abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders gezinmek kilit 4 bağ kapatılmak henry yasası 10. sınıf çocuk ruh sağlığı sürdürümcü tanıtma klavye tanımı start yeri jet motoru pazarlama staj dönüt samsun iklimi ve özellikleri şikeste türk ingiliz ilişkileri ultrason fümerol direksiyon insan, sanat ve müzik pazarbaşı 0177 hayat arkadaşı elektronlar aman bulmak uyur göz şevkli insanların doğaya zarar avrupa balkan gulyabani romanı hüseyin rahmi gürpınar bölücü karpuz şuuraltı nereden alt jimnastikçi sayfa bağlamak su bidonu fötr ofis otomasyonu müzayede 7. sınıf soru 9.sınıf tarih festival öğretmen sevgi fortran su kemeri edimli türev ve grafikleri türkiyenin tarihi yerleri carpim tablosu akümülatörler ikon computer sektoru analiz metodları kimya poli istanbul sokak harıtasi yedekli ekstrem genel görüşlülük astigmat kam mekanizma bimetal muvasalat tekerlek icadı çiçeğin görevi nedir hacı arif bey patent konu ve tema özel radyo merkezi ısıtma deli bozuk litre nedir mektup örneği bilinç kaybı davul gibi hızölçer fotosel devreler eski uzunluk ölçü aletleri turkiyenin orta asya politikasi dış kaynaklardan faydalanma terazıler çerkezistan milli kültür osmanlı yeniçağ 5. sınıf kuvvet ve hareket ısı miktarı ve ölçülmesi ag sistemleri istika gül bitkisi savsak dünya savaşı afişin tanımı ve işlevi montaj teknik bilgi biniş atatürkün türk milletinden betimlemek kül tablası belit ali ziya salman


AVRUPA BİRLİĞİ


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 6 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 19143 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

Avrupa Birliği Avrupa Birliği , İkinci Dünya Savaşı sonrası Avrupalı milletleri birleştirmek,barışı korumak ve ekonomik ve sosyal ilerlemeyi pekiştirmek amacıyla kurulan bir kurumdur. Birliğin içinde ortak kurumları bulunan üç topluluk vardır. Bunlar: 1951 tarihli Paris Antlaşmasıyla kurulması kararlaştırılan Avrupa Kömür ve Çelik Topluluğu (AKÇT) ,1957 tarihli Roma antlaşmasıyla kurulması kararlaştırılan Avrupa Ekonomik Topluluğu ve Avrupa Atom Enerjisi Topluluğudur. Avrupa’nın siyasi ve ekonomik faaliyetlerini düzenleyen ve kolaylaştıran Avrupa Birliği, üye ülkelerin (Belçika, Fransa, Almanya, İspanya, Avusturya, Finlandiya ve İsveç ) ortak kurumlar ve kuralları kullanma hakkına sahip olmak, Avrupa’ya barış ve refah getirip ülkeler arası uyuşmazlıkları engellemek gibi avantajlardan yararlanmalarını sağlamıştır. Avrupa Birliği’nin üye ülkelere sağladığı sayısız imkanlar birliğe diğer dünya ülkelerinde olduğu gibi Türkiye’de de üye olma isteğini doğurmuştur. Fakat topluluğun 22 Haziran 1993 tarihinde Kopenhag Zirvesi’nde almış olduğu kriterler karşılanmadan topluluğa tam üyelik kazanmak imkansızdır. Kopenhag zirvesinde alınan kriterler: 1- Siyasi kriterler:Demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları ve azınlıklara saygı gösterilmesini ve korunmasını garanti eden .diğer Avrupa ülkeleriyle iyi ilişkileri olan bir ülke olma 2- Ekonomik kriterler:İşleyen bir pazar ekonomisinin varlığının yanısıra birlik içerisindeki piyasa güçleri ve rekabet baskısına karşı koyma kapasitesine sahip olunması 3- Topluluk Mevzuatının benimsenmesi Kriteri:Siyasi, ekonomik ve parasal birliğin amaçlarına uyma dahil olmak üzere üyelik yükümlülüklerini üstlenme kabiliyetine sahip olunması. Avrupa Birliği bu üç kriter üzerinde bu denli kararlı iken Türkiye’nin bu üç kriteri yerine getirmeden Avrupa birliğine üye olması düşünülemez. Türkiye’de çoğunluk Avrupa Birliğine üye olarak kabul edilmememizin temel nedenini Hıristiyan kökenli topluluğun Müslüman bir ülkeyi topluluk içinde görmek istememesi olarak düşünüyor. Ama gerçek neden din konusundan oldukça farklı. Avrupa Birliği Türkiye’nin siyasi kriterleri tamamlamadığını ve bu kriterin içeriğiyle ilgili problemleri olduğunu iddia ediyor ve bu konudaki eksiklikleri demokrasi,insan hakları ve azınlık hakları ile Türkiye’nin Yunanistan’la olan ilişkileri alanındaki eksiklikler olarak sınıflandırıyor. Topluluğa göre diğer üye ülkeler tarafından yerine getirilmiş siyasi kriterlerin üye olma başvurusunda bulunan tüm ülkeler tarafından da yerine getirilmesi gerekmektedir. Avrupa Birliği’nin ısrarla üzerinde durduğu, olamazsa olmaz olarak kabul ettiği en önemli siyasi kriteri, Avrupa Birliğine aday olan tüm ülkelerin sağlam demokrasi ve insan haklarına saygılı kurumsal bir yapıya sahip olmasıdır. Topluluğa aday bir ülkenin topluluğun kapısını çalmadan önce bu koşulu tamamlamış olması... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.