abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders çağlayan muhasebe yıllık plan birleştirilmiş sınıflarda Macar biberi ders disiplin cezası serpiş çözünürlük ve çözünürlüğe etki eden faktörler uygulamak atatürkun anıları kaymakamlık ruj nüzul kobilerin önemi politik iktisat sabitleşme walkabout örseleme filazof atatürk ile ilğili şarkı ve marşlar hep birden ağlayış tbmm nin görev ve yetkileri sökme ergenlik çağı gale kavuklu ışığın eksik gelmek ödeme şekilleri modern ücret sistemleri iktidar ikilik meltem rüzgarları inanılma atatürkün milli ahlak çikolata makinaları lıkır işletme bütçeleri hayvanların insanlara zararları servo motorların çalışma prensipleri gelenek ve goreneklerimiz barış akarsu çelik kasalar iskân diskiriminant dayanıksız 52 balon çeşitleri dış asalak motzart anlatım ve özellikleri pabuçluk günlük örneği çevre ile ilgili şiirler geleceğin haberleşme araçları osmanlı imparatorluğu şişelik ledeburit müfettiş yardımcılığı sınav soruları elektrık staj defteri diş çekimi yabancılaşma dünkü disosiyatif bozukluk tomurcuklar acarken illüstrasyon nedir mürettebat atatürk monolog alveol nedir geçmişten günümüze evler altı ok muhasebede yapılan işler kalp kası ekosistemi nedir bileşikleri ayırma yöntemleri ek bütçe nike denk gelmek dergicilik biyoloji ders notları akciğer hempa hava taşımacılığı ebonit almanların yemekleri izmirdeki fabrikalar iklim çeşitlerinin sebebi lise 1 tarih konuları etobur ve otobur hayvanlar seyahat sıcakkanlı hipotez nedir konuşma metni defterin imalatı ekonomi tarihi mizahçı pulat gibi yağlı kömür


DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE SİGORTACILIK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 166225 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE SİGORTACILIK
Dünyada, modern anlamı ile sigortacılık; gerçekleşebilecek fiziki risklerin ticari yaşam ve dolayısı ile ekonomik faaliyetler üzerindeki olumsuz etkilerini giderebilmek düşüncesinden hareketle başladı. Ekonomik kayıpların sigorta şirketleri tarafından önlenerek giderilmesi sigorta olgusunun yaygınlaşmasını getirdi. Ancak sigortacılar bu riskleri üstlenirken zamanla büyük bir fon birikimine sahip olduklarını gördüler. Tacirlerden alınan primlerin oluşturduğu bu fonların atıl bir kapasite olarak beklemesi ekonomik açıdan doğru bir karar olamazdı. Bu noktadan hareketle sigorta kuruluşları banka kurmak yoluna giderek ellerindeki fonları ekonomiye aktarmaya başladılar. Bu, piyasa koşulları içinde gelişen doğal bir süreçti.
Türkiyede başlangıçtan itibaren sigorta şirketlerinin kurulmasına bankalar öncülük etmiştir.İlk dönemlerde Türk Sigorta Sektörü ana işlevi olan ekonomik kayıpların engellenmesi yönünde faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu dönemde sigorta sektörü devlet tarafından belirlenen tarifeler ve uygulamalarla sınırlı olarak faaliyet göstermekte idi. Ayrıca yeni sigorta şirketi kurulması da mümkün değildi. Sektörün gelişimi, 1990 yılında korumacılığın kalkması ve serbest tarife rejimine geçilmesi ile ivme kazandı ve fon yaratma olgusu bu dönemden sonra ciddi biçimde gerçekleşmeye başladı.
1990 da serbest tarife rejimine geçilmesi ve şirket kuruluşlarına izin verilmesi ile önemli bir adım atılmıştır. Her şirket, ticari yaklaşımları ve politikaları doğrultusunda varolan ürün yelpazesini geliştirmiş ve tarifelerini oluşturmuştur. İlk yıllarda fiyatlandırmalarda teknik ölçülere sığmayacak bazı uygulamalar olmuş ise de daha sonra şirketlerin teknik karlılıklarının önemli ölçüde düşmesi ve buna bağlı olarak yurtdışı piyasalarda yaşanan olumsuzluklar fiyatların belirli ölçüler içinde seyretmesini sağlamıştır. Tarifelerin serbest bırakılmasından sonra bu sorunların yaşanması doğaldı.
Önemli olan çözüm bulunabilmesi konusunda gerek se...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.