abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders yaşama uğraşısı dozerler tekelleşme ulus devlet temel ilkeler turistik harita kesir ne demektir robert morris ağırlık merkezi öys o yolda münasebet büro çalışmaları dokumak mine bakır kaplama ibadethane karar teorisi yarı ünlü gömütlük gösterge nedir Allah dağına göre kar verir çektirme ağı demokrasi ile ilgili özlü sözler açılarla mirac kandili saz şairi albüminli islamiyetin doğuşu turgut özal taaccüp gönül eri 14 feet kaç metre takı kdv beyanname aydın retailing hayat parçaları kitap özeti çökeltme sayvan çanakkale ile şiirler 1. muradın lakabı temel jimnastik duruşları şuursuzluk kaynak makinası çeşitleri düşüncesiz sayı farkı hava deliği ara sokak genel görüşlülük alexandre dumas-pere hanende halı üretim aşamaları paslı kâgir sosyolji imren küllü su sual etmek ilk yerleşim yerleri tarih edebiyat kimyasal tepkimelerde hız tarihi eserleri koruma taşıt bilgisi 2.dünya savaşı nedenleri mızmızlık bilkent hazırlık fikret otyam çevre kirliliğini önlemek için neler yapılmalı radar sistemi bozlak doğal kaynakların tukenmesı türev elektronik imza kitap inceleme mola taşı harcırah atom mühendisliği içtimaî fotoğraf kameraları sinop göç vroom lazerle kesme aile hayatı yatırımcı eylemcilik kan gurupları idrar tahlili nedir elektronik posta çöktürme dolunay riyal seyyal prostat kubbe algılatma esirgeyici cumhuriyet ile gelen yenilikler şahika fitness


DENEME SINAVI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 5 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 18571 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

DENEME SINAVI (sözel) (İlk iki soruyu paragrafa göre cevaplayınız) 1.Paragraftan, aşağıdakilerden hangisi çıkarılamaz? A. Karlar ağaçları bembeyaz kaplamıştır. B. Olay yılbaşı tatili sonrası ile olmuştur. C. Gece boyunca kar, fırtına şeklinde yağmıştır. D. Öğretmen o geceyi derin uykuyla geçirmiştir. 2. Olay ne zaman olmuştur? A.Kurban bayramında B.23 Nisan bayramında C.Ramazan bayramından önce D.Yılbaşından sonra 3.Aşağıdaki cümlelerin hangisinde, “göz” kelimesi, gerçek anlamda kullanılmıştır? A.Sonunda yavrucak göze geldi. B.Gözden uzak olan gönüldende uzak olur? C.Ben bir gözlü evde oturuyorum. D.Arpacık, gözde çıkan bir hastalıktır. 4.”Artık, topu bana at” cümlesindeki “at” kelimesi, aşağıdaki cümlelerin hangisiyle aynı anlamdadır? A.Elindeki taşı yere attı. B.Bahçede güzel bir at vardı. C.Sorunun cevabını kafadan attı. D.Ali ata bak 5.“Nazik insanları herkes sever” cümlesindeki nazik kelimesinin yerine hangisi gelirse, cümlenin anlamı değişmez? A.kibar B.çalışkan C.akıllı D.dürüst 6.”Niçin bu kadar cömertsin anlamıyorum”cümlesindeki”cö mert” kelimesinin zıt anlamlısı, aşağıdakilerden hangisidir? A.aktif B.cömert C.cimri D.dost 7.”Ah! Evime bir gidebilsem!”cümlesinde, nasıl bir duygu dile getirilmiştir? A.Sevgi B.Hüzün C.Özlem D.Coşku 8.”Aman Allahım, sana ne olmuş böyle” cümlesinin sonuna hangi noktalama işareti gelmelidir? A.Nokta B.Virgül C.iki nokta D.Ünlem 9.”Vazife” kelimesinin eş anlamlısı aşağıdakilerden hangisidir? A.İş B.Sorumlu C.Görev D.Hizmetli 10.”Fazla incelemeden bakmak” anlamına gelen deyim, aşağıdakilerden hangisidir? A.Gözden düşmek B.Göz gezdirmek C.Göze batmak D.Gözlük takmak 11.Aşağıdakilerden hangisi cins ismidir? A. Sinop B.Muş C.Gazete D.Tunahan 12. Aşağıdakilerden hangisi anlam bakımından diğerlerinden farklıdır? A.az B.kıt C.bol C.kısıtlı 13.Aşağıdakilerden hangisinde tekil isim vardır? A.çiçekler B.demetler C.yular D.gemiler 14.Aşağıdakilerden hangisi hal eki almıştır? A.masa B.kasa C.okula D.sınıf 15.Aşağıdakilerden hangisi zıt anlamlıdır? A.okuma-yazma B.iyi-kötü C.ulu-sulu D.saygı-sevgi 16.Aşağıdakilerden hangisi sözlükteki sırasına göre en sonda yer alır? A.karış B.karışım C.karışık D.karıştırıcı 17.Aşağıdakilerden hangilerinin tamamı incedir? A.e,i,ö,ü B.a,e,ı,i C.u,ı,i,a D.s,d,r,t 18.”Seslerin yazıdaki işaretlerine.....................denir.” cümlesindeki noktalı yere hangi kelime getirilmelidir? A.dil B.ana dili C.harf D.deyim 19.Sakla samanı( )gelir zamanı( ) Cümlede parantez içine sırasıyla hangi noktalama işaretleri gelmelidir? A.(.) (,) B.(,)... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.