abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders iyesi olmak teknoloji yararları dülgerlik lezyon free hand karşılayış matematikde sayılar natürmort müstahdem kırmızı ve siyah mobilya bölümü ortalama fren basıncı tartımlı kavara görev tanımları beydaba masalları insan kaynaklarının planlaması ayak kaloriferci bağ doku atatürkün bütün söylevleri deneyler laboratuvar ekonomik ev bilmeden besinlerin taze tüketimi şase orman ürünleri sarı ırk 11.sınıf konuları angiosperm gymnosperm osmanlı devleti ve bilim atatür bilim ve teknoloji gündüzün mevsimler ve oluşumu mani çanakkale şehitlerine iyi niyet turk ekonomisinin yapisal sorunlari bostan korkuluğu hamur işi düzem beşeri dokusu aöf e sınav krom staj haklı olmak hipotes depremlerin zararları makineleri onarımı islamiyetin doğuşu matematik yıllık planlar alçı şirket türleri jip sıcak sular yarı iletkenler smps münteha büyükbaş hayvan projeleri eksi uç pizza ırgatlık demograf kalın ünlü bırlesıkler milli güvenlik kurulu adison selim ileri 2008 plan çekirdek sonraki iki değişkenli fonksiyon basınçlı döküm milton kaybolmuş cennet batıl inançlar boğdurulma çok sesli pata olmak yasalaşma ölmez asitler,bazlar mavi şist hedef pazar araştırmaları meyve isimleri e hazır giyim binalar ve geometri dikiş domuz gibi canlılar ile grafik soru devlet denetleme kurumu 13. yüzyılda anadolu jeneratör kısımları ihzarî kpss matematik 34 bakışımsız cumhuriyet şiir bilanço analizi mizansen procedure


ESTETİK VE GÜZELLİK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 176033 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

ESTETİK

“Estetik” sözcüğü, yunanca duyum anlamına gelen “aisthesis” sözcüğünden alınmıştır. Güzel fikrini çözümlemek, güzeli oluşturan gizli sırları açığa çıkarmak ve insana haz ve heyecan veren estetik biçimlerin yaratılmasına esas teşkil edebilecek yöntem ve formülleri belirlemek, felsefenin bir kolu olarak gelişen estetik biliminin kapsamı içersinde ele alınır. Her ne kadar bağımsız bir bilim dalı olarak görülse de sosyoloji ve psikoloji bilimlerinin etkilerini taşır. Bu yönüyle estetik bilimi günümüzde sahip olması gereken ifadesinden çok toplumun eğilimi ve etkilenimi doğrultusunda açıklamalar içermektedir. Oysa tartışılmaz yasalarının belirlenebilmesi ve sağlam temellere oturtularak uygulamalı bilimler grubuna alınabilmesi için estetiğin bu bilimlere ait verilerle analiz edilmesi gerekmektedir.

GÜZELİ ARAMAK

Estetik denildiği zaman akla ilk gelen şey olgu anlamında “Güzel” dir. Bu bir oluşum olgusudur. Ona doğal estetik olgu, güzelin doğal halinin olgusu denilmektedir. Bu bir gerçektir. Estetik olgu gerçekliği üzerinde filozoflar düşünceler üretmişler ve bazı estetik kuramları ortaya koymuşlardır.bu estetik kuramlarının ele alınıp irdelenmesi, yani yeni başka sonuçlara gidilmesi, bu sonuçlardan başka düşünsel boyutlar ve onlara bağlı olarak da kuramlar üretilme süreç ve işlemine de sanat Felsefesi denir.

Türkçe Sözlükte; “Güzellik ve güzelliğin insan zihnindeki ve duyularındaki etkilerdir”.
GÜZEL NEDİR

Sanatın konusu güzeldir. Sanat, güzeli yaratma çabasıdır. Estetik sanatın felsefesiyle uğraşırken güzelin tanımını yapmaya çalışır. Konusu güzeldir estetiğin. Güzel ilk çağlardan beri birçok düşünürü uğraştırmış. Tanımını yapmaya itmiştir. Değişik düşünce biçimleriyle eleştirilen güzelin, tam ve ortak bir tanımı yapılamamıştır. Tarihin her döneminde değişik tanımlar yapılmıştır. Çağlar içindeki tartışmalar ortak bir tanım getirmemişse de güzele ilişkin düşüncenin gelişmesini sağlamıştır....
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.