abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders atatürk ün eğitim sözleri sözcük toplam kalitede algılanan değer dönük silâj tanımlık halepe fermanı emeklilik öneriş sıcakça alevi almanca sözlük çarpanlara ayırma cevat fehmi başkut firebird başvuru sv sari koçyiğit köroğlu otlakçı recaizade mahmut ekrem dünya ortak miras Salur korteks ticari işletme türleri cehennem taşı hatta ankara aydınlık evler lisesi hatıra nedir akdeniz su canlıları hoşluk oyunları seç sayaclar kesirlerde çarpma işlemi liralık kolonya tıp natür döküntü kapatılmak arkaç kolera diyaliz sağır renk ayrıcalık 4 sinif test sorular makasçı politikanın ekonomi üzerine etkileri çorap form bileşik kap polyester enlish istiklal marşı anlamı giyilmek iletişim okul öğrenci veli toplum işbirliği tavuklarda ureme temel büyüklük ne demektir istatistik ihtimal karadeniz tarihi belçika sağlık sistemi cisimler nasıl yüzer ışık kirliliği yahu annelik acılar ali kuşcu mukallitlik nakit cennet ve güç a nın manası als soruları geçmişten günümüze insanlık boş dönmek anlamdaş truva kafa asal sayılar işini görmek 1 ton kaç kg seramik hammaddeleri kuvars duygular ve düşünceler örneklik adcı türk kültürü asılış işletme staj örnekleri bir küçük osmancık vardı 19 mayıs ilgili yazı sunmak lıseler ıcın yıllık planlar almaş hatıra bitkilerin hayatları gut tarihi metinler kütük gibi şap şap atatürkün özlü sözleri inşirah sayıların kullanıldığı yerler


ATEŞ GECESİ - REŞAT NURİ GÜNTEKİN


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 4 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 167948 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ATEŞ GECESİ - REŞAT NURİ GÜNTEKİN

YAYIN EVİ VE ADRESİ
ÜLKÜ YAYINLARI

BASIM YILI 1983

ESERLERİ

ROMANLARI Gizli El (1922), Çalıkuşu (1922), Damga (1924), Dudaktan Kalbe (1925), Akşam Güneşi (1926), Bir Kadın Düşmanı (1927), Yeşil Gece (1928),Acımak (1928), Yaprak Dökümü (1930), Kızılcık Dalları (1932), Gökyüzü (1935), Eski Hastalık (1938), Ateş Gecesi (1942), Değirmen (1944), Miskinler Tekkesi (1946), Harabelerin Çiçeği (1953), Kavak Yelleri (1950), Son Sığınak (1961),Kan Davası (1955),
HİKAYE KİTAPLARI Tanrı Misafiri (1927), Sönmüş Yıldızlar (1927), Leyla ile Mecnun (1928), Olağan İşler (1930)
GEZİ YAZILARI Anadolu Notları (ilk cildi 1936; ikinci cildi 1966)
OYUNLARıBalıkesir Muhasebecisi (1953), Tanrıdağı Ziyafeti (1955)

1)KİTABIN KONUSU
Bir gencin İstanbul’dan Milas’a sürgün gönderilmesiyle başlayan yarı acı yarı tatlı günlerine bir de yeni bir, önceleri karşılıksız fakat çabaları sonucunda, karşılıklı büyük bir aşkın doğmasını anlatıyor.

2)KİTABIN ANA FİKRİ
Birbirini seven insanların er ya da geç, tüm zorluklara rağmen kavuşup mutlu olabileceğini ve bunun onlar için belki de daha hayırlı olacağından bahsediyor.

3)KİTAP HAKKINDA ŞAHSİ GÖRÜŞLER
Kitap sade ve anlaşılır bir dille yazılmış, içinde birçok yabancı kökenli kelimeler olmasına rağmen geneli ele aldığımızda kolayca anlaşılıyor.Yazar hazin bir aşk hikayesini, oldukça güzel bir dille anlatmış.

4)KİTABIN ÖZETİ
Murat Bey Milas’a sürgün gönderildiği gün onu kaymakam bey karşıladı. Kaymakam Murat Bey’i gördüğünde başta şaşırarak sürgün sen misin çocuğum dedi. Çünkü Murat Bey fiziki görünüşüyle yaşından oldukça küçük gösteriyordu. Kaymakam kısa bir zaman sonra yanındakileri Murat Bey’e tanıttı.
Fakat zaman geçtikçe alışmaya başlıyordu. Bir gün kaymakam, Selim Bey ve Murat Bey bir iki kadeh içmeye gittiler. Murat Bey yaşı itibariyle kaymakam ve Selim Bey’den küçük olmasına rağmen, onlara ayak uydurabiliyordu. Hatta kaymakam, içkininde tesiri olsa gerek Murat Bey’e ‘Murat Bey ço...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.