Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?İletişim

  • 0216 550 46 26
  • 0531 409 17 67


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ayırmak yonetım sekıllerının sandalet performansa dayalı ücretlendirme dünyada konuşulan diller çalışan memnuniyeti anketi fizik öss soruları arıza istatistikleri kalkışa geçmek fabl örneği de morgan yer sekıllerı iletişim araçları bilgisayar muhendıslıgı nedır 9.sınıf matematik konulari eğitsel kollar cemiyetler ağiz bilgisayar donanım staj raporu extra options tenis kortu Ruslaştırma depremzede yaşlılık sigortası rs485 soy ağacı bulma bitkisel ve hayvansal besinler işi ...e dökmek akdoğan fen bilgisi test fabl türünde metinler sürücü kursu 20.yy da fransa kaygısızlık sofiyan endüstri mühendisi pennsylvania med-cezir üslü sayılar soru rakım çalapala sıfatlar muhasebe staj raporu muhasebe staji çevre kirliliğini önlemek şekillendirme maxwell şahitlik denizanası gözünde mevzilenme mor meyve sümkürme denet mucizeli bed and breakfast mısır unu biyoloji vitaminler bit kalbini doldurmak peyke sıkışıklık özel güvenlik sınav sonucu zümre toplantı tutanağı atatürkün eğitime katkıları 1982 anayasa maddeleri redif aşk olsun bilanço analizlerinde rasyo analiz vakum matematik ve mizah müktesep tales teoremi cız etmek eski ölçü resimleri arkadaş ilişkileri tirşe senetli sepetli ana kuyu atatürkün ölçülerde yaptığı değişiklik işletmelerde taktik dünya kadar fizik tedavi derecik saçlı meşe idrarda üre mekanik bakım nedir burusmazlık 3d max 9 tefeyyüz 2. cumhurbaşkanın yaşadığı evin adı basınç soru haydn köken bakımından dil aileleri osmanlı kültür ve medeniyeti logo aristotales politika görüşmek enerjinin önemi soğuk presleme


SİMETRİK ŞEKİLLER - SİMETRİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 170396 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Dairevi Simetri:
Mükemmelliği belirten, çok eski bir sembol olan daire, dairevi simetriğin esasini teşkil eder. Bu sekle misal olarak gezegenlerin, daireye yakin bir yörüngeyle günesin etrafında dönmesini gösterebiliriz. Birçok çiçekler ve deniz mahlûkları da, dairevi bir şekilde canlının merkezinden her yönde gelişme göstererek büyürler. Daireyi üç buutlu olarak ele alırsak küre meydana gelir. Dünyamızın sekli ve suyun serbest bir durumdan su damlacığı sekline gelmesi misal olarak gösterilebilir.
Bilateral Simetri:
Tabiatta en çok rastlanan simetrik sekil, bilateral simetridir. (iki taraflı simetri sekli) Mahlûkatın büyük bir kısmında (bitkilerde, hayvanlarda ve insanlarda) canlının gelişme yönünde tam ortadan bir çizgi çektiğimizde, iki tarafın birbirinin aynisi olduğu göze çarpar. Bu tip simetriye bilateral simetri denir. Merkezi bir noktadan her yönde gelişme özelliğine sahip olan kürevî organizmalardan farklı olarak bilateral organizmalarda canlı, ekseriyetle tek yönde gelişme gösterir.
Bir haritadan bakıldığında, bilateral simetri nehirlerin ve onlara dökülen kolların meydana getirdiği sekilerde de görülür. Bu sekiler bir yaprağın damarlarını andırır. Buna rağmen nehir sistemlerinde görülen simetri, hiç bir zaman canlılardaki gibi mükemmel değildir.
Poligonal Simetri:
Çok kenarlı geometrik sekiler, tabiat- ta çok az olarak tahmin edilmekte ise de aslında o kadar nadir değildir. Bu sekiler ekseriyetle cansızlarda, (mesela kristallerde) bitkiler, böcekler ve sürüngenlerde görülür. Hayvanlarda Poligonal sekiler, pul kabarık bir tarzda toplu vaziyette deri üzerinde görülürler. Vücudu pullarla kaplı hayvanlar fazla hareket kabiliyetine sahip olmamakla beraber sık değiştirdikleri derileri ile kendilerini bulundukları zeminin rengine uydurup, gözden kaçmakta ve bu şekilde kendilerini düşmandan rahatlıkla koruyabilmektedirler. Hayvanlarda Poligonal sekiler, pul kabarık bir tarzda toplu vaziyette deri üzerinde görülürler. Vücudu pullarla kaplı hayvanlar fazla h...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.