abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders örnek özgeçmiş probina usta öğretici finasman tümsek ayna ateş küre nedir kız meslek lisesinin bölümleri belirtik birleşen camyünü boşama silecek sabunlaşma block user kalite kontrol jeodezi ve fotogrametri müh diri şiir türleri atatürkün spora verdiği önem 1.1. internetin tanımı 4. ve 5. sınıf fizik konuları türkiye izohips haritası ömer seyfettin hikayeleri işi oluruna bırakmak türk bayrağı ihtiyaca cevap vermek arıklık iç pazar feyezan kabartma parlamak 15 stok hesapları torun acil çağrı su analizleri ataturk ve vatan sevgısı şiiri seçmeler egik atış affettirme radyoaktif tarım geometri benzerlik son osmanlı padişahı kimdir karadeniz bölgesinin iklimi tuna boyları dayanak kalıp tasarımı fedakarlık boru bileziği frankenstein summary pumba doğru grafikler yarayışlı periyodik cetvelin tarihçesi 9. sınıf konuları salgılama devralma dazlak ölçüsüz ado.net hz. isa eğitim ile ilgili tezler türk bayrağının oluşumu trafiğin tarihçesi tacir hakları ing tapınmak ders olmak hidrolik sistemler cilt bakımı kuşlar ve elektirik adî defter kıble fizik global laplace haşarılık 1. sınıf hayat bilgisi etkinlikleri akıskanlık azarbeycan kuvvet deneyleri mamulün hayat seyri resim sanatı ılgın anket örnekleri kaşgarlı mahmutun hayatı su mitleri ağırlık merkezi öys hayvan metrik meclis insan hakları hz.eyup arşimet kuresellesme term biyoloji kalıtım döşemelik kumaş bilgi işlem staj defteri sağlık hizmetleri yargılamak


DOKUN YER DEĞİŞTİR VE RENKLERİN ALTIN VURUŞU - ÇOCUK OYUNLARI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 168914 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

OYUNUN ADI: DOKUN YER DEĞİŞTİR

Oyunun Yeri: Bahçe
Araç-Gereç: Minder
Oyunun Süresi: 10 veya 15 dk
Oyunun Seviyesi: 5. sınıf
Oyuncu Sayısı: 20

EĞİTSEL DEĞERİ VE AMACI:
*Dikkati ve çabukluğu geliştirme
*Grupla uyumu sağlama
*Kas gelişimine yardımcı olma
*Bireyler arasında saygı, sevgi bağlarını güçlendirme

OYUNUN AÇIKLANMASI:
Öncelikle kareler çizilir karelerin bittiği yere bir minder konur minderden sonra da 1 m uzunluğunda düz bir denge çizgisi çizilir. 20 kişilik öğrenciler 10’arlı 2 gruba ayrılır. Bu iki grupta kendi arasında 5’erli iki kola ayrılır. Her iki grupta da öğrencilerden 5 tanesi oyunun başlangıç çizgisinin önünde diğer 5 tanesi ise bitiş çizgisinin önünde yüzleri birbirine dönük olacak şekilde dizilirler. Düdükle birlikte her iki gruptaki oyunun başlangıç noktasında yer alan öğrenciler oyuna başlar. Bitiş çizgisindeki diğer 5 kişi sabit kalır. Oyuncular sağ ve sol ayaklarının bir defa kullanacak şekilde çizgilere basmadan kareleri geçerler. Daha sonra minder üzerinde iki takla atarlar ve son olarak da 1 m düz çizgi üzerinde küçük adımlarla (baş parmaklar ayak topuğuna değecek şekilde) yürürler ve diğer sabit konumda olan arkadaşlarının eline dokunup grubun arkasına geçerler. Sabit konumdan çıkan oyuncu da biraz önce arkadaşının yaptığının tam tersini yapar. Yani önce 1 m düz çizgi üzerinde küçük adımlarla yürür. Minderde iki takla atar ve kareleri geçerek başlangıçta ki arkadaşının eline dokunur yani yer değiştirir. Oyun bu şekilde devam eder. Yer değiştirmeyi önce hangi grup yaptıysa o grup oyunu kazanır.
Not: Düdükten önce oyuna başlayan çizgilere basan arkadaşı eline dokunmadan oyuna giren oyuncular oyunun başına döndürülür.

OYUNUN ADI: RENKLERİN ALTIN VURUŞU

OYUNUN YERİ: BAHÇE
Araç-Gereç: İki adet yumuşak top (Hentbol topu büyüklüğünde)
Oyunun Süresi: 10 veya 15 dk
Oyunun Seviyesi: 4. sınıf
Oyuncu Sayısı: 20

EĞİTSEL DEĞERİ VE AMACI:
*Dikkati ölçme
*Çabukluğu geliştirme
*Grupla çalışmaya özendirme
*Saygı, sevg...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.