abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders sergilemek atatürk ün sanat a verdiği önem ataturkun genclige hitabi bal arısı berkeley belirten atatürk devrimler karga ölüm oranı istanbul kültür üniversitesi muhtıra ilker fesih hz. muhammet büro tasarımı matematik parobol babaanne türkiyedeki ekonomik faaliyetler ilk harita hacı bektaş velinin hayatı vinç hesabı etik nedir birleştirme dört halife bakî cumhuriyet ile ilgili kompozisyon makale örnekleri izahat atatürkün düsünce sistemi badem ağacı haklarımız marka bağımlılığı falaka özeti çürükçül bakteriler açısal çap rutherford atom çekiçli kırıcı tünel oydan yoksun hisse senetleri camardı atatürkün çocukluk yılları toplam sembolleri minnet avrupa birliği notaların anlamı gazi ve fikriye iç güveylik sosyologlar acil telefonlar computer disadvantage yamuk alan ısının maddeye etkileri bağcılar mevcudiyet huri gibi taşra ağzı hamam otu gelenek ve görenekler 11 eylül sonrası english course maslahatgüzar ahlak gelişimi avrupa balkan alış ve satış fiyatını hesaplama yer seçimi iş hukuku hırızma muhtar belediye enerji verimliliği namaz nedir yolcu defteri üçüncü yol spor yapma suyun oluşumu çiçeksiz safir düş gücü sokak çocukları resimleri gelendost tari atatürk ün fene verdiği önem ağu birlik ve beraberliğin önemi teknolojinin ülkemizdeki gelişimi ortak gider anlamlarına göre cümleler din bilgisi fiksaj kamu ahmet arslan meres dolaşım fütur sezai karakoç reva kapı gibi dünyanın şekli ile ilgili eski görüşler islamda akıl dış kaynaklardan faydalanma paltolu


KALİTE


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 3 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 177496 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

KALİTE

Kalite iki boyutta algılanır: Anlayış olarak ve teknik yönden... Anlayış yönünden baktığımızda kalite, istisnasız tesisin her ürününün temel öğesi. Kalite riskini ortadan kaldırma konusunda gösterilen kararlılık, tesisin her geçen gün yükselen dikey bütünleşmesi konusunda itici bir güçtür. Buna paralel olarak, kalite bilincini desteklemek ve standartların uygulanmasını güçlendirmek için uygun eğitim programları düzenlenmeli.

Teknik tarafta ise kalite güvencesi, tedarikçilerden gelen malların hijyen ve ambalajının girişteki kontrollerinden başlıyor. Malzemeler üretim hattına girdiğinde, her işlem çok sıkı standartlar altında yapılmalı. Ürünler hat boyunca birçok noktada düzenli kalite kontrollerinden geçirilmeli . Öte yandan, bitmiş ürün baştan sona gözden geçirilir. İstatistiksel süreç ve kontrol tekniklerinin sıkı bir şekilde uygulanması sayesinde, istenen değişikliklerin yapılması ve ürünlerin geliştirilmesi mümkün.SÜT, PEYNİR, YOĞURT, TEREYAĞI ÜRETİMİ YAPAN BİR FABRİKANIN KALİTE HEDEFLERİ


1- Personel hedefleri

2- Üretim yapılan bölümlerin hedefi

3- Teknolojik hedef

4- Reklam ve pazarlama hedefi

5- Tesisin hedefi
1-Tesiste çalışan personelin teknik, beceri, bilgi yönünden sürekli eğitim verilmeli, kalite politikasının araç değil bir amaç olduğunu ve bu amaç hedefinde mükemmeli yakalamaya gayret etmeli.

2- Ham madde olarak gelen mamulün işlem sonuna kadar, TS ve ISO standartlarına uygun ve zaman, maliyet, hijyenik üçlüsüne uygun üretim yapılması.

3- Üretimdeki kalitenin en üst seviyede olması için tesisin imkanları dahilinde teknolojik gelişmelerden yaralanmalıdır.

4- Ürünlerin kalitesini görsel ve yazılı basınla kamu oyuna duyurmak, ürünlerin mükemmelliği, müşteriye satış yapılan noktalar da firma mümessilin dış görünüş ve davranışlarının küçük bir ayrıntısıdır.

5- Tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayan ürünler geliştirerek, son teknolojiyi kullanarak, kalite ve hijyenden asla ödün vermeyerek, ayrıca dikey ve yatay entegrasyonun faydalarını kullanarak müşteri memnuniyetini sağlamayı amaçlamak


MİSYONUMUZ :

Kaliteyi ve güvenirliğimizi ön plana çıkarmak, teknolojinin yeniliklerinden faydalanarak hitap ettiğimiz kitleye kusursuz hizmet sunmak.

...
- Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.