abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders garplılaşma diri örtü kargaşalık düzenlemeci lgs 2005 yakı otu ab uyum yasaları egitsel oyun spekülâtif duvar boşlukları kapı pencereler elementlerin sınıflandırılması islamın bilime verdiği önem yoksun olmak aktarış harmanlama makineleri havut agaçlar ayakta ölür gırç gırç naylon dağ isimleri tilki ile karga üretim nedir beydeba esnek ve esnek olmayan çarpışmalar biyolojik gelişmeler yamuk atatürk soyu tay tay türk ilişkileri elektrik şebeke tesisleri paşa çayı ısıyı etkileyen faktörler hint kültürü anadoluda kurulan ilk beylikler ototrof selahattin eyyubi 10.sınıflar ciltleme teknikleri çatal ve tampon mastarlar bir bilim adamının romanı özet ahmaklık düşünme becerileri 1997 öys soruları kayık c c++ abecesel ilgisizlik Hurufî gölet ayaklanmak çelme yaşlara göre eğitim psikolojisi beydabanın eserlerı ekmeğin öyküsü temel matematik notlari fen ve teknoloji programı incelenmesi besin zinciri resmi telefonun tarihi solunum sistemini korumak eğrilme imha ateşi 1.meşrutiyet neden kaldırıldı kelimeler yaşam döngüsü salça taş bilimi dejenerelik telefonun tarihcesi faktoriyel sayılar kafa dengi atatürk dil ve edebiyatla ilgili görüşleri geçmişten günümüze ulaşım 2005 oks sonuçları danis terazi yapımı bağıllık urgan bal arısı münazara örnekleri vw linking verbs atatürk ile ilgili sunum melekler ve şeytanlar vekaletname bozuluş crm ve merinos koyunu avrupada türklerin yaşadıkları yerler ergen kablosuz dect telefon düğüm gerilimleri içtihat alkan kamusal oldu tümevarım metaller ve ametaller ağacın önemi yunan giysi


CADI - HÜSEYİN RAHMİ GÜRPINAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 172181 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KİTABIN ADI: CADI
KİTABIN YAZARI: HÜSEYİN RAHMİ GÜRPINAR
YAYINEVİ VE ADRESİ: Özgür Yayınları Ankara Cad. 31/2 Cağaloğlu-istanbul.
BASIM YILI: Altıncı Basım/ Ekim 1996
KİTABIN KONUSU: Binnaz Hanım, öldükten sonra dirilerek, ölümünden sonra hemen evlenen kocası Naşit Nefi Efendi’ye yaşamı zehir eder.
KİTABIN ANA FİKRİ: Hüseyin Rahmi’nin, metafizik bir polisiye biçiminde başlayan ,sonunda olayı akılcı bir çözüme bağlayan Cadı romanında, evlilik kurumu kadar, metafizik dünya görüşüde eleştirilmektedir.
KİTAPTAKİ OLAYLARIN VE ŞAHISLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ:
Eser batıl şeylere inan ve bir takım fantastik unsurların etkisinde kalan tipleri, ruhçuluk ve bu nedenle ruhçuluğa inan kimselerin geçirdikleri sarsıntıları konu almaktadır.
ŞAHISLAR:
Naşit Nefi Efendi: Kalem müdürü olarak hali vakti yerinde bir İstanbul beyefendisi.
Binnaz Hanım: Naşit Nefi Efendinin eceliyle ölen ilk eşi. Ruhlar aleminden yalıya ziyaretleri yaptığı sanılan cadı.
Şükriye Hanım: Bir kaza sonucu yalının bahçesinde ölen Naşit Nefi Efendi’nin ikinci eşinden sonraki eşi.
İrfan Kadın:Yalının emektar hizmetçisi.
Gülendam: Çocukların bakıcısı.
Nesip İle Ragibe: Naşit Efendi’nin ilk karısından olan çocukları.
Fikriye Hanım: Naşit Efendini dördüncü eş adayı. Tek çocuklu taze dul.
Emine Hanım: Eşi öldükten sonra evine yerleştiği dayısının eşi.
Aramdi Hanım: Yan yalının sahibi Binnaz’ın ölmeden önceki en iyi arkadaşı.
Kadir Bey: Aramdil Hanım’ın büyük oğlu. Esrarı açıklığa kavuşturan kişi.

KİTAP HAKKINDAKİ ŞAHSİ GÖRÜŞLER:
Kitapta metafizik ve karmaşık bir olay üzerinde durulmasına rağmen genelde toplum üzerideki tahliller dikkati çekmekte. Bununla birlikte bu tahliler okuyucuyu esas konudan uzaklaştırıp bu tahlilere yöneltmekte.Bundan dolayı esas olaylar,gerilim,akış bir anda durağanlaşmakta okuyucuyla konu arasındaki etkileşim kesilmektedir.
Kitapta yazar, akılcı çözümün dışına çıkmamış kitabıda akılcı bir çözümle bitirmiştir. Kitap tahlilleri,olayları değerlendiri...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.