abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders doğa ile canlılar yaşamın ve sevginin anlamı hassas ölçümün önemi ezilmek toplumsal yaşamın kuralları kalıpçılık etkileme afacanlar çetesi devam sıvalı pare pare pişirici sarkmak amerikanın keşfi kabak tadı klinker ramazan karayolu floresan lamba ayak ucu köse kadı hassasiyet mıknatısların kullanım alanları radyasyonun zararları ekşi limon denklemler nedir öğrenme güçlügü çeken öğrenciler 105 şedaraban türk sineması adenit acil ödevler paramagnetik Dadaist ösym ek kontenjanları dokuz canlı göcen gösterişli misyon vizyon izometrik kambriyen beş hececiler işe alım teknikleri exchange server 2003 kurulumu erzurumun tarihi ingilizce bücür buz makinası tertipli ağır sanayi dilekçe nedir müteakip bursa ili tanıtımı akşamcılık ekleme dişi sinekli bakkal özet aya yolculuk olumlu fiil kuru kuruya distilasyon akinolu thomas kardelen eğitimli mendirek diş özü kontrolör ingilizce günlük konuşma dil diyot hesapları bir nice sosyal bilimleri oluşturan sosyal bilimler denklem soruları dulda üzümcü arif niha asya ıtri tıkamak karadağ ülkesi saltanatsız şeker seri rlc devresi şart etmek laik devlet ve insan hakları carotis lake tekstil pena tam rekabet piyasasi diksiyon dersleri helmeli inşaat stajı basın sorunları al karısı imalat resmi eş yapı civata ölcülmesi suyun insanlar için önemi pervin yalancı çıkmak hazırlık sınıfı araba faiz oranları hekimbaşı saçlı


GÜNÜMÜZ TELEVİZYONUNDA KADIN PROĞRAMLARININ ÇOK OLMASININ SEBEBİ KADIN SORUNLARININ ÇOK OLDUĞU MUDUR?


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 166389 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

GÜNÜMÜZ TELEVİZYONUNDA KADIN PROĞRAMLARININ ÇOK OLMASININ SEBEBİ KADIN SORUNLARININ ÇOK OLDUĞU MUDUR?
REYTİNG VE KADIN SORUNLARI
Günümüzde televizyon, her yaştaki insanlar için o kadar önem kazanmıştır ki hepimizin vazgeçemediği, yaşamımızın bir parçası haline gelerek bir meta olmuştur. İnsanlar üzerinde en etkili araç haline bürünmüştür. En büyük payda kadın programları, kadınların sorunlarını ele alan programlar olmaktadır. Önceleri sabahtan akşama kadar ekranlardan; yerli dizi, Türk filmi, müzik klipler, pembe diziler, şarkılı, türkülü programlar bulunurken son zamanlarda bunların yerine güya kadın sorunlarının irdelendiği, kendilerince çözüme ulaştırdıklarını zanneden programlar almıştır. Örneğin geçen yıla kadar Esra Ceyhan’ın programında sadece sanatçı konuklar, eğlence, yemek bölümleri vardı; ama oda program içerisinde sorunlu kadınları konuk edip dertlerine deva oluyor! Zamanla oda reyting derdine düştü, artık programlarda sadece ağlıyor.
İnsanlar hayatın her aşamasında bir takım problemlerle karşılaşırlar, bu problemlerin çözümü için bazen kendileri yeterli gelir, bazen de bu problemler onlar için aşılmayacak duvar olur. Kadın programları işte bu noktada; ekrana geçip, her şeyin çözümü bizde, bize gelin sorunlarınızı çözelim demektedirler. Öyle bir hale gelmiş ki artık, insanlara bu ülkede sadece kadınların problemlerinin olduğu aşılanmaya çalışılmaktadır. Bu açıdan insanı birazda düşündürmektedir. Geleceğimizin gençlerini yetiştiren kadınlarımız gerçekten bu kadar yoğun problemler yaşıyorlar mı yoksa bu tarz programların konulduğu saatte ekran başında mıdırlar? İşte bu noktada; günümüzde televizyon izleme oranının %94 olduğu bir toplumda programların büyük bir çoğunluğunu kadın programlarının oluşturduğunu görüyoruz. Bu nedenle; bu programların televizyonda çok fazla yer etmesinin nedeninin kadın sorunlarının çok olduğundan mı kaynaklandığını incelemek istedim.
Televizyon, izleyicilerini ekrana bağlamak için ihtiyaçlarını göz önüne alan programı...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.