abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders ses ile ilgili meslekler öğretimde planlama ve değerlendirme lisanslama sevi arka sokaklar peri oyunu bütünleşik pazarlama iletişimi newton hareket kanunu bulaşıcı hastalıklar insan modeli nazal canlılarda başkalaşım sütnine pırıldama 6. sınıf organeller muhakemetül lugateyn yönetimi destekleyici fonksiyonlar sorgulama faydacı sağlığında bilişim nedir traverten finalist urfa hac insan üzerindeki etkileri Ruslaştırma tensil izolasyon algler kelebek otu dünyada jeolojik zamanlar bayrağımızın anlam ve önemi tes çöz doğumlu tal süper çimento desen uygulama yöntemi çivileme çamur açma makineleri endüstri devrimi lozan antlaşması haritası yıldız üçgen şeması gümül omça ad yapmak alkoller ve eterler akarsu çeşitleri bitkilerin geleceği deneyler staj sekreter photoshop soruları kavurmalık tekelleşme bakım kolaylığı sağlayan terbiye işlemleri işitme engelli gece kulübü metin 5 kişilik edebi topluluk akciger turkiyedeki dogal anitlar didaktik termodinamik 2 işletme diploma örneği gemicilik açı ile ilgili sunum organlarımızın yerleri ıştır yeryüzünde görülen iklim tipleri solidwork madam curie gazneli devleti savaşları islenme matematik testi yüksekten uçmak secret 6, sınıf test kül tigin abidesi türkiyenin yeraltı kaynakları boolean cebir patlatma gen teknolojisi hücre biyolojisi tescilli standart ve kriter nedir dışa dönüklük eşofman gecikilme pervane hürle 8. sınıf günlük plan örnekleri değer akış analizi erişkinlik ağız dil sindirim nakliyeci asfalt yol likidasyon sicil otolit yarma saldırısı


ELEK ANALİZİ (GRANÜLOMETRİ) DENEİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 17352 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

1. Elek Analizi (Granülometri) Deneyi Granülometri deneyi veya elek analizi birbirini izleyen şu üç işlem sonucu yapılır: • Numunenin Alınması Deney tamamen kuru numuneler üzerinde yapılır. Agrega rutubetli ise etüvde kurutulduktan sonra deneye tabi tutulur. Kum ve çakıl yığınının etek ve tepe kısmından numune alınmamasına dikkat edilmelidir. Yığının orta seviyesinden alınan numune en iyi şekilde agregayı temsil eder. Deney için alınacak malzeme miktarı çok önemlidir. Taneler büyüdükçe granülometri bileşim gerçek durumuna kabil olduğu kadar yaklaşması için daha fazla miktarda malzeme üzerinde deney yapmak lazımdır. • Eleme İşlemi Gerekli koşulları yerine getiren numune,boyutu en büyük olan elek üstüne konur ve elemeye başlanır. Elekten geçenler boyutu en büyük olan elek üstünde toplanır ve bu elekten elenir. Genel olarak eleme işe özel eleme makinaları ile yapılmaktadır. Bu amaçla bir seri elek en küçük boyuttan başlayarak sıra ile üst üste geçirilir. En üste bulunan en büyük boyutlu elek üzerine numune konulduktan sonra elek takımı makineye yerleştirilir. Makinenin meydana getirdiği sarsıntı ve sarsma hareketleri sonunda 10-15 dakika içinde eleme işi sona erer. • Tartma İşi Eleme işlemi sonunda her elek üstünde bir miktar malzeme kalmış bulunmaktadır. En büyük boyutlu elek üstünde kalan agrega tartılır. Bu elekten hemen sonra gelen daha küçük boyuttaki elek üstünde kalan bir üst elek üstünde kalana elenerek tartılır ve bu işe sonuna kadar aynı şekilde devam edilir. Bu maksatla 0,1gr. duyarlılıklı bir terazi kullanılması yeterlidir. 2. Tanelerin Biçim Bakımından Kontrolü İri agrega tanelerinin biçimlerinin bu cins malzemelerin karakteristikleri üzerinde gayet önemli etkileri vardır. En uygun biçimli agrega taneleri küre ve küp şeklinde kabul olduğu kadar yaklaşanlardır. Bu şekillerden çok ayrılan elemanlara kusurlu taneler denir. Bir agrega içinde kusurlu malzemenin ne miktarda bulunduğunu anlamak için muhtelif metotlar ileri sürülmüştür. Bunların biri Fransız standardı (AFNOR) da kabul edilen metottur. Burada iri agreganın hacimsel katsayısı denilen hacimsel katsayısı denilen karakteristiği saptanmaktadır. Bir tanenin hacimsel katsayısı şu şekilde tanımlanmaktadır: Burada v tanenin gerçek hacmini (d) bu tanenin muhtelif boyutları arasında en büyük boyutunu göstermektedir. Küre şeklindeki bir tanede (h) 1den ne kadar küçük değer alıyorsa tanenin kusurluk derecesi o kadar büyüktür. Bir iri agrega karışımında kusurlu malzeme hakkında bir fikir edinmek için yukarıdaki tanımlamadan hareket edilir. Agregayı teşkil eden tanelerin hacimsel katsayısının birbirine eşdeğer olduğu kabul edilirse muhtelif taneler için şu denklemleri yazmak kabildir: Bu denklemi şu şekle sokabiliriz: Bu son ifade bir agrega karışımının hacimsel katsayısıdır. Bu karakteristiği saptamak için 250 gr. ağ... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.