abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders mukallitlik şahlanış apartman yargılama usulü alenî granat iki efendinin uşağı siyanür rüzgar enerjisi nedir migren ey vatan kitap özeti jean jacque rousseau yönetilmek şirket linolyum rejenere lifler icap izohips dünya bilimi kağanlık iletmek kamış kemik gelişim öğrenme ve öğretim ahmet ertugrul bitki ve hayvan hücrelerinin karşılaştırılması segment ve offset bara makinası ikili ünlü uygun teşkil 0226 jalûzi katliam odunsu nazarında hissî iskelet eko karbon uzlaşma konvertibil hayvanların insanlara zararları elektrik kabloları televizyonun yarar ve zararları duvar deseni insan kaynakları eğitim past progressive antakyada siyasi parti kopça ekili ankara ili ay ve dünya çömez o henry yiv siya sebzeci güneşi uyandıralım genitif menteşe beyliği yöneticilerin liderlik özellikleri işin insan hayatındaki yeri hastahanelik puk ağırlıklı ortalama maliyet belekler adison ifrazat fantaziye ip atlama fakir fukara pastor kimdir fen lisesi munci kapani rasyonalizm müslüman piyes mandar ilaçlanma canlı yaşamın olmadıgı zaman adı çiçekli bitkilerde üreme büyüme ve gelişme gemlemek lazer kesme stratejik pazarlama demokrasinin temel kavramları ve seçim sistemleri fıstık gibi 29 ekim ile ilgili resimleri ondokuzuncu yüzyıl savaşları coğrafya dış kuvvetler öss soruları birim biyoloji ve katmanları 1980 sonrası kalkınma planları elektrik bakım onarım dayanılma korkutucu poliüretan lifleri akdeniz hayvanları devrim dc motorlar renyum


7. SINIFLAR YIL SONU BAŞARI SINAVI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 1683 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

7. SINIFLAR YIL SONU BAŞARI SINAVI TÜRKÇE 1. “Böyle acele acele gidiyordu.”Cümlesindeki ikilemenin görevi aşağıdakilerden hangisidir? a)Sıfat b)Zarf c)Edat d)Zamir 2. Hâl eki, aşağıdaki kelimelerin hangisinde ünsüz yumuşamasına neden olmuştur? a)Yala b)Kıyıdan c)Direği d)Köyde 3. Aşağıdaki tamlamaların hangisi isim tamlamasıdır? a)Büyük evler b)Yeşil elbise c)Kurumuş ağaçlar d)Defter kabı 4. Aşağıdakilerden hangisi fiil cümlesidir? a)Çantası çeşit çeşit kalemle doluydu. c)O çalışkan bir öğrencidir. b)Elinde iki kitap vardı. d)Ülkemiz çok güzeldir. 5. Aşağıdaki kelimelerin hangisi yapım eki almıştır? a)Masanın b)Sevgi c)Evler d)Kalemim 6. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde zamir yoktur? a)Onlara çok güzel bir ders verdi. b)Kendisinin herkesten üstün olduğunu sanıyor. c)Aslı yaptığı hatayı akıllıca bir oyun sergiliyor. d)Bazılar onu görmüşler. 7. Aşağıdaki kelimelerin hangisi büyük ünlü uyumuna uymaz? a)Papatya b)Kırlangıç c)Yeşil d)Kafes 8. “Söylendi söylenenler demin.”Dizesinde “demin” sözcüğü cümlenin hangi öğesidir? a)Özne b)Zarf tümleci c)Yüklem d)Dolaylı tümleç 9. “Patatesler ekiliyor.”Cümlesinde fiilin çatısı öznesine göre nedir? a)Edilgen b)Geçişli c)Etken d)Geçişsiz 10. Aşağıdaki cümlelerin hangisinde “de” bağlaç olarak kullanılmıştır? a)Defterimi okulda unuttum. c)Çalışmazsan sınıfa kalırsın. b)Ayşe de abisi kadar çalışkandır. d)Onu bahçede ağlarken gördüm. SOSYAL BİLGİLER 11. Aşağıdakilerden hangisi I. Dünya Savaşı’nın sonuçlarından biri değildir? a)İmparatorluklar yıkıldı. b)Avrupa’da yeni devletler kuruldu. c)Savaş ittifak devletlerinin yenilgisiyle sonuçlandı. d)Osmanlı Devleti eski güç ve otoritesine tekrar kavuşmuş oldu. 12. Osmanlılarda ilk parakimin zamanında basılmıştır? a)Osman Bey b)Orhan Bey c)Fatih Sultan Mehmet d)Kanuni Sultan Süleyman 13. Osmanlılarda ticaret ve tarımla uğraşan bütün halka verilen genel isim aşağıdakilerden hangisidir? a)Öşür b)Ulufe c)Reâyâ d)Tımar 14. Aşağıdakilerden hangisi Mimar Sinan’ın eserlerinden biri değildir? a)Fatih Camii c)Sultan Ahmet Camii b)Süleymaniye Camii d)Şehzadebaşı Camii 15. Aşağıdakilerden hangisi divanda bulunan görevlilerden biri değildir? a)Subaşı c)Nişancı b)Sadrazam d)Defterdar 16. Aşağıdakilerden hangisi Osmanlılarda gelişme gösteren sanat dallarından biridir? a)Heykelcilik c)Bale b)Opera d)Hat 17. Aşağıdakilerden hangisi doğu komşumuz olan devletlerden değildir? a)Gürcistan c)Suriye b)İran d)Ermenistan 17. Kişinin başkalarına zarar vermeden düşündüğünü ve dilediğini yapabilmesine ne denir? a)Rahatlık c)Egemenlik b)Yaptırım d)Özgürlük 18. 1.Tanzimat Fermanı 2. I. Dünya Savaşı 3. Islahat Fermanı 4. I.Meşrutiyet’in İlanı Yukarıdaki olayların tarihsel (kronolojik) dizilişleri aşağıdaki... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.