abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kabuklaşma para büyüme ve ğelişme çığ iç çekmek rönesans ve reform tane boyutu genetik uygulama alanları atatürkün hayatında edebiyatın yeri atomla ilgili sorular ve cevapları düğümsüz pasinler savaşı hacı olmak gauss eğrisi deniz suyundan içme suyu ibrahim tatlıses insan muhendisliği 10. sınıf test yay sansürleme iş yap enerji aktar teyakkuz koklu sayilar atomun yapısı ve sorular yardımcı kitap 2237 şelale memurluk million testi mensubiyet jeodezi ve fotogrametri müh türk ailesi ve nitelikleri ağrıdağı şahsiyet basbakanın görevleri romalılar döneminde spor sahi sigorta firmaları tamsayı soruları kurcalanma fe+2 yatırım kararları temenni tezek mabude ı. meşrutiyet yuva baha sporda motivasyon şönt generatörler hayat yolunda ölümcül hastalıklar turizm otel staj 17.yy iç isyanlar geleneksel türk el sanatları kömür analizi bilgisayarla ilgili tiyatro doğu anadolu bölgesinde hayvancılık esnek organizasyonlar sagar öz yapı mis üzümü bütünleşik pazarlama iletişimi mübrem midi sası sası ayakkabıcılık mantarların biyolojik besinleri mikroskobik canlı 0422 kronik hepatit c öküzgözü erken çocukluk eğitimi taşıtların önemi dişi kurdun yildizlar gene de buzlanma kort mavi bayrak türbanlı asya kıtası küreselleşme milliyetçilik hareket-hız ercik bilim nedir hidrolik motor ders göstergeler esham katran taşı sıcak hava üreteçleri asitler bazlar uygulamalı 1.sınıf matematik soruları çorap ıvır zıvır top sakallı avogadro sayısı


BİLGİ - YENİ EKONOMİ KAVRAMI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 168838 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

GİRİŞ
Bu bölümde uluslararası gelişmelerin, yeni ekonomi denen kavramın nasıl ortaya çıkarıldığı anlatılmıştır. Yeni ekonominin tüm sektörlere nasıl faydalar sağladığının , bu faydaları sağlarken de bir kısım zorluklarla karşılaşıldığının üzerinde durulmuştur.
Ayrıca yeni ekonominin temelini oluşturan teknolojik gelişmelerin üzerinde durulmuştur. Bu teknolojik gelişmelerin hangi sektörlere faydalar sağladığından bahsedilmiştir. Özellikle de turizm sektörünün üzerinde durulmuştur.

YENİ EKONOMİ KAVRAMI
Burada; yeni ekonominin tanımı yapılmıştır. Bazı yıllara ait sayısal bilgilerle yeni ekonominin ne gibi faydalar sağladığı belirtilmiştir. Ayrıca; yeni ekonominin özellikleri üzerinde de durulmuştur. Bu özellikler
•Dijitalleşme, internet ekonomisi ve elektronik ticaret
•Araştırma geliştirme faaliyetlerinin artması
•Küreselleşme
•İnsan kaynakları profilinde yaşanan radikal değişim, kurumların insan kaynaklarına dayalı yeniden yapılanması
Yeni ekonomi sürecinin nasıl ortaya çıktığı anlatılırken, bu sürecin en önemli özelliği olan “zaman ve mekan kısıtlamalarının ortadan kaldırılması”ndan bahsedilmiştir. Bu sürecin dünyanın küçülmesine ve insanların birbirine yaklaşımlarını sağladığı anlatılmıştır. Ayrıca; yeni ekonominin en karakteristik özelliğinin çok uluslu şirketlere dayanması anlatılırken çok uluslu şirketlerin faydaları üzerinde de durulmuştur.

E-TİCARET
E-ticaret internet üzerinden yapılan ticari işlemler olarak tanımlanmıştır. İnternetin yeni ekonomiye birçok faydalar sağladığı anlatılmıştır. E-ticaretin iş hayatında pazarlama, satış , promosyon , tedarik gibi birçok faaliyetleri etkilediği anlatılmıştır.
E-ticaretin sosyal ve ekonomik yaşamı nasıl etkilediği üzerinde durulmuş ve e-ticaretin işletmeler arası rekabeti artırdığı söylenmiştir.

İNTERNET, E-TİCARET VE TURİZM
Burada teknolojide yaşanan gelişmelerin internetin kullanım alanını artırdığı üzerinde durulup bunları anlatırken de birtakım rakam...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.