abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders dış kredi konu tarama testleri felsefe sorular müzik çalgıları taşımak hidrolik eyleyiciler gönye yapımı tavla atmak mum gibi 6. sınıf ders planı ılgım tolerans işaretleri icazet terk ketku afacanlar çetesi ipek ongun 22000 akademi alt yüklenici yunus emre ve türkçe yedi meşaleciler dosyaları kaldırma ogretici metin arıcılık atatürkçülük ilgili resimler pis bıyık müsrif kavram haritası kortizon yozgat lisesi doğruda açılar izmirin turistik yerleri gezi yazısı özet tarihi romanlar dilim atılmak sır boya azonal toprak boşanma davaları milletçe altındağ freud sigmund ısı makinları entübasyon kişilik çatışması zorunlu ateş elektrik iletir 14 atatürk dönemine ait kıyafetler istanbul toprak tipi experiment assembly esirgenme madde ve özellikler soru sağmak müzik eğitimi 1933-1938 kalkınma planları türkçe almanca teknik terimler sözlüğü bilecik tahta göğüs uzayda neler var uzmanlığı marka pal sokağı çocukları özet yağı beceri öğrenimi sarig kemik sistemi npn tipi transistörün sembolü pet 190 bir kesrin bütünü bir bütünün kesri askeri muayene ses aygıtı tel kafes biyomolekül balzac cihetiyle çokgen soruları sade suya pal sokağı çocukları malzeme nedir fundalık makina staj dosyası imamet ölü salı polemik cocuk ve ataturk harf atmak koleksiyon hastanelerde finans bölümü gap projesi ile bilgi yayan yugoslavya kimya soruları büyüme plağı küt küt güneş pili bogazlarımız acı su


KİŞİ HAK VE HÜRRİYETLERİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : RTF Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 171823 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Giriş
Yeniden Müdafaa-i Hukuk’un düşüncede, tutum ve davranışta ve eylemde varlık nedeni kişi hak ve hürriyetleridir.
Atatürkçü Düşünce Doğrultusunda Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin görevi, kişi hak ve hürriyetlerini her türlü iç ve dış tehdide karşı korumak, savunmak ve geliştirmektir. Bu hak ve hürriyetlere çıkarları, siyasî beklentileri için göz diken, etkisiz kılıp, yok etmeye çalışan çeşitli bağnazlıklarla, tutuculukla, kökleri dışarda olan hürriyet bezirgânlarıyla, cehaletle mücadele etmek, halkımızın uyanık ve duyarlı tutulmasını sağlayacak aydınlatma ve irşad faaliyetlerinde bulunmak Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin vazgeçilemez yükümlülüğüdür.
Anadolu Türk Toplumu çağdaş hak ve hürriyetlere, bunları kendisine veren buyruklar ve kanunlarla, sınıf kavga ve çatışmalarıyla değil, insanlık tarihinde örneği görülmeyen mücadelelerden, kanlı boğuşmalardan, binlerce şehit ve gazinin kanlarına mal olan muharebelerden sonra sahip olabilmiştir. Yüce Atatürk bu durumu 1930 yılında: “Türk baskı ve esaret zincirlerini parçalayabilmek için iç ve dış düşmanlar karşısında hayatını ve tüm varlığını ortaya koymuş, çok kanlı ve tehlikeli mücadelelere girmiş, sayısız özverilere katlanmış, başarılı olmuş ve ancak bunlardan sonra hak ve hürriyetlerine sahip olabilmiştir...” şeklinde açıklanmaktadır. Atatürk’e göre; “Hürriyet, Türk’ün hayatıdır.”
İlkeler
Yeniden Müdafaa-i Hukuk Hareketi’nin kişi hak ve hürriyetleri konusunda bağlı olduğu ilkeler şunlardır:
1- Kişi hak ve hürriyetleri kutsaldır ve dokunulmazdır. Bu kutsallık ve dokunulmazlık nitelikleri, Anayasa ve yasa kurallarından, evrensel bildirgelerden, ulusal ve uluslararası sözleşme ve andlaşmalardan önce kişinin vicdanında ve şuurunda yer bulmalıdır. Açıklanan nitelikleriyle kişi hak ve hürriyetlerinin toplumda, ulusal ve uluslararası ilişkilerde uygulamaya yansıması herşeyden önce bir eğitim, toplumsal gelişme ve dayanışma, bilgi ve teknoloji üretme sorunudur.
2- Kişi hak ve hürriyetleri hayat tarzımızın te...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.