Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dekore etmek tesellüm oyun çocuk geniş alan ağı besi performans a tale of two cıtıes deyimlerin öyküleri geçmişte ulaşım atatürk dil ve edebiyata verdiği önem 286 hacı bektaşi veli dağ çayırı fırkata özgül yüzey 18. yüzyıl şahıs işletmeleri bankacilikta pazarlama plâncı enerji plastik insan haklarındaki gelişme istatistik seriler matematik ders kitabı inceleme kartel flotte oranları 6.sınıf kümeler hıdırellez asr sistem işletmelerde bütçe milli birlik bellek resim nedir mekanik sindirim itfaiye eşleme 1 dünya savaşı darıltma giyilmek dozer bakımı kastamonu tarihi ibra kayıt zamanı boyunduruk orhun yazıtları sokulgan robinson crouse tedvir 6. sınıf matematik testleri ayak izi dürüstlük ilkesi sakın ha! proje yazma kuralları tarak işi cumba açıların kullanım alanları elektriklenme insan resimleri bağ budamak asik veyselin hayati şiir su kaplumbağası havuzlari matematiksel buluşlar düğün için dilekler islam medeniyetinin avrupaya etkileri işçi sağlığı lamel grafitli dökme demir bengi su asetondan atom bombası hidrojen bombası nükleer ve radyasyon ne demektır canlılık ve hücre aspergillus isletme siyah kan pos plansız sanayileşme nedir osmanlı toplum yapısı teshin merkezi aldırış pastil türk bayrağının özellikleri arayış clothing stores ökçeli sis nedir 3 faz elektrik solisyon refom fisto gelendost pamuk ipliği staj sekreterlik almanya tarihi eser çıkarım 11 sınıf piyasa ev altı mühendislik ve kariyer ac genaratörler itibar yönetimi göz yuvarı ferda hafif sanayi


SİMETRİK ŞEKİLLER - SİMETRİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 170396 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Dairevi Simetri:
Mükemmelliği belirten, çok eski bir sembol olan daire, dairevi simetriğin esasini teşkil eder. Bu sekle misal olarak gezegenlerin, daireye yakin bir yörüngeyle günesin etrafında dönmesini gösterebiliriz. Birçok çiçekler ve deniz mahlûkları da, dairevi bir şekilde canlının merkezinden her yönde gelişme göstererek büyürler. Daireyi üç buutlu olarak ele alırsak küre meydana gelir. Dünyamızın sekli ve suyun serbest bir durumdan su damlacığı sekline gelmesi misal olarak gösterilebilir.
Bilateral Simetri:
Tabiatta en çok rastlanan simetrik sekil, bilateral simetridir. (iki taraflı simetri sekli) Mahlûkatın büyük bir kısmında (bitkilerde, hayvanlarda ve insanlarda) canlının gelişme yönünde tam ortadan bir çizgi çektiğimizde, iki tarafın birbirinin aynisi olduğu göze çarpar. Bu tip simetriye bilateral simetri denir. Merkezi bir noktadan her yönde gelişme özelliğine sahip olan kürevî organizmalardan farklı olarak bilateral organizmalarda canlı, ekseriyetle tek yönde gelişme gösterir.
Bir haritadan bakıldığında, bilateral simetri nehirlerin ve onlara dökülen kolların meydana getirdiği sekilerde de görülür. Bu sekiler bir yaprağın damarlarını andırır. Buna rağmen nehir sistemlerinde görülen simetri, hiç bir zaman canlılardaki gibi mükemmel değildir.
Poligonal Simetri:
Çok kenarlı geometrik sekiler, tabiat- ta çok az olarak tahmin edilmekte ise de aslında o kadar nadir değildir. Bu sekiler ekseriyetle cansızlarda, (mesela kristallerde) bitkiler, böcekler ve sürüngenlerde görülür. Hayvanlarda Poligonal sekiler, pul kabarık bir tarzda toplu vaziyette deri üzerinde görülürler. Vücudu pullarla kaplı hayvanlar fazla hareket kabiliyetine sahip olmamakla beraber sık değiştirdikleri derileri ile kendilerini bulundukları zeminin rengine uydurup, gözden kaçmakta ve bu şekilde kendilerini düşmandan rahatlıkla koruyabilmektedirler. Hayvanlarda Poligonal sekiler, pul kabarık bir tarzda toplu vaziyette deri üzerinde görülürler. Vücudu pullarla kaplı hayvanlar fazla h...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.