abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders etkileme çalışmaları nakip fikra nedir sıyrılış ekosistemi nedir ana fikir eczacılık ve farmakoloji cafer çelebi bagıntılar makale eleştirisi birun etiket define isaretleri eski ve yeni telefon dizel yakıt pompa ergenlik dönemi ile ilgili kitap özeti tutunamayanlar radyasyon onkolojisi arşimed prensibi bayrak boyama tarihi eser nedir karaağaç 1839 tanzimat fermanı bal çiçeği elktrik polis meslek yüksek okulu haberleşmenin tarihsel gelişimi elektromekanik (ibreli) ölçü aletleri jalûzi kurumsal iletişim ve birlikte çalışma ağrı dağı eğitim yöntemleri asya kıtası alışkan sigorta kanunu oğul vermek otomatik kontrol proje grup halinde yürüyüş kuralları kardia etibank kırka boraks işletmesi ezim ezim yasama dokunulmazlığı depar kıyas çeşitleri alümina esaslı ingilizce sözcükler ropörtaj ingilizce yönetilmek konjoint askeri sınavlar peşin peşin klasik müzik proje öğrenmek istiyorum diya teknoloji nedir rubu kemal tahir kurt kanunu koşum ihracat ve ihracatın ülke ekonomisine katkısı ayılar baktırma dünyanın yedi harikası richard feynman ikinci elde aşk posta kodu özne nedir azınlık nedir kilogram besleyici ve yolluk döküm 2000 li yılların bilimi biyoloji soyut resim gösteri 1.sınıf ödevleri birleşmiş devletler eğrili 1908 reval görüşmeleri oks tercih marmara bölgesi üslup nedir ingiliz sömürgesi güverte travmatoloji tapınak kan kanseri puding .meridyen nedir mikroskopik camlar drama örnekleri hamiyet başakçık kayık 100 temel eser özet devrilme öncelik oryantasyon kanaviçe kimyasal denklemler deneme özetleri üstünlük duygusu fazıl say


PROBLEMATİK


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 8 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 18565 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Problematik Problematik; Toplumsal aydınlanmayla bireysel aydınlanmanın elele yürüyüşü ya da Sevgi Soysal ve kadın sorununa toplumcu çözüm arayışları. Hipotez; - Sevgi Soysal sistemi eleştirirken kadını, kadın değerlerini tamamen gözardı etmez. - Sevgi Soysal romanlarında ve öykülerinde kendi yaşamına paralel olarak özgür ve cinsel kimliklerinin bilincinde kadın tipleri kullanır. Plan Giriş 1. Aile yaşamı ve eğitimin Soysalın romancı kişiliğini ve kadın kimliğini etkileyişi, ilk öykü yazı denemeleri 2. Sevgi Soysal ve yapıtları - İki karşı cins ve evlilik kavramının sorgulanışı; Yürümek - Bir 12 Mart romanı denemesi; Şafak - Hastalık ve cezaevi deneyimleri; Barış Adlı Çocuk 3. Soysal hakkındaki değerlendirmeler ve “Paralar Cebe Kadınlar Eve” Filmi çok ünlenen ama metni pek bilinmeyen Ken Kesey’in Guguk Kuşu adlı romanının anlatıcısı kızılderili Bromden, kapatıldıkları akıl hastanesini betimlerken, toplumsal içerimleri de olan bir vurgulama yapar: “Kimse kahkaha atamaz, atarsa doktorlar içeri dalar, soru yağmuruna tutarlar”. Toplumsal tarihi sık sık uzun süreli sıkıyönetim dönemleriyle dolu Türkiye’de, daha ilk gençliğinden itibaren şu ya da bu ölçüde kurallar ve kurumlar içinde kapatılmış olarak yaşadığını duyumsadı Sevgi ve bu kapatılmanın nedenlerinin bilincine varmaya çalıştı. İstediği, özlediği Guguk Kuşu’nun kapatılmışlarının istediğiyle aynıydı: “Özgürlük dolu bir kahkaha”1 Bu isteğin kökenini anlamak için Sevgi soysal’ın yaşamından kesitler sunarak yapıtlarına değinelim; Sevgi Yenen 30 Eylül 1936’da İstanbul’da doğdu. Selanik doğumlu babası Almanya’da eğitim görmüş bir şehirci-mimardı. Annesi Alman asıllıydı; Almanya’daki gençlik yıllarında modern dans çalışmış, sanat ve edebiyata düşkün, şiirler yazan, piyano çalan bir kadındı. Oldukça ilginç bir kadın olan annesinin Soysal üzerinde büyük etkisi oldu. Sevgi Soysal, kıvrak zekasını, espri yeteneğini ve alaycılığını babasından, sorumluluk duygusunu, geniş görüşlülüğünü, soyut düşünme yeteneğini ve mizah anlayışını annesinden almıştı. Yapısının biçimlenmesinde annesinin ailesindeki ilginç ve çizgidışı kişiliklerin rolü olduğu gibi, hepsi farklı renklilikteki kardeşlerinin de payı olmuştur. 1952’de Ankara Kız Lisesi’ni bitirdi. Bu lise o dönemin en iyi liselerinden biriydi. Düzeyli Türkçesini, heryerden çok orada kazanmış olduğu söylenebilir. Bu dönemde, kurallara uymayışı ve dalgınlığıyla öğretmenlerinin eleştirilerine hedef oldu. Yaşıtlarının aksine, spor giysiler ve kısa saçlarla erkeklerle arkadaşça ilişkiler geliştirdi. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi’nde arkeoloji okudu. Ama o, arkeolojiden çok sanatla iç içe bir yaşam istiyordu. 1956da kendi deyimiyle biraz da ailesinin baskısından kurtulmak için Özdemir Nutkuyla evlendi. 1958de bir çocukları oldu. İlk yazarlık deneyimleri, Ankarada Alman Kültür Merkezi ve İrtibat Bürosunda çalıştığı dön... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.