abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders kara ve deniz mantığın konusu sanatta ritim devasız bir cinayet romanı saklambaç thomas hardy yağların beslenmedeki önemi anjiyografi konsolide 9. sınıf fizik konusu kemik hastalıkları şişlik delphide ağ takimetre boya fabrikası kapalı hava açık lise çıkmış sorular atomun kan davası ölçülü basınçlı kaplar mütevazin antlı mukallit ermenistan mezheplerin ortaya çıkış nedenleri aptal olmak lümen uzak ülke naat anlaşmalı pazarlama retorik deri solunumu yapan canlılar banco tercih etmek para çoğaltanı göz aşinalığı doktorun görevleri hava sıcaklığı görüşme teknikleri analizci hepiniz cd rom nedir fuzuli resimleri Afrikalı pastor hayati fışkırık hücre modeli 1 m³ kaç litre su eder mantar hayvanı 29 ekim kompozisyon örnekleri akmak risk yönetimi özleyiş taş bilimi g.t.i.p 10 kasım resimleri bomba milli kültür ısıcak 0344 kabaca şemail açılı gönye kesme makinesi doğacılık dişli çarklarda aşınma son osmanlı padişahı görüntü işlem erinç 1943 olayları ertanlar pota vatan yahut silistire müfettiş banka adalet ağaoğlu kitabı tel halat darbeci 4. sınıf ısınma düze inmek bilimle ilgili sorular temelsiz kıyafet resimleri duyumsal uyum faruk nafız çamlıbel deli ırmak demokratik cumhuriyet serüvenci akşehir klasik mekanik eğleme ifa akü nedir sağlıklı kalmak hegomonya saldırıcılık ekran çeşitleri avutulma sünnet ile kuran arasındaki ilişki


İKİNCİ DERECE BİR BİLİNMEYENLİ DENKLEMLER ( QUADRATİK DENKLEMLER)


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 17333 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

İKİNCİ DERECE BİR BİLİNMEYENLİ DENKLEMLER ( QUADRATİK DENKLEMLER) ☺DERECE NEDİR? Bir harfli ifadede en büyük kuvvet bu ifadenin derecesini verir. X2Y3 → 3. derece -7X5 + 6Y4 → 5. derece 2X4Y2 + 3z → 3 bilinmeyenli ve 4. derece -X Y3 - 6x5 → 2 bilinmeyenli ve 5. derece ☺2.DERECE denklem NEDİR? İkinci derece bir bilinmeyenli denklemler ax2 + bx + c = 0 şeklindedir. Burada a , b ve c sayıları reel sayıdır. a sayısı sıfırdan farklı olmalıdır. Çünkü a = 0 olursa denklem bx + c = 0 şekline dönüşür ve birinci derece denklem olur. ☺KÖK NEDİR? Denklemin gösterdiği eşitliği sağlayan sayılara denklemin çözümü ( kök )denir. Örneğin 1 ve 2 sayıları x2 - 3x + 2 = 0 denkleminin kökleridir. Çünkü denklemde x yerine bu sayıları koyarsak : x = 1 için 12 - 3.1 + 2 = 0 x = 2 için 22 - 3.2 + 2 = 0 denklemin gösterdiği eşitlik gerçeklenir. Fakat x = 3 sayısı bu denklemin bir kökü değildir. x = 3 için 32 - 3.3 + 2 = 0 2 ≠ 0 Denklemin gösterdiği eşitlik x = 3 için doğru değildir. Bir denklemin en fazla derecesi kadar reel kökü olabilir. Bunun sonucu olarak ikinci derece denklemin en fazla 2 tane reel kökü vardır. ☺KÖKLERİ NASIL BULURUZ? 1. Denklem çarpanlarına ayrılabiliyorsa her bir çarpanın kökünü buluruz. Örneğin x2 - 4x + 3 = 0 denkleminin köklerini bulalım. (x - 1 )(x - 3) = 0 Denklemin kökleri x = 1 ve x = 3 dür. Çözüm kümesini Ç = { 1 , 3 } şeklinde yazarız. Örnek : 2x2 + 5x - 3 = 0 denkleminin köklerini bulalım. Denklemin kökleri x = 1/2 ve x = - 3 dür. Çözüm kümesini Ç = { 1/2 , -3 } şeklinde yazarız. Örnek : y4 - y2 + 1 = 0 denkleminin köklerini bulalım. y2 = 1 için y = ± 1 olur. ... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.