abone ol
Kullanıcı Adı

Şifre


          Şifremi Unuttum?
İletişim

  • 0216 550 46 26


Etiket Bulutu

İstanbul Özel Ders solid works methetme buğday sürmesi tutmaç eğlenti lise 1 fizik ders konular ömer seyfettin tos tekstilde verimlilik analizi kara damaklı lincoln selülozik meydan sazı oksijen deniz ürünleri işletmelerde uygulanan ücret sistemleri ustalık sınav soruları ali okulda leonar do vinci bilgi pazarlama çeşitleri menkul kıymet nedir prokaryotik gen yapısı muhasebe staj defter istanbulun posta kodu simetri nedir ağ tabaka düşünceyi geliştirme yolları 29 ekim piyes saç coulomb kaymaklı sır seramikler alacak gasp yaşarma pejmürde five on a treasure island okul aile toplum ısı pompaları betonarme proje trigliserit şüphecilik karlı fiyatlı reyting fen bilgisi soru bankasi helvacı zaman aşımı abraham wald dizmek tanzimat dönemi gazeteleri emir kipi yaslamak sokulgan atatürk önderliğinde hak ve sorumluluklarımız. gider+bütçe halk müziği rehberlik raporu ısıdan tasarruf al sana bir daha armoni edebiyatın diğer bilim dalları eli açık hm3 televizyonun bulunuşu beyaz eşya sektörü leonardo da vinci resimleri ismin halleri gestapo kolaj aristo talesin eşleştirme çevre mühendisligi işletme stajı türk dış politika temel amacları müzik eğitimi tekrarlanma askeri üniforma boyama satış planı ekli yağlı boya elektronik devre şemaları bay bay türkce doz taban puanlar tersim tekleme neden olceriz eşofman tarihi eser resimleri jambon muhasebe ve finans ilkokul 3 yarı yarıya öğrenci sayısı gün yapmak mesleki yeterlilik kalbur gibi ortadirek kükürt dioksit maliyet notları


16.YÜZYIL İTALYAN MODASI


Ödev Bilgileri

 Sayfa Sayısı : 7 Sayfa
 Dökümanın Dili : Türkçe
 Döküman Türü : Word Dökümanı
 Kaynakça :
 Resim/Şekil :
 Tablo :Sitedeki dosyalar üye olmak için öğrencilerin gönderdiği dosyalardan oluşmaktadır. Eğitim ve öğretim amaçlıdır. Bu dosyaların tümünün editörden gözden geçirilmesi yoğun bir emek gerektiğinden, gözden kaçmış olanlar olabilir. Ayrıca bir üyemiz tarafından gönderilen bir dosyanın telif hakkına tabi olup olmadığını her durumda tespit edemeyebiliriz. Böyle bir durumu fark etmeniz halinde lütfen iletişim mailimizden bize durumu bildirin. Siteden kaldırılması için mesajınıza dosya numarasınıda ekleyerek bize yardım merkezinden gönderebilirsiniz. İlgili dosya 48 saat içerisinde derhal siteden kaldırılır.. Telif haklarına gösterilen özen konusunda bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz..
Dosya No: 20806 - | Yardım Merkezi için Lütfen Buraya Tıklayınız

Eğer üye iseniz giriş yapıp dökümanı indirebilirsiniz.


Ödevin Özeti

16.YÜZYIL İTALYAN MODASI 15. yüzyılın sonuna doğru, yeryüzündeki insan toplulukları birbirlerinden tamamen ayrık bir şekilde yaşamlarını sürdürüyorlardı.Avrupa; Amerika, Afrika ve Asya hakkında hiçbirşey bilmiyordu. 16. yüzyılda ise bu uygarlıklar birbirlerini keşfederek, aralarındaki sosyal, ekonomik ve kültürel bağları geliştirme yolunda ilk adımı attılar. Eski Dünya olarak bilinen Avrupanın, özellikle batı ve Doğu kısımlarında, monarşi ve prensliklerde önemli politik değişmeler yaşanmaya başlanırken, kalan kısımlarda ise kıtanınn geneli feodal sistem in etkisinde kalmaya devam etti: Kraliyet mensuplarının birbirleriyle olan evliliklerinden nasibini almış bu politik etkili yeniden oluşum şeması, Burgondi Dükalığı(1493) veya Bretagne Dükalığı(1532) gibi temeli 11. yüzyıla dayanan önemli bazı eyaletlerin sona ermesine sebebiyet vermiştir. Bununla beraber yeni idari oluşumların, İspanyadaki Castile ve Aragon gibi, temeli atılmıştır. Bu yeni oluşum, her birinin kendine ait giyim stili olan Avrupa saraylarında daha homojen bir etki yaydı ve de özellikle kendi ulusal karakterlerini ortaya çıkartan kıyafetlere ön ayak olmuştur. İtalyada ise durum değişmemiştir ve de Venedik kendi bağımsızlığını korumaya devam etmiştir.O dönemin coğrafi konumundan bahsetmek gerekirse, Doğuda Rusya, Litvanya ve Polonya Krallığı, Kuzeyde İskandinavya Krallıkları, Batıda İngiltere Krallığınca çevrelenmiş olan Avrupa; İspanya, Fransa ve Sardunya Krallıkları arasında bölünmüş; diğer yandan da V.Charles dönemi Roman İmparatorluğu ve Muhteşem Süleyman dönemi Osmanlı İmparatorluğu bulunmaktadır. Öte yandan edebiyat ve görsel sanatlarda rönesans etkileri hala devam etmektedir; ki bilindiği üzere insan vücudunun idealize edilmesini öngören bu sanat akımı, yavaş ilerleyen oluşumunu ve ardından dönüşümünü 16.yüzyıl başlarında tamamlamıştır. Bu dönüşümü, rönesans insanın hayal edebileceği bir güç ve asalet ile, sonuçlandırmak için, dönemin sanatçıları ve zanaatkarları renk ve çizgileri birleştirerek şıklık ve uyumu amaçlayan yeni kıyafetler yaratmak üzere işe koyuldular. Fiziksel güzellikteki bu onur,özellikle moda da iyice ortaya çıkan, hoşa gitme sanatının bu saflığı 16. yüzyılın lüks denilecek malzemeleri ile desteklenmiştir; Zengin, saf ve arındırılmış kumaşlar, kalın nakışlar, işlemeler ve süsler,mücevherler ve danteller...vs. Belirtmek gerekir ki hiçbir dönemde, Grand Siéclete dahi, insan güzelliğini mükemmelleştirme çabasının 16. yüzyıldaki kadar doruklara çıktığı görülmemiştir. LÜKS VE EKONOMİ 1492de Christophe Colomb tarafından Batı hindistan Kıyılarının keşfi ve de hemen sonrasında 1498de Portekizli denizci Vasco de Gamanın Afrika etrafından Ümit Burnunu geçerek Calcutadan Hindistana ulaşması ülkeler arası ticaret hayatına yeni boyutlar kazandırmıştır. Bir süre için Seville ve Lisbon, Venedik gemilerinin Alexandradan (1504) boş dönmesi üzeri... - Üye olup tamamını bilgisayarınıza kaydedebilir, üzerinde değişiklik yapabilir, yazıcı çıktısı alabilirsiniz.