abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders bağımsızlık ahmet hamdi şiirleri pelit tasrif railroad çiçeklik siroz çözmek taban basma istiklal marsi soz sanatlari almak futbol oyun kuralları santranç 0 neden 1 dir alkanlar boyacı toplam çarpım sembolleri karasal yayıncılık deli anorak ekonomik büyüme minerallar çini sır değişim yönetimi itiraz kama bağlantıları çözünürlük problemleri pırlak staj raporlari mutlaka tutukluluk serüven sarsıntılı gölgeler ve özellikleri muammer lütfi katı cisimlerin alanları ve hacimleri dibace tepki ürtiker olanca tamam chorus bina etmek seme tavuk niyabet 1. dereceden hz.muhammedin savaşları öss yerleştirme sonucu stratejik işbirliği muhasebe soruları cumhuriyetin özellikleri sefillik kandil günü jeodezi ve fotogrametri müh musul sorunu ve sonucu aydınger senedi ittifak kama basmak konfeksiyon diyaliz makinesi falanca göğüs ögg duygulanış dogal sayılar ac devre analizi hayvan hakları yeni yönetim teknikleri kilit sarma ampulün tarihi atomlar tanı işletme staj raporu master eğitim amacı iki başlı özverili sağlıksız haldun taner berlin mektupları oluşma 2. sınıf toplama atletizimde atlama cruise control bilinçli tarımla toprağı koruyalım eğri söz sağ kolu büzük atık malzemeler maça beyi mülga paralelkenar hac insan üzerindeki etkileri sentrozom sermaye piyasası yemyeşil kitle iletişim araçları zararları alternatif akımda bobinler türkuaz levha sınırları enerji üniteleri


KİTAP ANALİZ FORMU SUÇ VE CEZA


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 16909 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KİTAP ANALİZ FORMU Suç ve Ceza 1) KİTAP İLE İLGİLİ BİLGİLER a-) Kitabın adı : Suç ve Ceza b-) Yazarı : Fyodor Mikhailovch Dostoyevski c-) Yayınevi : Timaş Yayınları d-) Yılı : 1999 2)KAYNAK İLE İLGİLİ DEĞERLENDİRME a-)Yazar Hakkında Bilgi: Rus romancısı Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, 1821de Moskovada doğdu, 1881de Petersburg da öldü. Annesini küçük yaşta kaybetti; babası Dostoyevskiyi Petersburg Mühendislik okuluna yazdırdı; babası da bir süre sonra öldü. Mühendislik okulunun bilimsel ve askeri disiplini, okumak, kitaplar yazmak isteyen Dostoyevskinin eğilimleriyle hiç bağdaşmıyordu. Bu nedenle, öğrenimini bitirdikten sonra yoksul kalma pahasına kendini kitap yazmaya verdi; geçimini sağlamak içinse, çeviriler yapıyordu. Ancak, adını yavaş yavaş duyurmaya başlamışken genç liberallere katılmasıyla yaşamının akışı önemli ölçüde değişti. I. Nikolay ın polisi tarafından tutuklandı; 8 ay hücrede kaldıktan sonra ölüm cezasına çarptırıldı. İnfaza birkaç saniye kala cezası dört yıllık Sibirya sürgününe çevrildi. Sürgününden uzun süre sonra, yeniden Petersburg a dönme iznini elde etti; bu koşullar altında yeniden yazmaya başladı; yazdıklarıyla Çar II. Aleksandr ı bile etkiledi. Yapıtlarının ses getirmesine karşın, Dostoyevski paraya kavuşamamıştı. Bundan sonra özel yaşamında büyük sıkıntılar yaşadı; sürgünden sonra sara nöbetlerinden de bir türlü kurtulamamıştı; ancak bu dönem, onun Karamazov Kardeşler, Ecinniler, Suç ve Ceza gibi en ünlü yapıtlarını kaleme aldığı dönem oldu. 28 Ocak 1881de bir kanama sonucu öldüğünde, Rusya, bu eski mahkum için, görülmemiş bir cenaze töreni düzenledi. Dostoyevskinin yapıtlarındaki en değerli yön, kuşkusuz, olağanüstü güçteki psikolojik tahlillerdir b-)Yayınevi Hakkında Bilgi: Timaş Yayınevi 1982 yılında İstanbulda kurulmuştur. Bugüne kadar 800e yakın kitap çeşidiyle yayın dünyasının önde gelen yayınevlerinden birisidir. Yayın yelpazesinin geniş olması Timaş misyonu ile ilgilidir. Biz ışık tutarız, okur yolunu bulur düşüncesi ile hareket ediyoruz. Yerli ve yabancı yazarlarımızın eserleri her yaş grubuna ve kültür seviyesine hitap edebilmektedir. Bu ülkede yaşayan herkes Timaş da mutlaka okuması gereken bir kitap vardır. İçinde bulunduğumuz 21. yüzyılda insanlık bilgi, sevgi ve saygı arayışı içinde olacaktır. Bunu daha da kısaltırsak bilgi ve ahlak donanımı iyi olan toplumlar huzur bulabilecektir. Geçtiğimiz yüzyıl tek başına bilginin yeterli olmadığını insan ruhunun da ahlak ile donatılması gerektiğini gösterdi. Bilgi baş döndürücü bir hızla gelişirken yüksek teknolojiye ulaşan toplumların ciddi bir egemenlik düşüncesi ile zayıf toplumları etkilediği hatta ezdiğini söyleyebiliriz. Ancak bu yüksek teknolojinin tek başına bir anlam taşımadığı, bireyi daha vahşi bir hale getirdiği de gözden kaçmadı. Bu sebeple mistik bir arayış içerisinde bulunan insanlık hangi düşünce yapısında olursa olsun h... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.