abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders lavi musul sorunu ve sonucu alüminyumun kullanım alanları yüksek mukavemetli beton savruk elektropnömatik klima pazarlama iç guatır yös boş cv örneği fonsiyonlar ters trigonometrik fonksiyonlar insan haklarının korunması dönme fülüt eski çağlarda haberleşme bilgisayar dersi hafif yollu azot dongusu basınçlı kaplar to put someone up matematik sembolleri taoizm ikna olmak akut batın tez önerisi harim ölü yıkama aldırmaz satış reklamları akdeniz bölgesi prodüksiyon 50 yıl önce teknoloji olumlu nikel 1.dünya savaşı ermeni endonozya dostoyevski ezilenler örs kemiği akıl doktoru yalan çıkmak advertisements yalın tümce atom mühendisligi şal örneği kırgızistan activity based costing bataklık alanlar yasamak öğretmen veli iletişimi kas sağlığı üçgen dik prizma süveyda kandilli tennis cin nedir tapu puset doğaç betül çalışkan örme kumaş dil ve anlatı okar virtual media joan miro şifreli haberleşme lineer programlama yönlü doğru türkiyenin dünyadaki siyasi önemi ilkyardım plan sinarit eklem hastalıkları cirit atma yüzey toleransları atatürkün fiziksel özellikleri çivi imalatı amerika matematiksel konumu tonoz türk sanat müziğinin özellikleri carpi lehimleme diril ses iskandil nedir toptan satış vadeli flam 10 kasım kompozisyon örnek etnolog dünyadaki aktif volkanlar montaigne denemeler trio cılız defaten kpss soru bankası emcek cem güne bek 2 nci sınıf kültürel varlıklarımız icap ilk yardım çantası


DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE SİGORTACILIK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 166225 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE SİGORTACILIK
Dünyada, modern anlamı ile sigortacılık; gerçekleşebilecek fiziki risklerin ticari yaşam ve dolayısı ile ekonomik faaliyetler üzerindeki olumsuz etkilerini giderebilmek düşüncesinden hareketle başladı. Ekonomik kayıpların sigorta şirketleri tarafından önlenerek giderilmesi sigorta olgusunun yaygınlaşmasını getirdi. Ancak sigortacılar bu riskleri üstlenirken zamanla büyük bir fon birikimine sahip olduklarını gördüler. Tacirlerden alınan primlerin oluşturduğu bu fonların atıl bir kapasite olarak beklemesi ekonomik açıdan doğru bir karar olamazdı. Bu noktadan hareketle sigorta kuruluşları banka kurmak yoluna giderek ellerindeki fonları ekonomiye aktarmaya başladılar. Bu, piyasa koşulları içinde gelişen doğal bir süreçti.
Türkiyede başlangıçtan itibaren sigorta şirketlerinin kurulmasına bankalar öncülük etmiştir.İlk dönemlerde Türk Sigorta Sektörü ana işlevi olan ekonomik kayıpların engellenmesi yönünde faaliyetlerini sürdürmüştür. Bu dönemde sigorta sektörü devlet tarafından belirlenen tarifeler ve uygulamalarla sınırlı olarak faaliyet göstermekte idi. Ayrıca yeni sigorta şirketi kurulması da mümkün değildi. Sektörün gelişimi, 1990 yılında korumacılığın kalkması ve serbest tarife rejimine geçilmesi ile ivme kazandı ve fon yaratma olgusu bu dönemden sonra ciddi biçimde gerçekleşmeye başladı.
1990 da serbest tarife rejimine geçilmesi ve şirket kuruluşlarına izin verilmesi ile önemli bir adım atılmıştır. Her şirket, ticari yaklaşımları ve politikaları doğrultusunda varolan ürün yelpazesini geliştirmiş ve tarifelerini oluşturmuştur. İlk yıllarda fiyatlandırmalarda teknik ölçülere sığmayacak bazı uygulamalar olmuş ise de daha sonra şirketlerin teknik karlılıklarının önemli ölçüde düşmesi ve buna bağlı olarak yurtdışı piyasalarda yaşanan olumsuzluklar fiyatların belirli ölçüler içinde seyretmesini sağlamıştır. Tarifelerin serbest bırakılmasından sonra bu sorunların yaşanması doğaldı.
Önemli olan çözüm bulunabilmesi konusunda gerek se...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.