abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders cengel dülgerlik mizahi anlatım drama sunum ayan beyan küresel krizler e mail kambiyo senetleri önlük çarşamba silindirin gecmisi yenilikçi ömer seyfettin topuz futbolda takım kurma mikroskobik insan çizimi ingilizce günlük konuşma dil beden eğitimi zümre 31 nasıl sol ayağım açıklamalı özne et sineği birinci ve ikinci derece denklemler simbiyotik ilişkiler les deneme samsun efsanesi bilgisayar öğretmenliği nedir avrupada türk topluluklarının yaşadığı diğer yerler rekombinant dna gülten dayıoğlu kitapları vivaldi ev kadını depo ufak ufak çizikli avrupa merkez bankası sararma bayrağımız ve milli marşımız faydalanmak diksiyon dersleri taşıtların bulunuşu gök bilimci yardım çokgenlerin kenar özellikleri mali tablo analizi gaziantep soğuk şekillendirme osmanli iktisadi çevre temizliği konulu türkiye ekonomisine kit lerin etkisi süreç analizi ve iyileştirme dil ile söylenmiş özdeyişler 7. sınıf yıl sonu rehberlik raporu hacıvat ve karagöz animasyonlar raspa taşı meteorolojinin canlılar üzerindeki etkisi yahudilik masal nedir karşılaştırmalı edebiyat çarpma işlemi matematik kitap inceleme degazör yabanî hafazanallah kan akçesi katlanma türk edebiyatında günlük tabanlı soğuk demir fışkırtmak yatışma ısı sıcaklık öss soruları bitki bilimci keza dival savaş ve barış kitap özeti çıkmalı koylar tahnit metabolit performans göstergesi örnekleri oğlan evi umberto boccioni mukaddesat siroko hayvanlarda üreme kaymakamlık pisagor bağıntısı posta kodları inglizce kitap süslenme 2 bilinmeyenli denklem malzeme yönetimi dış açılar uskur aktörlük enes devletin görevleri


SORULAR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 9 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 17427 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Sorular Soru 1. Uyuşturucu madde bağımlılığının boşanmalar üzerindeki etkilerinin incelediği bir araştırmada bağımsız değişken aşağıdakilerden hangisidir? Boşanmanın uyuşturucu kullanımına etkisi Boşanma oranları Bağımlılık şiddeti Uyuşturucunun kendisi Durumsal farklılıklar Soru 2. İnsanların grup içi davranışlarına ilişkin bilimsel çalışmalar yapan ve bireylerin davranışlarını etkileyen toplumsal güçleri inceleyen bilim dalı aşağıdakilerden hangisidir? Tarih Psikoloji Sosyoloji Sosyal-psikoloji Antropoloji Soru 3. Toplumsal statik ve toplumsal dinamik kavramları hangi Fransız düşünür tarafından ileri sürülmüştür? Montesquieu Durkheim Saint Simon Leplay Comte Soru 4. Bilim adamının; Gerçeğe mümkün olduğu kadar yaklaşmaya çalışması Bulguları aslına uygun şekilde söylemesi İncelediği olayları koşullara uygun şekilde tanımlaması bilimsel araştırma ilkelerinden hangisiyle ilgilidir? Açıklık Nesnellik Sınırlılık Somutluk Doğruluk Soru 5. Aşağıdakilerden hangisi toplumsal yapıyı oluşturan parçalardan biri değildir? Rol Statü Toplumsal sınıf Kişilik Toplumsal kurumlar Soru 6. Mekanize olmuş üretime bağlılık, hayvan gücünün yerini makinaların alması, içten patlamalı motorlar, yatırım ve girişim serbestliği, gelişmiş bir eğitim sistemi, azalan sosyal eşitsizlikler. Yukarıdaki sayılan özellikler aşağıdaki toplum çeşitlerinden hangisine örnek oluşturur? Tarım toplumu Çobanlık toplumu Avcı ve toplayıcı toplım Tarım öncesi toplum Endüstriyel toplum Soru 7. Aşağıdakilerden hangisi madddi kültür öğelerinden birine örnektir? Değerler Ahlak kuralları Araç gereçler İnançlar Gelenekler Soru 8. Kültürün bütün parçalarının herhangi bir biçimde birbirine bağlanmasına ne ad verilir? Kültürel birleşme Kültürel iletişim Kültürel yapı Kültürel ilerleme Kültürel farklılaşma Soru 9. Aşağıdakilerden hangisi toplumsallaşmanın en önemli sonucudur? Kişilik kazanımı Benlik bilinci Kültürel kimlik Politik benlik Aile sorumluluğu Soru 10. Bir kişinin, arkadaşları arasındaki bir sohbette yaptığı espriye arkadaşlarının gülmesi ve bunun sonucunda da bu kişinin katıldığı her sohbette espri yapmaya çalışması aşağıdaki kavramlardan hangisine bir örnektir? Taklit Özdeşim kurma Benlik Rol alma Ayna benlik Soru 11. Aşağıdakilerden hangisi toplumsal bir grup oluşturur? Bilet almak için kuyruk bekleyen insanlar Sinemada film seyreden insanlar Minibüste birlikte seyahat edenler Akademik yaşamda gözlük takan insanlar Saklambaç oynayan arkadaşlar Soru 12. Bireyin içinde bulunduğu toplumun kültürünü öğrenmesi sürecine ne ad verilir? Kişilik süreci Toplumsallaşma Beceri kazanma Grup bilinci süreci Norm süreci Soru 13. Ana, baba, erkek çocuklarla, evlenmemiş kızlar ve evlenen oğulun eş ve çocuklarından oluşan, otoritenin en yaşlı erkekte olduğu aile biçimi aşağıdakilerden hangisidir? Kök aile Çek... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.