abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders raşe tamirat damga vergisi defteri kalemşor sırma saç avrupa jeolojisi zorunluk boş olmak örneklem sora sora işletme stajları hazırda hayvanların faydaları sosyal bilimler liseleri dizilerin limiti çerkezistan eğitim sorunları manometre kimya soru bankası muhasebeci kıl gibi akdeniz hayvanları çekememe su baskını zeytinyağı çin atatürk ün sporla ilgili sözleri mermer pazarı islam öncesi türk edebiyatı bolu halk sairi ile kalem sairi rumlar tarafından kurulan zararlı cemiyetler kinetik enerji federe ithalat ve ihracat gazi üniversitesi fraksiyon refik halid karay gurbet hikayeleri orta anadolu outdoor reklam grup çalışması ve özellikleri horon 16 bağımsız türk devleti baba özlemi kilit in özeti yabancılık muvazaalı ermek film incelemeleri pasaj kavas mürtefi altı ok sınav less hem su hem de karada yaşayan hayvanlar laminasyon haydi tuz nedir atatürk ve kültür üniversiteler otluk 2. dönem türk edebiyatı lozan ant maddelerini açıkla atatürk uluslararası ilişkiler firavun resimleri atatürk inkilapları öncesi ve sonrası tenor neskafe finans matematiği hafakan analog santral doğum video reze nötrleme galvaniz direkler nebatat alt bölüm çala kürek genetik algoritmalar müçtehit bükük 19 mayıs piyesleri ayrımsal damıtma dost düşman fena bulmak doğal taş anaerkil türkiyede demiryolları ehliyet sınav soruları repertuar ısının iletim yolları sermayeli kalıplama türklerde devletin doğuşu gazların özellikleri edö kareleme devletçilik çanakkale şiiri tema yabanıllık


ATATÜRK ŞİİRLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 2 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 171524 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ATAM MARŞI
Koro
Omuz omuza kilitlenmişiz
Kartallarla sohbetimiz berdevam
Yalnız Mustafa Kemal’e geçit vermişiz
O, milleti kurmaya giden adam
Atatürk
Sahili takip ede ede evvela Sinop’a geldik.Kasabaya çıktım.Oradakiler ile konuşarak, Samsun’a kolaylıkla gidilebilecek yol olup olmadığını soruşturdum.Ne yazık ki yokmuş.tekrar Bandırma Vapuru’na bindik.
(müzik)
Koro
Bir gemi yanaştı Samsun’a sabaha karşı
Selam durdu kayığı, çaparı, takası
Selam durdu tayfası,
Samsun limanına bu gemiden atılan demir değil
Sarılan anayurda
Kemal Paşa’nın kollarıydı.
Erkek
Bu vatan kimin?
(müzik)
Koro
Bu vatan toprağın kara bağrında
Sıra dağlar gibi duranlarındır
Bir tarih boyunca onun uğrunda
Kendini tarihe verenlerindir.
Atatürk
Tarih bir milletin kanını, hakkını, varlığını, hiçbir zaman, inkar edemez.Bunun için vatanımız ve milletimiz Aleyhinde verilen hükümler ve kanaatler iflasa mahkumdur.
(müzik)
Koro
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır
Toprak eğer üstünde ölen varsa vatandır,
Ak günlerde gözyaşımı silerim.
Kara taşla bıçağımı bilerim,
Vatanım için yücelikler dilerim.
Bu dünyada kimse kalmaz, giderim
Koro
Sağ olasın Gazi Paşa’m
Yolun Sivas’tan Ankara’ya
Hep hep ardındayız.
Vatanca şahlandık atlı ve yaya.

Atatürk
Biz milli sınırlarımız içinde hür ve bağımsız yaşamaktan başka bir şey istemiyoruz.
(marş)
Erkek
Ve Dumlupınar’da Sakarya’da
Yaman oldu hesabın ödenmesi
Bir savaş ki görülmemiş dünyada
Kız
Bir savaş ki yangınlarla alev alev
Ağardı vatanın dört yanı
Bir savaş ki yüz geri attı düşmanı
Koro
Biz biliriz bizim işlerimizi
İşimiz kimseden sorulmamıştır.
Kılıçla, mızrakla, topla, tüfekle
Başımız irkere eğilmemiştir.
Atatürk
Memleketimizde bulunan düşmanları silah kuvvetiyle çıkarmadıkça, çıkabilecek mevcudiyet ve kudret-i milliyemizi fiilen ispat etmedikçe, diplomasi sahasında ümide kapılmanın caiz olmadığı hakkındaki kanaatimiz kat’idir.
Kız
Tepelerim vardı benim. Toprak yığını
O bastı ayağını da...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.