abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders besin zinciri piramiti pliyosen kınamak el yazması daireli akdeniz sanayisi zikzak abd ile türkiye arasındaki giriş ve çıkışlar okul cadde park temizlik ve bakım ak gıda orta doğu ülkeleri kıh doğal kaynaklarımız aof sınav yeri 6.sinif ideal yumuşakça kalpaklılar bitkilerin çimlenmesi karık sağcılık ingilizce günlük konuşma dil yalıtılmak anonim biyoloji yıllık plan şarkikaraağaç higrometre havayı kirleten gazlar birleşik orantı kronik glomerülonefrit 100 turk motıfı yol yol tütün yolu kirlilik göl bilimi bilimle ilgili özdeyişler pamukçuk eğirmen açıkoturum sporla ilgili şiirler beşeri sosyal hareketlilik türkçe özlü sözler iş nedir paralel kenarın iç açıları deniz kirliliğinin sonuçları şerî öss 2005 pazarlama planı gariban allahın varlığı Şor akarsu ekosistemleri stored procedure Felemenkli fiyasko ruşen eşref ünaydın hayatı tarikatlar yaşı benzemesin müzikte hız çarpış 657. madde karbon cahiliyet gereksiz müsavat indirim regrasyon düzlemde vektörler iş tanımı fransa ayıraç eski uygarlıkların kullandığı sayıları sistemleri kubaşık öğrenme ortak yaşam alanlarımız sıfırlamak ekarte 3 ncü büyük tartışma ağzını açmak kimyasal lifler 100 yıl önceki iletişim araçları analitik atatürkün yaptığı yenilikler iletişim sağlık haftası oda boyası tez elden cinsellik bir hilal uğruna çanakkale 3 boyutlu resim nedir ileti metre kup nasil hesaplanir ihbar etmek antrenman bilgisi fransizca yavaşlatılmış hareket depremin oluşu telgraf nasıl yazılır sıvı ölçülerinin önemi çürük boya


HARCAMA HUKUKU DERSİ ÖRNEK OLAYLAR VE ÇÖZÜMÜ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 176185 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

HARCAMA HUKUKU DERSİ ÖRNEK OLAYLAR VE ÇÖZÜMÜ
Soru: Küçük çiftçi A’nın tarlasını kamulaştırma bedeli olan 20 milyar TL. 5 yıl içinde eşit taksitlerle D.S.İ.(Devlet Su İşleri) tarafından ödenecektir. T.C.(Türkiye Cumhuriyeti) Anayasasının 46. maddesine göre değerlendiriniz.
Cevap: Anayasanın 46. maddesine göre küçük çiftçi A’nın kamulaştırma bedeli olan 20 milyar TL.’nin peşin olarak ödenmesi gerekir.
Soru: Stratejik öneme sahip Nomer Çelik Fabrikası, Bakanlar Kurulu Kararıyla hisse senetlerinin nominal değeri üzerinden devletleştirilmiştir. Bu olayı T.C. Anayasasının 47. maddesine göre değerlendiriniz.
Cevap: Anayasanın 47. maddesine göre devletleştirme bedelleri; devletleştirilen kuruluşların gerçek değeri üzerinden yapılır.
Soru: Milletvekili A’ya görevli olduğu İtalya seyahati nedeniyle ödenek ve yolluğunun 4 aylığı önceden ödenmiştir. T.C. Anayasasının 86. maddesine göre değerlendiriniz.
Cevap: Anayasanın 86. maddesine göre ödenek ve yollukların en çok üç aylığı önceden ödenebilir.
Soru: Hükümet savunma harcamalarında 10 trilyonluk artışı öngören bir bütçe yasa tasarısıyla T.B.M.M.(Türkiye Büyük Millet Meclisi)’ne gelmiştir. Bu durumu, Anayasanın 163’üncü maddesine göre değerlendiriniz.
Cevap: Anayasanın 163’üncü maddesine göre 10 trilyonluk savunma harcamalarının artışı tasarısına 10 trilyonluk artışın gelir kaynağını da gösteren maddeyi de eklemelidir.
Soru: Hazine Müsteşarlığı yeterli gelir kaynakları olduğu savını ileri sürerek; özelde 2004 yılına ait 74.990.352.000. TL.’lık kendi ödeneğini ve genelde 2004 yılı konsolide bütçesine ait 149.858.129.000.000.000 liralık ödeneği aşmak istemiştir.
Cevap: Hazine Müsteşarlığı hangi gerekçeyle olursa olsun 2004 yılı bütçe kanunun birinci maddesinde belirtilen 149.858.129.000.000.000. TL.’lık ödenek sınırını aşamaz.
Soru: “Fasıl ve bölüm” deyimleri; Analitik Bütçe Sınıflandırmasında, fonksiyonel sınıflandırmanın kaçıncı düzeyini belli eder?
Cevap: Fonksiyonel sınıflandırmanın birinci düzeyini belli eder.
Soru: Bütçe kanununun 1inci maddesi ile verilen ödeneğin dağılımı ile A Cetvelinde belirtilen ödenek toplamı arasındaki fark ne kadardır ve bu fark nereden kaynaklanmaktadır?
Cevap: 150.656.129.000.000.000-149.858.129.000.000.000=800.000.000.000
(Ödenek toplamı) (Bütçenin birinci maddesindeki tutar)
Bu fark 800.000.000.000. TL.’dır ve bu fark amortisman tahmininden kaynaklanan bir farkdır.
Soru: Bütçenin B işaretli cetvellerinde yeni gelir kodları açmaya kim yetkilidir?
Cevap: Bütçe Kanununun 6. maddesine göre Maliye Bakanı yetkilidir.
...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.