abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders esna ağartma etkili okuma nallama kanuncu otogaz sistemleri excel en kısa yol solidworks seviyeli fen ve teknoloji pelit dans türleri çipo 2001 öss kimya dönem ödevi okul kaçağı misak-i milli manolya eğitim değerleme yöntemleri görgüsüz çok eşlilik şarkî tasarı geometri aklı durmak housekeeping proje yönetim yurt sevgisi eğitimi fason sözleşme örneği bisküvi yapımı kaçırmak besgen aile gelir bütçesi canlılar ve grafik dilenci çıtlatma arlı dc motor 9. sınıf fen soruları içerlemek ayırma ve saflaştırma yöntemleri ittihat ve terakki cemiyeti yapı taşı pencereli emrine girmek badminton kataliz mütecasir 6. sınıf test milletvekili olmak için gereken şartlar bir osmancık vardı kitap özeti 5.sinif matematik tekstilde baskı madalya töreni hava atışı kalıtım osmanlılarda toprak yönetimi kompresörler güğüm hazcı elyaf üretimi Hint-Avrupa elmas gibi Hint pamuğu çocuk dili ezansız dünyanın şekli hakkında eski görüşler bütünleme sorunları mantık organon antikacı dükkanı çarşamba döner yapımı kuvvet etkisinde cisimler candidate key çanakkale şiiri tema ısıl işlem hasarları dünyanın döngüsü komşuluk 2. derece denklem konu ile ilgili soru cevap iştigal etmek patlatma men sosyolji ingilizce özetler evsel arıtma tesisi doğum kontrolü beyaz eşya komminite biodiesel kandırmaca mürekkepli papağanlık 8. sınıf performans ödevi dolgu maddesi sari müftülük kapalı tohumlu bitkiler göz hastalıkları Tatar bornova haritasi


YENİ ÜRÜN KAVRAMI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 167694 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. YENİ ÜRÜN KAVRAMI
Yeni ürün, pazara daha önce hiç sunulmamış ticari mal olarak tarif edilse bile bu tarif günümüzün yeni ürün anlayışını tam olarak yansıtmamaktadır. Bunun için dört tip yeni ürün tarifi varolabilir:
1.Gerçekten yeni bir ürün: pazarda o ana kadar gizli kalmış talebi harekete geçirmek amacıyla üretilir. Büyük harcamalarla AR-GEye gereksinim duyulur. Çağımız büyük teknolojik gelişmelerle dolu olmasına rağmen tamamen yeni ürün meydana getirmek çok güç ve riskli bir iştir.
2.İşletme için yeni, pazar için yeni olmayan ürün; pazarda var olan bir ürün yeni bir marka adı altında pazara sunulur. Bu tip mallar genellikle teknolojik yenilikler neticesinde pazara çıkarlar. Bir işletmeci teknolojik yenilik sonucu bir ürünü pazara sunduğunda diğer işletmecilerde benzer yada ikame ürünler geliştirmek zorunda kalırlar. Örneğin Rowentanın ıslak-kuru elektrik süpürgesine karşı Simtelin elektronik kontrollü süpürge çıkarması gibi.
3.Başka ülkelerde üretilmekte olan bir malın uyarlanarak pazara sunulması: bu mal pazarın durumuna göre ya aynen gereksinimlere uydurularak. pazara sunulur. Ülkemizde sıkça kullanılan bir yöntemdir. Bu durum özellikle elektronik sanayinde göze çarpmaktadır: Beko, Profilo. Sony vs.
4.İşletmenin değişiklik yaparak pazara sunduğu ürün: ürünün fiziki şeklinde(tasarım, renk. boyut. ambalaj... ) yada içeriğinde yapılacak küçük değişikliklerle pazara yeni ürün olarak sunulması. İşletmeler yeni ürün üretmek yerine bu yolu tercih ederler.
Örnek
Bir şirket biliyorum ki, bu şirketin başlıca ve en önemli ürünü en iyi ve en parlak dönemlerinin gerisinde kalmaya başlamış, ancak bu gerilemeyi firma yöneticileri farkedememiştir. Birçok cesur faaliyetler ve işler bu ürün nedeniyle karda oluşan bu düşüşü durdurmaya çalışmış ancak kesinlikle başarılı olamamıştır ve de bu durumda ürünü yenileme dışında hiçbir çözüm de başarı getirmeyecektir. Çoğu şirket elde ettikleri karlarını asla kazanamayacakları pazarlardaki mevcut savaşı ve mücadeleyi kazanm...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.