abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gaye 140 30 09 ingilizce günlük konuşma dil klasik pazarlama 23 nisan nedir marjlı atatürkün kronolojik hayatı halka açık şirketlerde muhasebe yay kolu gazoz şad olmak edebiyat ve bilim ilişkisi meslek ve liseler yalama yazı balıkçılık dünyada konuşulan diller kabarcık bilgisayarin yararlari ve zararlari gangster perdeli bilgisayar tarihi ağaçkakan bedbin olmak bilgisayar donanım stajı takbih bulgaristan iklim iç dünya Adana kebabı ses ve duyma stratejik planlam süreci volfram arka yüz yalaz killi toprak nedir organ nakli radyoaktiflik ve tıp maket planları nevale giydirme cephe sevici elektroskop yapımı yerkabuğu gelişim ve öğrenme karadenizin tuzluluk oranı izam etmek bilgisayar ve temel bileşimleri rijitlik merkezi kayağan makina mukavemet yugoslavya siyenit hayfa aşinalık kooparatif kolu uruguay hizmet anlaşması proses akış şeması bin yaşa! eksi sayı gök ekseni kişiler arası ilişkiler aktüalite tanımlık elektromanyetik spektrum yöntem nedir enflasyon oranları kara yolları genel müdürlüğü oleik asit satış yapmak ılgaz türküsü 1933 olgucu kaynak teknolojisi vurgu uzunluğu modelhane pop art tutumlu olmak atatürk ve çocuklara verdiği önem halkla ilişkiler nedir tohumlama spartacüs fanuc freze 1204 notaların anlamı sıhriyet bilgisayar donanım staj raporu şemsî isi humma agaçtan kitap nasıl oluşur inşaat ve inşaatlarda kullanılan malzemeler görünmek mesire fiberglas sorulmak kalsiyum karbonat davranış bilimlerine giriş dört ayak diz dize keyfetme


İKİNCİ DERECE BİR BİLİNMEYENLİ DENKLEMLER ( QUADRATİK DENKLEMLER)


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 17333 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İKİNCİ DERECE BİR BİLİNMEYENLİ DENKLEMLER ( QUADRATİK DENKLEMLER) ☺DERECE NEDİR? Bir harfli ifadede en büyük kuvvet bu ifadenin derecesini verir. X2Y3 → 3. derece -7X5 + 6Y4 → 5. derece 2X4Y2 + 3z → 3 bilinmeyenli ve 4. derece -X Y3 - 6x5 → 2 bilinmeyenli ve 5. derece ☺2.DERECE denklem NEDİR? İkinci derece bir bilinmeyenli denklemler ax2 + bx + c = 0 şeklindedir. Burada a , b ve c sayıları reel sayıdır. a sayısı sıfırdan farklı olmalıdır. Çünkü a = 0 olursa denklem bx + c = 0 şekline dönüşür ve birinci derece denklem olur. ☺KÖK NEDİR? Denklemin gösterdiği eşitliği sağlayan sayılara denklemin çözümü ( kök )denir. Örneğin 1 ve 2 sayıları x2 - 3x + 2 = 0 denkleminin kökleridir. Çünkü denklemde x yerine bu sayıları koyarsak : x = 1 için 12 - 3.1 + 2 = 0 x = 2 için 22 - 3.2 + 2 = 0 denklemin gösterdiği eşitlik gerçeklenir. Fakat x = 3 sayısı bu denklemin bir kökü değildir. x = 3 için 32 - 3.3 + 2 = 0 2 ≠ 0 Denklemin gösterdiği eşitlik x = 3 için doğru değildir. Bir denklemin en fazla derecesi kadar reel kökü olabilir. Bunun sonucu olarak ikinci derece denklemin en fazla 2 tane reel kökü vardır. ☺KÖKLERİ NASIL BULURUZ? 1. Denklem çarpanlarına ayrılabiliyorsa her bir çarpanın kökünü buluruz. Örneğin x2 - 4x + 3 = 0 denkleminin köklerini bulalım. (x - 1 )(x - 3) = 0 Denklemin kökleri x = 1 ve x = 3 dür. Çözüm kümesini Ç = { 1 , 3 } şeklinde yazarız. Örnek : 2x2 + 5x - 3 = 0 denkleminin köklerini bulalım. Denklemin kökleri x = 1/2 ve x = - 3 dür. Çözüm kümesini Ç = { 1/2 , -3 } şeklinde yazarız. Örnek : y4 - y2 + 1 = 0 denkleminin köklerini bulalım. y2 = 1 için y = ± 1 olur. ... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.