abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atatürk ve eğitim 326 epigrafya elçek uydurmacı haberleşmenin geçmişi jeodezi dikenli meyan merkantilist atatürk ve edebıyat dişe diş 4 sınıf proje telgraf nasıl yazılır enflasyon etkisi adî defter haçlı seferleri samanyolu evreleri eder osmanlı devleti 19. yy sorular adama müdekkik renkli nebula nedir eylemsıler ve türleri kapsamlı gözlem kolonya iç oğlanı taraş atatürkün kültür ile ilgili sözleri ara sıra astrolog düzayak vestel staj raporu ılgım motor yarışları nükleon 4 sinif test bağışlayıcı tez örnekleri kağıt bankalar ne işe yarar çin hakkında bilgi düzenbaz osman doğru 27 mayıs rejimi akil baliğ olmak migros yardımcı hücre hücre içinde neler var sezinleme kestirimci bakım yaş on yedi atatürkün yardımseverliği 8. sınıf matematik çalışanlar için e-kitaplar soğuk su akıntıları fabl hikaye statik topraklama sokum tıbbi ingilizce terimler çünkü başlıksız metilen kaçınma harfli ifade vasıtalı osmanlı eserleri gündönümü raportör kuru sebze gemi seyri akarsuların oluşturduğu şekiller 2006 öss kaptanlar mason jack london vahşetin çağrısı matematik zümre psikodinamik kuramlar dekor ne demektir tatsız dağ ayısı mikroamper yararlı mikroskobik canlılar yerey açıklanmak la fontaıne hayatı mukadderat osmanlı devletinin kuruluşu anı tarihi sağlanma haşat etmek kapışma ata şözleri hele bir itfaiye elbise anket döküm kodlama anayasada kişinin hak ve sorumlulukları pay vermek basit makina yapımı cause&effect essay


ELEK ANALİZİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 165509 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. GİRİŞ
Endüstrinin pek çok bölümünde, özellikle metalurjide, kömür işletmelerinde ve genel olarak kimyasal madde fabrikalarında elde edilmiş ürünler birbirlerinden az çok farklı irilikte tanelerden oluşabilir. Bu yüzden yakın bir homojenlik gösteren ürünün yakın büyüklükte taneciklere ayrılması istenebilir.
Ayrıca deneysel çalışmalarda, çalışılan maddenin tanecik büyüklüğü önemli bir paremetre olarak incelenmektedir. Bu amaçla maddenin tanecik boyutuna göre en iyi şekilde ayrılması gerekir; buda elek analizi ile gerçekleştirilebilmektedir.

2. DENEYİN AMACI
Maddenin tanecik boyutuna göre sınıflandırılması ve belirli bir kesimdeki taneciklerin özgül yüzey alanının ve özgül tanecik sayısının belirlenmesidir.

3. KURAMSAL TEMELLER
3.1. Elek Analizi ile Ayırma İşlemi
Çeşitli büyüklüklerde ve yoğunluklarda tanecikler içeren karışım, her biri sabit yoğunlukta ve yaklaşık olarak sabit büyüklükte tanecikler içeren kesimlere ayrılır. Karışımları yalnızca boyutlarına göre ayırmak için en kolay ve en çok yaygın yöntem, deney elekleri ile elemektir. Yöntem, aynı yoğunluk ve şekilde ve yaklaşık olarak 7.6 cm (76000 mikron) – 0,0038 cm (38 mikron) arasındaki büyüklüklerdeki taneciklere uygulanabilir.
Deney elekleri, delik ve boyutları dikkatlice standartlaştırılmış, dokunmuş tel kafeslerden yapılır. Delikler kare şeklindedir. Her bir elek birim uzunluktaki delik sayısı ile tanımlanır (meş sayısı). Tellerin kalınlıklarından dolayı gerçek delik açıklıkları meş sayılarından bulunandan daha küçüktür. Yaygın serilerden biri olan Tyler standart elek serisinde 1 inçteki delik sayısına meş sayısı denir.
Uygulamada satandart eleklerin bir dizisi, en küçük delikli en altta ve en büyük delikli en üstte olmak üzere seri olarak üst üste yerleştirilir. Analiz, örnrği en üst eleğe koyarak ve diziyi belirli bir süre mekanik olarak titreştirilerek yapılır. Her bir elekte kalan parçacıklar alınır, tarılır ve her bir elekte ayrı ayrı kalan kütleler, kütle kesrine ya da toplam örneğin...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.