abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yarı mamul tepik ölçme aleti çelik yorulma deneyi okutturma sığınmak batı edebiyatı İğdir kapitalist anne fine art arda malzeme yönetimi sosyal toplumun tarihçesi cumhur başkanları faktör piyasaları kramp iktisat sanat nedir tartışma ömer alpaslan yeryüzünde görülen iklim tipleri bir destandır çanakkale ödemeler bilançosu puan hesaplama totoliter nebze mako unigraphics idrar zoru torna tezgahı yad eller ekosistemi 5. sınıf performans ödevleri dış borçlar ve ekonomik etkileri çözelti telefon pazarlama oyun teorisi ıstaka pat sat fotoğraf makinası tekinsiz geri tepme çise kurk yusuf has hacib permütasyon ve olasılık kant kaslarımız mezhep canlılar için madde ve enerji milletvekili şeçimi açıköğretim kayıt tapulamak kurumsallaşma süreci fen ve teknoloji dış ticarette pazarlama stratejileri suvarım yugoslavya helme matrisler eğik koni apolet jenerik geleneksel maliyetleme ve teknolojik gelişmelerin maliyetlere etkisi yağımsı dünyadaki denizler ısıtış düzeltmek dondurmak çoban çeşmesi şuurlaşma yiyip bitirmek bilgisayarın kullanım amaçları kasa fişi emirlik ramazan bayramı arktik atatürk ilkeleri soruları atatürkün öz geçmişi geometrik şekilleri kim buldu yerilme html staj tarih çağları kurbağalama ham petrolü geçilmemek beden eğitimi nükleer enerji evlek maket nedir onarımcı dövüş yatırım analizi ortada kristal yelkenli taka cek nedir ipek yolu ressam turgut kuru razı etmek


KİŞİ HAK VE HÜRRİYETLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : RTF Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 171823 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Giriş
Yeniden Müdafaa-i Hukuk’un düşüncede, tutum ve davranışta ve eylemde varlık nedeni kişi hak ve hürriyetleridir.
Atatürkçü Düşünce Doğrultusunda Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin görevi, kişi hak ve hürriyetlerini her türlü iç ve dış tehdide karşı korumak, savunmak ve geliştirmektir. Bu hak ve hürriyetlere çıkarları, siyasî beklentileri için göz diken, etkisiz kılıp, yok etmeye çalışan çeşitli bağnazlıklarla, tutuculukla, kökleri dışarda olan hürriyet bezirgânlarıyla, cehaletle mücadele etmek, halkımızın uyanık ve duyarlı tutulmasını sağlayacak aydınlatma ve irşad faaliyetlerinde bulunmak Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin vazgeçilemez yükümlülüğüdür.
Anadolu Türk Toplumu çağdaş hak ve hürriyetlere, bunları kendisine veren buyruklar ve kanunlarla, sınıf kavga ve çatışmalarıyla değil, insanlık tarihinde örneği görülmeyen mücadelelerden, kanlı boğuşmalardan, binlerce şehit ve gazinin kanlarına mal olan muharebelerden sonra sahip olabilmiştir. Yüce Atatürk bu durumu 1930 yılında: “Türk baskı ve esaret zincirlerini parçalayabilmek için iç ve dış düşmanlar karşısında hayatını ve tüm varlığını ortaya koymuş, çok kanlı ve tehlikeli mücadelelere girmiş, sayısız özverilere katlanmış, başarılı olmuş ve ancak bunlardan sonra hak ve hürriyetlerine sahip olabilmiştir...” şeklinde açıklanmaktadır. Atatürk’e göre; “Hürriyet, Türk’ün hayatıdır.”
İlkeler
Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin kişi hak ve hürriyetleri konusunda bağlı olduğu ilkeler şunlardır:
1- Kişi hak ve hürriyetleri kutsaldır ve dokunulmazdır. Bu kutsallık ve dokunulmazlık nitelikleri, Anayasa ve yasa kurallarından, evrensel bildirgelerden, ulusal ve uluslararası sözleşme ve andlaşmalardan önce kişinin vicdanında ve şuurunda yer bulmalıdır. Açıklanan nitelikleriyle kişi hak ve hürriyetlerinin toplumda, ulusal ve uluslararası ilişkilerde uygulamaya yansıması herşeyden önce bir eğitim, toplumsal gelişme ve dayanışma, bilgi ve teknoloji üretme sorunudur.
2- Kişi hak ve hürriyetleri hayat tarzımızın te...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.