abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders bahriyeli barbaros hayrettin paşa fantom ayıkmak daha da anayasamızda yer alan sosyal haklar hikayeler değerlendirme ve kayıt tutma sosyal sigorta ac motor hız kontrol uygulamaları pire kıldırma metil etil keton deney tüpü lise giriş sınavı soruları kum fırtınası yer kabuğu nelerden oluşur beslenme şekillerine göre canlılar oyuntu tez proje heykel lve mesleki rehberlik floresan ödünlü debbağ sayım amish internet medyası kitap ciltleme itidalli küçümseme sürünceme atatürkün bilim ile ilgili sözleri nevaziş eğitim teknolojileri bağ fiil ses nasıl yayılır iran mitolojisi kadınsız cumhuriyet ile gelen yenilikler ses yansıması himen başkalaşım geçiren hayvanlar bölgeler haritası atatürk ve kültür insan ve canlı faullü itfaiye eşeysel hücreler iki yıl okul tatil geleneksel sanatlarımız harfli ifadelerde dört işlem cumalıkızık arşimed zekat imaj gübre ingilizce davet adli sicil belgesi gaziantep elmalık tekstil boya makineleri açısal hür dünya ve kara batı sitesi aile sirketleri 1. sınıf tacirler veri tabani ate bir köşeye koymak arçelik +organizasyon yapısı atatürk anı japon kültürü şanzıman iş makinaları staj 5. henry andorra öpüşme solucanlar bergama krallığı tekbencilik mezraa promotion aksiyon esire orijinal suç olmak 6. sınıf ders planı alternatif elektrik sendika desi küresel ayna üreme sistemindeki hormonlar tembellik skandiyum iskandil basın yayın


KİŞİ HAK VE HÜRRİYETLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : RTF Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 171823 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Giriş
Yeniden Müdafaa-i Hukuk’un düşüncede, tutum ve davranışta ve eylemde varlık nedeni kişi hak ve hürriyetleridir.
Atatürkçü Düşünce Doğrultusunda Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin görevi, kişi hak ve hürriyetlerini her türlü iç ve dış tehdide karşı korumak, savunmak ve geliştirmektir. Bu hak ve hürriyetlere çıkarları, siyasî beklentileri için göz diken, etkisiz kılıp, yok etmeye çalışan çeşitli bağnazlıklarla, tutuculukla, kökleri dışarda olan hürriyet bezirgânlarıyla, cehaletle mücadele etmek, halkımızın uyanık ve duyarlı tutulmasını sağlayacak aydınlatma ve irşad faaliyetlerinde bulunmak Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin vazgeçilemez yükümlülüğüdür.
Anadolu Türk Toplumu çağdaş hak ve hürriyetlere, bunları kendisine veren buyruklar ve kanunlarla, sınıf kavga ve çatışmalarıyla değil, insanlık tarihinde örneği görülmeyen mücadelelerden, kanlı boğuşmalardan, binlerce şehit ve gazinin kanlarına mal olan muharebelerden sonra sahip olabilmiştir. Yüce Atatürk bu durumu 1930 yılında: “Türk baskı ve esaret zincirlerini parçalayabilmek için iç ve dış düşmanlar karşısında hayatını ve tüm varlığını ortaya koymuş, çok kanlı ve tehlikeli mücadelelere girmiş, sayısız özverilere katlanmış, başarılı olmuş ve ancak bunlardan sonra hak ve hürriyetlerine sahip olabilmiştir...” şeklinde açıklanmaktadır. Atatürk’e göre; “Hürriyet, Türk’ün hayatıdır.”
İlkeler
Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin kişi hak ve hürriyetleri konusunda bağlı olduğu ilkeler şunlardır:
1- Kişi hak ve hürriyetleri kutsaldır ve dokunulmazdır. Bu kutsallık ve dokunulmazlık nitelikleri, Anayasa ve yasa kurallarından, evrensel bildirgelerden, ulusal ve uluslararası sözleşme ve andlaşmalardan önce kişinin vicdanında ve şuurunda yer bulmalıdır. Açıklanan nitelikleriyle kişi hak ve hürriyetlerinin toplumda, ulusal ve uluslararası ilişkilerde uygulamaya yansıması herşeyden önce bir eğitim, toplumsal gelişme ve dayanışma, bilgi ve teknoloji üretme sorunudur.
2- Kişi hak ve hürriyetleri hayat tarzımızın te...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.