak (veya olmak) hırçın formalist tarh masallar meyve isimleri v tepiş pelür ivan ilyiç tahıl yemi iltimas kalıp gibi dinamometre nedir uluslararası pazarlama planı polarite etkileme çalışmaları organ nakli zaman tuzakları atatürkün eğitime katkıları ermenistan biyoloji slayt ana direk saatlerce uşaki iş doyumu izmir yazılım geliştirme merkezi cad-cam font dil kavgası kafası kazan olmak gübrelenme manüel iş ingilizcesi marjinalizm afiş nasıl hazırlanır tepe açısı avrupa birliği ve dış ticaret jeolojinin tanımı diz kapağı ihmalci lozan lider ve nitelikleri c++ ders notu 3.sınıf doğal sayılar kurtuluş savaşı özet eskime evrilir dilin sosyolojik yönleri kalifiye ali kemal meram cahit sıtkı şiirleri esrarlı fakirleşmek telekom zamanlar kovuşturma yapmak süpürgeci dünyayı birbirine bağlayan ulaşım yolları portekizce üsküdar/istanbul ortak payda ağış matamatık yağ üretimi ıkıl ıkıl gençliğim eyvah sermaye piyasası sınav soruları saatçilik akıllı kartlar bir avuç kum hazırlık atlama soruları sporda organizasyon dünyada hematit modallar bağışıklık atatürkün ölçülerde yaptığı değişikli yarı iletken serveti fünun karbonlu ekosistemlerin bozulma nedenleri 4. sınıf testleri benzeşen kitap özet lise 2 sanat tarih kahraman kuçu atatürk ün sporla ilgili sözleri fransiz mutfağı baskı deseni esirlik bilgisayar staj dosyas iletici tırmalamak


ELEK ANALİZİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 165509 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. GİRİŞ
Endüstrinin pek çok bölümünde, özellikle metalurjide, kömür işletmelerinde ve genel olarak kimyasal madde fabrikalarında elde edilmiş ürünler birbirlerinden az çok farklı irilikte tanelerden oluşabilir. Bu yüzden yakın bir homojenlik gösteren ürünün yakın büyüklükte taneciklere ayrılması istenebilir.
Ayrıca deneysel çalışmalarda, çalışılan maddenin tanecik büyüklüğü önemli bir paremetre olarak incelenmektedir. Bu amaçla maddenin tanecik boyutuna göre en iyi şekilde ayrılması gerekir; buda elek analizi ile gerçekleştirilebilmektedir.

2. DENEYİN AMACI
Maddenin tanecik boyutuna göre sınıflandırılması ve belirli bir kesimdeki taneciklerin özgül yüzey alanının ve özgül tanecik sayısının belirlenmesidir.

3. KURAMSAL TEMELLER
3.1. Elek Analizi ile Ayırma İşlemi
Çeşitli büyüklüklerde ve yoğunluklarda tanecikler içeren karışım, her biri sabit yoğunlukta ve yaklaşık olarak sabit büyüklükte tanecikler içeren kesimlere ayrılır. Karışımları yalnızca boyutlarına göre ayırmak için en kolay ve en çok yaygın yöntem, deney elekleri ile elemektir. Yöntem, aynı yoğunluk ve şekilde ve yaklaşık olarak 7.6 cm (76000 mikron) – 0,0038 cm (38 mikron) arasındaki büyüklüklerdeki taneciklere uygulanabilir.
Deney elekleri, delik ve boyutları dikkatlice standartlaştırılmış, dokunmuş tel kafeslerden yapılır. Delikler kare şeklindedir. Her bir elek birim uzunluktaki delik sayısı ile tanımlanır (meş sayısı). Tellerin kalınlıklarından dolayı gerçek delik açıklıkları meş sayılarından bulunandan daha küçüktür. Yaygın serilerden biri olan Tyler standart elek serisinde 1 inçteki delik sayısına meş sayısı denir.
Uygulamada satandart eleklerin bir dizisi, en küçük delikli en altta ve en büyük delikli en üstte olmak üzere seri olarak üst üste yerleştirilir. Analiz, örnrği en üst eleğe koyarak ve diziyi belirli bir süre mekanik olarak titreştirilerek yapılır. Her bir elekte kalan parçacıklar alınır, tarılır ve her bir elekte ayrı ayrı kalan kütleler, kütle kesrine ya da toplam örneğin...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.