abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders süslemek babaca sözel güçlenme edebiyatın sosyoloji ile ilişkisi türkçemizin önemi hazret 16.y.y ekonomik durumu enine kamalar özümlemek atatürk ve sosyal bilgiler bakır ipeği çevreyi kimler kirletiyor han duvarları şiiri rakamların tarihçesi hassas olcme voleybol yeri olmak hall olayı müzikal çok büyük tam sayılar krizalit gıdık reynold sendromu bankamatik gıda makinaları humma ustalaşmak sanılmak yüreğinin götürdüğü yere git futbolda antrenman inklap sosyal gezi planı ortadoğuda petrol presesyon cip topraksız domates strategem soğukluk lüzum formalist ikincil ürün temel elektrik çocuk piyesleri ibraniler diktacılık bellemek spor mal ve hizmetleri delphi icra hamt etmek anton çehov ayı çok okuyan bilir televizyonun ekonomik etkileri insan genom projesi ekosistemde bozulmalar neleri doğurur 1919 ile 1923 arası denizler ve karalar tay atatürkün inkılapları öğle yemeği bilişim sektörü şişmek muavin msn 7. sınıf televizyon izleme kuralları bacı besin maddeleri sayısal yöntemler sinekli bakkal borç sene motorlu taşıt sürüçü sınav soruları sincan uygur tabela sarma evlenmek problem çözme biyolojik çeşitlilik 0496 her derde deva su ilgili sunum kapan duygu barro türk dili ve edebiyatı atatürkün matematik imar etmek açık kontenjan vakıfname teslimiyet doğal sayılarla ilgili sorular riyaziyeci gark safha maliyet yöntemi atom yapısı dispanser aktif filtre ortak yaşam alanlarımız müdüriyet safra pankreas


ÇOCUK VE SPOR


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 175768 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ÇOCUK VE SPOR
Bu bölümde hepimizin en değerli varlığı olan çocuklarımızın ve çocuğun üzerine egzersizin yaptığı etkileri; yetenek ve yetenek seçimi konusunu ve de çocuğun büyüme ve gelişme dönemlerini aktarmaya çalışacağız. Bu genel konularla ilgili daha detaylı bilgileri kaynaklar bölümünden ulaşacağınız kaynaklardan bulabilirsiniz. Bu konularla ilgili sorularınızı da bilgimiz çerçevesinde yanıtlamaya çalışırız.


ÇOCUK ve EGZERSİZ
1-Çocukluk dönemi nedir?


Çocukluk dönemi doğumdan itibaren 11-12 yaşına kadar süren bir zaman kapsar. 0-1 yaş süt çocukluğu, 1-3 yaş küçük çocukluk, 3-6 yaş okul öncesi çağı, 6-10 yaş birinci okul çocuğu çağı, 10-12 yaş ikinci okul çocuğu çağı olarak kabul edilir. Ancak yaşa bağımlı kalmadan , doğumdan itibaren çocuğun, fiziksel, zihinse ve psikolojik gelişimindeki seyrine bakarak cinsel olgunluğa erişmesine kadar olan sürecin çocukluk dönemi olarak ele alınması gerekir. Çünkü , kimi çocuk akranlarına göre, daha erken veya geç gelişebilir.
2-Çocukların egzersize yanıtları nedir?


Çocuklar bilindiği gibi bir gelişme ve büyüme periyodu içindedir. Bu periyotta genç çocukların fizyolojik sistemleri, ağır egzersizlerin getirdiği yükleri karşılayacak düzeyde değildir. Bu güç ancak gelişme çağı sonrası yakalanabilmektedir. Özellikle 12yaşın altındaki çocuklar oldukça yüksek bir sempatik sistem aktivitesine sahiptir. Bu yüzden yüksek bir kalp atım sayısının bulunması ve uzun süren dayanıklılık aktiviteleri onların kapasitelerinin kolaylıkla tükenmesine neden olur. Bu dönemdeki çocukların aerobik güçleri düşüktür. Yeterli oksijen kullanma kapasitesine sahip değillerdir.Çünkü , kalbin bir seferde pompalayabildiği kan miktarı yani kalp atım volümleri düşüktür Ayrıca karbonhidrat depoları da ileri yaşlarınkine oranla daha azdır. Burada bilinmesi gereken puberte (ergenlik ) çağı öncesi beyin, s...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.